Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sruby do stalowek i alusow, śruby zabezpiec


Ratan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Czy ktoś się orientuje jakie śrubki zakupić do felg RONDELL 5,5Jx14H2 ET 37...?

 

Foto poglądowe:

1568373230

 

Oki rozwiązałem problem. Oryginalne wkręcają się na 6,5-7 obrotów. Wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

To ja odgrzeje troche temat i się podczepię"

 

Mam pytanie jakich wymiarów są śruby do felg stalowych 15" w megane II. Pytam o wymiary ponieważ zostały mi sruby z VW i nie wiem czy będa pasowac.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy będą pasować śruby z alufelg 16"-oryginalnych Renault. Obecnie mam felgialuminiowe , ale chce założyć zimowe dlatego pytam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnica felgi nie ma znaczenia.

Musisz patrzeć na średnicę śruby, skok jej gwintu i długość, a także czy pod łbem jest stożek czy obły, kulisty profil.

W dalszej kolejności na rozmiar łba, ale to nie jest takie ważne. Trzeba po prostu w odpowiednia nasadkę się zaopatrzyć.

Do Megi, dla stalówek, powinno być M12x1,5, ze stożkiem i długość 20-25mm mierzone od końca gwintu do początku łba, łącznie ze stożkiem. Stożek może być tzw. "pływający" tzn. luźna, stożkowa podkładka na trzpieniu śruby.

Śruby zazwyczaj pod klucz 17mm

Wszystkie te dane są w tym temacie, w postach 1-9 na 1 stronie.

Pozdrawiam czytających... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. W nawiązaniu do poruszonego tematu mam też swoje pytanie a mianowicie, kilka dni temu zakupiłem orginale felgi Renault niestety bez śrób mocujących jednakże posiadam orginalne śruby do felg stalowych, które mam od kąd wyprowadziłem auto z salonu. Moje pytanie brzmi następująco: czy warto zastosować moje śruby od stalówek do alufelg ( a z tego co wiem powinny pasować) i czy te śruby posiadają jakiekolwiek zabezpieczenie przed kradzieżą??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te śruby posiadają jakiekolwiek zabezpieczenie przed kradzieżą

Wróżki nie zatrudniamy.

Jak wobec tego mamy na to pytanie odpowiedzieć, to Twoje śruby i Ty je widzisz.

Można przypuszczać i przyjąć takie założenia:

Jeśli wszystkie 16 wygląda tak samo, to istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że masz zwykłe śruby.

Jeśli 12 jest takich samych a 4 inne od tej 12, to masz zwykłe + komplet zabezpieczających.

Jaka jest pomiędzy nimi różnica zauważysz jak je obejrzysz. jeśli nie widzisz różnicy to poszukaj w Allegro jak to wygląda. (zwykłe i jakiekolwiek zabezpieczające)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć. Odświeżę mocno temat, ale chcę kupić nowe śruby i mam do Was pytanie. Jakie mam śruby kupić do felg aluminiowych? Teraz mam stalówki i wiem tylko że śruby są na klucz 17, a całkowita długość śruby to 51mm. Możecie mi powiedzieć jakie śruby mogę kupić? I czy opłaca się kupić jakiś komplet śrub zabezpieczających żeby dać po jednej na felgę. Jeśli tak to możecie dać jakąś w miarę tanią propozycję? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Felgi wyglądają tak jak w załączniku.

post-78107-0-18517600-1427279593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komu by się chciało ponownie czytać od początku 2 tematy, (o zabezpieczających i które warto kupić też jest temat) by przypomnieć sobie wnioski i odpowiedzi udzielić na Twoje pytania....

Nie prościej byś sam sobie je przeczytał??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem i wiem że dobre są MC-Gard, ale ja pytałem czy jest coś tańszego. Poza tym może przez te 3 lata coś się zmieniło i wyszedł lepszy produkt?

Czyli to będzie coś takiego? http://allegro.pl/sruby-do-felg-aluminiowych-m12x1-5x28mm-stozek-i5088902087.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "coś takiego" to jest to samo co fabryczne, na których masz przykręcone stalówki..

No, może gwint o 2-3mm krótszy ale i tak tego na fabrycznych śrubach zazwyczaj wystarczy.

Co do zabezpieczających to nadal McGardy albo używki Renault. Ta sama metoda zabezpieczenia przy czym Renaultowskie mają jeszcze obracające się tuleje na łbach co dodatkowo utrudnia ich odkręcenie bez odpowiedniej nasadki.

Tu masz tani komplet z dwoma nasadkami 17 i 19mm co nie często się trafia:

http://allegro.pl/renault-laguna-ii-sruby-zabezpieczajace-alufelgi-i4785999731.html

W razie zgubienia albo zerwania nasadki, zawsze tę drugą można na 17 przeszlifować albo wozić klucz 19mm.

poniżej jeszcze więcej ale i ceny wyższe:

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=zabezpieczaj%C4%85ce+renault&search_scope=category-18736&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-2-mt-0113

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli te śruby które podałem będą dobre? Oryginalne śruby zabezpieczające są fajne, tylko że prawie każde na allegro są już trochę pordzewiałe. A zależy mi na tym żeby były w miarę ładne, a najlepiej chromowane żeby to wszystko ze sobą współgrało.

http://allegro.pl/sruby-zabezpieczajace-bmw-opel-saab-renault-dacia-i5133583805.html Coś takiego będzie okej czy lepiej dołożyć do MC gardów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie jest tak jak w opisie, z tym certyfikatem i wytrzymałością to może i warto. Nic mi jednak logo producenta nie mówi.

McGard to jakość sama w sobie.

Ja mam właśnie McGardy, świecące ale i tak ich pod dekielkami nie widać.. Dla Syna zakupiliśmy używki renaultowskie, a te również są pod dekielkami w alusach, więc jest mało istotne, że tylko cynkowane i przybrudzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Przejrzałem stronę McGard'a i różne sklepy internetowe, no i zauważyłem że nie ma już w sprzedaży polecanego tutaj typu śrub zabezpieczających 27207. Czy ktoś kupował ostatnio śruby tej firmy? Jaki aktualnie numer katalogowy jest pod nasze MeganeMegane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!