Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sruby do stalowek i alusow, śruby zabezpiec


Ratan1

Rekomendowane odpowiedzi

Na stolwej zapasówce jest wyraźnie narysowane żeby nieużywać do niej śruby od alusa z pływającym stożkiem.

Mimo to wulkanizator twierdzi, że nic sie nie stanie bo komplet 4 śrub fabrycznie dawanych do zapasówki ma ten sam typ stożka co od alusa.

Przykręcił mi zimówki śrubami od alu i mam troche dylemat czy aby tego teraz szybko nie zmienić, wkoncu Renault po cos zamieszcza takie sugestie prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też stalówki mam przykręcone na śruby od aluminiowych (pływający stożek). W instrukcji obsługi wyczytałem w dziale koło zapasowe (strona 5.04) - Uwaga: Śrub kół z obręczami aluminiowymi można używać do koła zapasowego z obręczą blaszaną.

Zatem moim zdaniem można tak jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam,

chcę zakupić oryginalne śruby do oryginalnych alufelg 17'' do Renault Megane II i znalazłem na allegro coś takiego. Czy według Was są to oryginalne śruby renault do felg aluminiowych?

http://www.allegro.pl/item980326157_orygin..._megane_ii.html

Pozdrawiam Fazzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

1. Czy do alusów konieczne są pływające śruby? Pytam, ponieważ ciężko jakoś mi takie znaleźć w wymiarach zgodnych dla MII. Pływające stosowane są głównie przy zmianie rozstawu śrub (np. z 4x98 na 4x100 itp.).

2. Czy te śruby będą pasowały do MII; http://moto.allegro.pl/sruby-chrom-renault...1492478145.html

Pytam z racji długości gwintu - 27mm, czy taka długość przypasuje?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do alusów konieczne są pływające śruby?

Ja mam zwykłe błyszczące i nigdy nie miałem z nimi problemów. Przykręcają się i odkręcają bez problemów, koło jeszcze ani razu nie odpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, jest 20mm (błąd pomiaru pomijam <ok> ):

srubauou.jpg

 

Co więcej, mam oryginalne felgi od mII

 

Myślę, że przykręcenie śrubami 27mm też powinno się udać, bo przecież śruba przechodzi przez tarczę i piastę. To jednak tylko mój domysł, jak to jest w praktyce - nie wiem. Zawsze możesz przykręcić koło śrubą 27mm, zakręcić, jak się nic nie stanie to będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już w ogóle ciężko takie śruby znaleźć, zwłaszcza w chromie...

w aso pewnie dostaniesz.

czy koniecznie muszą być na klucz 19?

mogą być też na 17, ale ważne, żeby stożek był taki sam. Oryginalny klucz masz na 19, więc musiałbyś wozić ze sobą inny.

Ja mam z przodu 19, z tyłu 17 i muszę dwa klucze wozić. Trochę upierdliwe rozwiązanie, ale tylko takie przedłużane śruby dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

w nowym clio fabrycznie na alufelgach, mam w wyposarzeniu dodatkowe 4 śruby do zapasowej stalówki

więc wydaje mnie się że do stalówek nie powinno się używać śrubek od alumow z ruchomym stożkiem... :shock:

a tak od siebie to polecam te śrubki do alusow z ruchomą podkładką (stożkiem)

nie ma żadnych problemów z odkręceniem śrubek , jak się nie posmaruje nawet po zimie itp. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!