Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Światła przeciwmgłowe przód PROBLEM


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taki problem - jedno światło przeciwmgłowe jest zaparowane, rozbierałem je już kiedyś osuszyłem i udrożniłem otwór odprowadzający wodę czy też dylatacyjny, ale to nic nie pomogło. Nie wiem co było by lepsze szukać używanego halogena oryginału czy zamienić obydwa na takie:

http://allegro.pl/renault-kangoo-laguna-sc...1524051772.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam

jak wyjąć ten przełącznik.

Odkręciłem 3 torxy od spodu. Plastik podzielił się na dwie części, wyjąłem.

I widzę przełącznik. odkręciłem dwa torxy co trzyma maskownice przełącznika od kierunków.

Jak wyjąć tą manetkę/przełącznik.??

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W piątek mechanik wymieniał mi żarówki ksenonów i zdejmował zderzak.... Dziś w drodze do pracy odkryłem brak przeciwmgłowych.

Kontrolka się zapala, tylne działają. Gdzie szukać rozwiązania problemu ? Złączka R33 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Jak w temacie. Brak halogenów przednich. Tył jest. Kontrolka się nie zapala. Przeglądałem forum i tematy związane z brakiem halogenów i jest wiele opcji które mogą być odpowiedzialne za ich brak. Dodam, że auto to Meganka 2 ph1 2003 rok. Bezpiecznik, żarówki sprawne. Po wpięciu się w pin 7 prawy halogen świeci. Przełącznik "niby" wygląda na dobry. Rozbierałem i manualnie się ich włączyć też nie da. Możliwe jest to, że trzeba je aktywować? Z góry dziękuję za wszelkie informację :) pozdrawiam. Rafał

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście byłem świadkiem, że koleżanka też nie mogła załączać halogenów. Kolega na zlocie podpiął CLIPa i okazało się, że były wyłączone opcjonalnie. Uruchomił ruchem klawiatury i dziewczyna teraz się cieszy. Poszukaj kogoś z CLIPem w okolicy, a jak nie znajdziesz a będziesz gdzieś w okolicach Krakowa to dam Ci namiar.

Często na spoty czy zloty pojawiają się userzy z tym programem, może jakiś jest gdzieś w pobliżu Ciebie niedługo, bo w serwisie to szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Czyli podłączenie pod kompa może rozwiązać problem? Jak jeszcze można sprawdzić bez podłączenia pod komputer czemu nie włączają się halogeny? Jak ostatecznie wykluczyć jakąś usterkę techniczna i być pewnym, że to jest kwestia podłączenia pod kompa?

 

Dodano: 27 lut 2015 - 16:03

Tyle pytań a nikt sie nie chcę podzielić rozwiązaniem problemu nieświecących halogenów :P proszę o napisanie jak rozwiązaliście ten problem. Dziękuję z góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatecznie wykluczyć jakąś usterkę techniczna i być pewnym, że to jest kwestia podłączenia pod kompa?

Przy usterce mechanicznej po włączeniu przeciwmgielnych na wyświetlaczu pojawi się odpowiednia kontrolka świateł przeciwmgielnych. Jeżeli moduł komfortu nie jest odpowiednio skonfigurowany to kontrolka nie zaświeci się. Podłącz pod clipa lub coś innego i sprawdź czy masz aktywne przeciwmgielne przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie. Musze więc podłączyć Renatkę pod kompa i zrobić to co należy ;-) Dam znać czy pomogło. Pozdrawiam.

 

 

EDIT: Samochód został podłączony pod komputer "przy okazji" i okazało się, że rzeczywiście wystarczyło jedno magiczne kliknięcie i nastała jasność :D

Edytowane przez Rafalski071
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam ten sam problem.

Niestety nie mam czasu przybrać się do tego lepiej :P

Może jak ktoś by grzebał to niech wrzuci zdjęcia które to kabelki się przerywają.

 

ps. nie jest to moja pierwsza renka ale zaskakuje mnie francuską myślą technologiczną :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podpinam się pod temat. Megane II 2004 po włączeniu kontrolka na desce zapala się, ale na wtyczkach prądu nie ma ( oba halogeny nie świecą). Przy włączania halogenów słychać pykanie przekaźnika, bezpiecznik w kabinie i pod maską cały. Od czego zacząć szukanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!