Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sruby do stalowek i alusow, śruby zabezpiec


Ratan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie śruby zabezpieczające najlepiej kupić do Renaut Megane II(firma,gdzie kupić,jakie) do alufelg (już trzy razy zajumali mi kołpaki MAM DOŚĆ).Co sądzicie o tych felgach?

http://moto.allegro.pl/item222270534_d683_...iczenstwo_.html

Pozdrawiam ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

felgi to kwestia gustu-jesli ci odpowiadają i pasują do auta to ok.

jeśli chodzi o śroby to zobacz McGuardy- wielu wulkanizatorów je poleca. na allegro w okolicach 60-90zł. w salonie renault ok 140zł za komplet.

 

ja mam AEZ i nie narzekam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śrub to też mam McGard-y. Co do felg na pewno muszą podobać się ich właścicielowi. Innym niekoniecznie. Ja podczas wyboru felg uwzględniałem fakt czy w razie uszkodzenia nie do naprawy dokupię brakującą sztukę dlatego też zdecydowałem się na Dezent-a F.

 

[ Dodano: 2007-08-07, 22:56 ]

jakie sruby sa do standardowych stalek R15 do m2?

 

M12 x 1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach internetowych (lub w serwisach - jak kto woli) sprzedają alusy w formie kompletu dedykowanego zarówno do samochodu jak i felg - felgi + śruby. Więc nie ma co kombinować. Zazwyczaj alufelgi kupione w ASO pasują do standardowych śrub tych od stalek. Ale kupowane (śruby) gdzie indziej jak alusy nie koniecznie muszą pasować-skos nakrętki, długość itp.

Lepiej kupić komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do śrub zabezpieczających: ja kupiłem firmy gerda wydają się proste i niby łatwa końcówka ale posiadają trick znany dla właściciela hihi ciekawie kosztowały 100zł już parokrotnie uratowały moje ronale R42 bo 3 zwykłe śruby były odkręcone lub leżały pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wielkie dzięki za informacje. Wczoraj dzwoniłem do dwóch ASO o podanie dokładnych wymiarów. Mięli zadzwonić i żaden się nie odezwał :-) . W końcu pojechałem do trzeciego i obejrzałem sobie oryginał. I tak: oznaczenie śruby to M12x1.5, stożkowe, długość gwintu 20 mm, długość całej śruby 50mm, szerokość łba 19mm, no i cena 18 zł/szt. :shock: czyli komplet 288PLN (pogięło ich). W innym sklepie motoryzacyjnym o takiej długości mięli tylko sferyczne z łbem 17mm (4 zł/szt. :-> ) i upierali się, że do stalówki będą pasować. Ciężko było im udowodnić, że są w błędzie, dopiero jak przyniosłem im koło i przyłożyli śruby do otworów to podrapali się po głowie i stwierdzili, że to pierwszy taki przypadek.

Tak więc do stalówek zastosuję stare śruby od alusów – prawie takie same tylko dł. gwintu większa o 5mm. Myślę, że nie będzie problemu ze względu na dostateczną długość gwintu w piaście.

 

[ Dodano: 2007-11-05, 12:10 ]

I jeszcze śruby zabezpieczające. Bardzo kuszą mnie chwalone przez Was McGard'y (bez u) - 119PLN w Norauto, ale są też jeszcze takie polskiej firmy KRÓLAK za 70zł + koszt wysyłki. Jeśli to prawie to samo, może warto zaoszczędzić parę zł i wziąć te polskie?

Ps. Moglibyście mi podać nr katalogowy śrub McGard do MII. Wydaje mi się, że powinny być to 27207, ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie kombinuj z jakimiś tanimi podróbami bo zapłacisz 2 razy - stracisz i śruby i koła. McGardy to dobry wyrób mają mocne "łby" inne (nie markowe) złodziejki ponoć można bez problemu ściągnąć w 2 minuty. Poczytałem trochę internetu i stąd moja opinia, sam się przymierzam do zakupu śrub tej firmy mimo że mam stalówki.

Poniżej link ze stronką gdzie można dobrać śruby do modelu auta:

 

http://wheellockkeys.com/mcgard/e-index.php

 

A co do zakupu to na Allegro chyba jest najtaniej nie mam jednak pewności czy są to oryginały :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie także mam koła zabezpieczone mcgard'ami. Jest tylko jeden mały problem, szećciokąt w nasadce jest na klucz 17mm. Więc, albo trzeba wozić dodatkowy klucz do kól, albo przerobic nasadkę na 19 mm, by można odkrecić koło korbą lewarka. Ja poszedłem ta druga drogą. Wyklepałem na łbie śruby M10 rurke cienkościenną na sześciokąt, po odcięciu, nabiciu na nasadkę i dospawaniu na krawędzi styku, całość zmieniła wymiar na 19mm. Zerwanie tego nie jest możliwe, ponieważ stanowi to wypełnienie klucza (korbki lewarka) i w czasie kręcenia przenosi siły na wszystkich 6 powierzchniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu. Model śrub McGard nr 27207 ma odpowiednią długość i sześciokątną nasadkę o średnicy 19 mm, więc nie trzeba nic przerabiać, ponieważ do MII pasuje idealnie.

Poza tym najlepiej kupić klucz teleskopowy z podwójną końcówką. Po pierwsze nie ma problemu z średnicą klucza, a po drugie (dla mnie ważniejsze) nie mam problemu z zapieczonymi śrubami. Przekonałem się o tym podczas odkręcenia jednego z kół. Oryginalny klucz wygiął się i popękał, natomiast teleskopowy poradził sobie bez żadnego problemu. Polecam takie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!