FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence: Cieknący wybierak skrzyni biegów - FORUM Renault Megane, Scenic, Fluence

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Megane I phII
Cieknący wybierak skrzyni biegów

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   mopara 

• Grupa: Nowy użytkownik
  • Auto:Megane I ph II
  • Silnik:1,4 16v
  • Przebieg (tys.km):161000

Napisano 10 maj 2009 - 10:50

Witam wszystkich!!
Mam problem, gdyż cieknie mi na wybieraku skrzyni biegów. W warsztacie powiedzieli, że to może być uszczelka wybieraka albo uszczelka ostatniej podpory wału czy coś tam jeszcze. Powiedzcie mi gdzie ja mam oddać moją Renatkę żeby mi to dobrze zrobili (a niedługo techniczny). Z góry dzięki
0

Sprawdź:

Zapleczowo.pl
Hosting www i email

Ogłoszenia motoryzacyjne Renault Megane, Scenic i Fluence

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   P_r_z_e_m_o 

• Wyświetl blog
  • Wyświetl galerię
  • Grupa: Mod Team
  • Auto:Scenic Kaleido / Vectra C
  • Silnik:1,6/16V K4M7 / 2,0 TDi
  • Przebieg (tys.km):~200

Napisano 10 maj 2009 - 11:15

Ale jak cienie? Leje się, widać wiszące krople? Czy tylko się poci? Jak się poci to zostaw, chyba, że masz dużo kasy, żeby to naprawić trzeba wyjąć skrzynie. W niektórych warsztatach potrafią to naprawić bez wyjmowania skrzyni.
Pozdrawiam - P_r_z_e_m_o
Dołączona grafika
Zaglądnij TU - hasło: renault
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   mopara 

Napisano 10 maj 2009 - 11:25

Widać, że cieknie i widać też wiszące krople. Jestem raczej zdecydowany, żeby to zrobić tylko nie znam żadnego dobrego warsztatu gdzie mi to zrobią.
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Prezes 

• Grupa: Junior Administrator
  • Auto:Renault
  • Silnik:2,0 dCi
  • Przebieg (tys.km):172

Napisano 10 maj 2009 - 11:44

mopara, Poczytaj o polecanych warsztatach dla Twojej okolicy - istnieje takowy dział na forum.
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   gimak 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:megane I ph II 99r.
  • Silnik:K4J 1.4 16V lpg (Dream XXI N)
  • Przebieg (tys.km):220

Napisano 10 maj 2009 - 12:38

Dobrze sprawdź czy to jest olej, jeżeli tak to sprawdź jego poziom w skrzyni biegów i ewentualnie uzupełnij, skrzynka nie lubi pracować bez oleju, a zyskasz czas do namysłu. U mnie było podobnie. Na przeglądzie rejestracyjnym, jak samochód był w górze, jak zwykle wlazłem pod niego żeby sobie pooglądać go od spodu i niemiła niespodzianka - skrzynia biegów od dołu mokra w rejonie wybieraka. Zaraz pojechałem na warsztat, żeby to zrobić i tam jak to pooglądali to stwierdzili, że to płyn chłodzący. Trudno było zlokalizować miejsce wycieku, bo wszystko u góry było suche, pod samochodem wcześniej też nigdy nie było pod silnikiem plam, a płyn powoli mi się tracił, kładłem to na karb nieszczelności pod opaskami zaciskowymi. Ruszanie przewodami też nic nie ujawniało, dopiero mocne skręcenie przewodu wodnego do reduktora wzdłuż jego osi, ujawniło na nim wyciek. Był stwardniały i pęknięty wzdłuż na długości ok 1,5cm. Cieknąć musiało podczas drgań silnika podczas jazdy i dlatego normalnie tego nie było widać.
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   mopara 

Napisano 10 maj 2009 - 15:01

Mechanik mi to sprawdzał i powiedział że to olej, tyle że oni się nie chcieli podjąć zrobienia tego. Już się nawet zastanawiałem czy Renaty do ASO nie oddać ale tam ze mnie zedrą jak za zboże.
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 10 maj 2009 - 15:09

mopara, ten typ tak ma, to wada wrodzona w M I. Jeśli ewidentnie nie kapie zostaw jak jest. W wolnej chwili włącz szukajke i przeczytaj już napisane posty na temat tej nieszczelności. Nie jesteś pierwszy, którego meganka ma te objawy.
Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   mopara 

