Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sruby do stalowek i alusow, śruby zabezpiec


Ratan1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja niedługo będę miał śruby zabezpieczające własnego pomysłu bo wiadomo co jest ogólno dostępne na rynku to także jest dostępne dla potencjalnego złodzieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, widzę iż temat był dawno wieć chce go odświeżyć!

Jakie śruby są teraz najlepsze w zabiezpieczaniu alufelg do naszych aut?? Byłem dzisiaj w paru miejscach w krakowie i tak śruby Królak cena za komplet to wydatek rzędu 65zł Wadowscy Ul. Miodowa innej firmy nie wiem jakiej 60zł w Acco(chyba tak sie pisze:/) przy AWF no i McGard 130zł w góre:/ które polecacie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za oryginał AEZ-a zapłaciłem 65 zł. Szału nie ma, jak złodziej będzie musiał zdjąć to zdejmie, ale na moje samopoczucie działa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A co powiecie na to że w nocy ktoś odkręcił mi 1 śrubę McGard?

Śruba była wewnątrz felgi i nie wystawała poza nią, a jednak ją rozpracowali.

:shock:

Słyszeliście o śrubach na kluczyk?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

WItam

Mam pytanie, jak wyglada sprawa srub w kolach majac oryginalne alusy renault'a 17" moge tymi samymi srubami przykrecic stalowki i na odwrot?? Zbliza sie powoli czas wymiany opon (kół) na zimowe i zastanawiam sie czy moge wykorzystac te same sruby, poniewaz niestety nie posiadam innego kompletu, a autko kupilem miesiac temu i akurat tego sie ni edopytalem. Z gory dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stalówek i do alusów są inne śruby. Przykręcić niby można, ale stożki na śrubach są inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubami od stalówek lepiej nie przykręcać alusów, bo mogą się odkręcić.

Już bardziej można przykręcić stalówki śrubami od alusów.

Lepiej jednak kupić specjalne do stalówek

Śruby do alusów mają "stożek" stożkowy, natomiast śruby od stalówek kulkowy.

Po za tym często śruby do stalówek są krótsze i jeśli założy się na stalówki śruby od alusów to mogą gdzieś w środku przycierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki panowie za odppwiedzi, ale czy to nie jest tak ze te oryginalne firmowe alufelgi sa tak produkowane zeby moznabylo przykrecac tymi samymi srubami alusy i stalowki??, oczywiste jest ze kiedy kupujemy alufelgi innych firm to razem ze srubami, ale zawsze wydawalo mi sie ze z oryginalnymi felgami jest inaczej, moze sie myle, ale spotkalem sie z opiniami ze moge przykrecic tymi samymi srubami stalowki co alusy, pojechalbym sie dowiedziec w salonie Renault ale podejrzewam ze nawet jesli to by byla prawda ze moge uzywac tych samych srub to i tak by mi chcieli sprzedac kolejny komplet pewnie taki sam:) No nic zobaczymy, jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mortek, przecież Renault nie produkuje felg, tylko zleca to firmie zewnętrznej <ok>

Przykręcić oczywiście można, ale nie będzie to zdrowe dla felg, a szkoda uszkodzić chyba aluski. Wulkanizator powinien Ci dobrać odpowiednie śruby do Twojej felgi. Inna różnica: Moje śruby to alu są błyszczące, a do stalówek czarne - takie połączenie nie wygląda dobrze na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

Masz racje, bezpieczniej bedzie zamowic nowy komplet, jeszcze raz bardzo dziekuje za pomoc.

Pozdrawiam

Regulamin forum się kłania. Doczytaj tam dokładnie o zasadach pisania i cytowania postów :!:

 

[ Dodano: 2009-10-07, 16:14 ]

Witam ponownie

Co do czytania regulaminu to z wrodzonego lenistwa ich nie czytam, poza tym od kiedy pamiętam to pisałem bez polskich znaków, wiem że to lamerskie, ale mam ponad 30 lat i ciężko się przestawić<ok>), postanawiam poprawę. Wracając do tematu śrub, to byłem dzis u zaprzyjażnionych wulkanizatorów, odręcili mi jedna śrubę, porównali ze śrubami które mają w sprzedaży, na dodatek akurat był też facet scenikiem II na stalówkach i jednoznacznie zostało swierdzone że mogę śmiało przykręcać felgę stalową tymi samymi śrubami którymi mam przykręcone alusy. Uważam temat za zamkniety, zobaczymy co się będzie działo:)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!