Napisano 10 maj 2009 - 15:13

ja bym to zostawił ale jestem takim człowiekiem, który bardziej dba o furę niż o siebie i jak coś tam cieknie to ja muszę to zrobić :mrgreen: moja Renata ma być 100% sprawna i koniec
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   Vivaldi 

• Grupa: Użytkownik
  • Auto:obecnie TDI automat
  • Silnik:był Scenic 1,6 16V
  • Przebieg (tys.km):1

Napisano 10 maj 2009 - 20:18

też bym to zostawił skoro nie cieknie. Jeżeli od wymiany do wymiany oleju silnikowego nie dolejesz do skrzyni więcej niż 300-500 ml to raczej bym dolewał a nie rozbebeszał skrzyni.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   meganecoupe02 

• Grupa: Mod Team
  • Auto:scenic I phII & megane GT III phI
  • Silnik:2.0 F4R 140KM & 2.0 M9R 160KM
  • Przebieg (tys.km):200/71

Napisano 10 maj 2009 - 20:38

jak napisał gojgien, to jest wada wrodzona nie tylko Meganek, Sceniców ale też Clio I. Zrobienie tego nie gwarantuje, że już będzie dobrze, po jakimś czasie wyciek pojawi się od nowa i wtedy też będziesz robił?
Scenic I phII 2.0 16V, Megane coupe I phII 1,9 dCi, Fiat 126p, Laguna II phII 1,9 dCi, Megane III phI 2.0 dCi.
Diagnostyka CLIPem - kontakt pw.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   mopara 

Napisano 11 maj 2009 - 00:05

no dobra a w takim razie czy fura przejdzie mi przegląd techniczny?? jak mi lekko ciekło z pękniętej miski to mi gościu przeglądu podbić nie chciał:mrgreen: a poza tym to co będzie jak zacznie się mocniej pocić że będę zostawiał plamy za sobą??
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   gojgien 

• Wyświetl blog
  • Grupa: Zasłużeni dla forum
  • Auto:Scenic II Ph II '07
  • Silnik:1,5 dCi K9K-732 106KM + TL4
  • Przebieg (tys.km):136

Napisano 11 maj 2009 - 01:23

mopara, a Ty myślisz, ze "gościu" pierwszą megankę na przeglądzie ogląda :mrgreen: On już niejedną widział i wie, ze cieknąca miska jest niedopuszczalna a kropelki na wybieraku to standard. Zresztą zawsze możesz to przed przeglądem przetrzeć, umyć itp.
Dołączona grafika
mój sceniol drugi http://megane.com.pl...km-2007r-ph-ii/
Człowiek mądrzeje z wiekiem. Zwykle jest to wieko od trumny
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   kamson 

• Auto:Megane
  • Silnik:1.9dTi
  • Przebieg (tys.km):152000

Napisano 11 maj 2009 - 11:44

Dokładnie tak z przeglądem, mi też się poci i na razie kontroluję ubytek i przy przeglądzie dolali mi 0,5 litra i tak z tym jeźdzę. Koszt jaki usłyszałem w ASO to ponad 2000koła, gdy sama uszczelka parę groszy. U mnie w warsztacie 1000zeta. Koszta duże, dwa dni roboty a nie ma gwarancji, że się po naprawie wyciek nie powtórzy.
Megane 1.9dTi 2001r.
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   mopara 

Napisano 11 maj 2009 - 20:13

no cóż, pewnie macie rację panowie ale z przykrością dziś stwierdziłem że nie jest dobrze bo cieknie mi tam coraz bardziej:( poza tym przecież i tak prędzej czy później trzeba będzie to zrobić, prawda?? jeszcze jedno, bo w jednym warsztacie powiedzieli mi że to może być "ostatnia podpora wału". ile w tym jest prawdy??

[ Dodano: 2009-05-14, 09:09 ]
no i po robocie, wczoraj panowie z warsztatu wymienili mi sprzęgło, tą uszczelkę na wybieraku i jeszcze parę rzeczy, zobaczymy ile to wytrzyma:)
0

Udostępnij ten temat:

Strona 1 z 1