Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sruby do stalowek i alusow, śruby zabezpiec


Ratan1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Według katalogu McGard 27207 powinny pasowac ale dla pewnosci odkrecilbym jedna srube i zrobilbym pomiary oryginalnej sruby czy odpowada przynajmniej dlugoscia tym McGard.Wymiary sruby McGard sa na stronie producenta.Ja tez "czaje" w necie na sruby McGard do swojego scenica.A zreszta kolega wyzej potwierdzil to model 27207 powinien na 100% pasowac.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam!

 

Panie i Panowie - zamierzam kupić koła aluminiowe do mojego Megane II i razem z nimi chcę kupić komplet śrub zabezpieczających, żebym nowych kół nie stracił tak jak poprzednich. Ale tu pojawia się problem - okazuje się, że śrub jest pełen wybór - trzeba dobrać skok gwintu, jakieś inne oznaczenia, plus mamy do wyboru śruby sferyczne, gwintowe, płaskie - zupełnie się w tym nie łapię. Czy ktoś mógłby mi napisać, jakie śruby mam nabyć do Megane II 2003 r., 5 drzwi, rozstaw śrub 4x100?

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc i pozdrawiam,

[na forum w dziale koła i opony jest specjalny temat dotyczący śrub zabezpieczających gdzie powinieneś wpisać ten post są tam również dane techniczne śrub, :?: ] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie odp o szczegółach technicznych też Ci nic nie pomoże. Sprzedawcy tez nie posiadają tak dokładnej wiedzy. Bazują na katalogu w którym są opisane szczegóły do jakiego modelu i roku produkcji pasują, Ja kupiłem w jednym ze sklepów internetowych i pytanie dotyczyło: model , rok produkcji 4 czy 5 śrub, oraz pytanie jakie mam felgi - marka

- przyszły na drugi dzień i wszystko było ok

Jeżeli bierzesz śruby to wybierz te z elementami zabezpieczenia na zewnątrz gdyż są mocniejsze ( z wyglądu bardziej prymitywne). a zobaczysz jak będą wyglądały po kilku użyciach przez serwis i przykręcanie/odkręcanie pneumatem. Nie polecam allegro wubierz dobre sklepy netowe różnica niewielka u mnie było 20 pln na kpl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Omyłkowo został mi sprzedany zestaw McGardów z łbami 17, zamiast 19.

 

Pytanie - czy istnieje możliwość dokupienia jakiejś "dokładki" to standardowego klucza do kół od Meg oraz czy taką (17) śrubę (przy odpowiedniej długości gwintu) można spokojnie założyć z trzema 19-stkami, czy lepiej żeby wszystkie cztery śruby miały łby 19?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zakupiłem McGard-y model 27207 - są dłuższe od oryginalnych, ale wchodzą bez problemu. U mnie oryginalne szpile z łbem 17, a nasada Mc-Gard 19. Solidny klucz 17/19 z wyciąganym przedłużeniem kosztował 22zł.

 

PS.

Co za błąd :?: - już poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu by w Auto Swiecie duzy test srub zabezpieczających, niestety 3/4 modeli da sie łatwo usunąc uzywajac tzw "zaby" , pare dni temu gadałem z moim wulkanizatorem/mechanikiem i powiedział że w pare sekund by zdjął moje sruby, wiec dla chcącego nic trudnego, le napisze tylko że McGuary wyszły z tego co pamietam w teście bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ostatnio (przed kilkoma dniami) sprzedawałem fele a zgubiłem klucz do McGardów.

Jak zobaczyłem jak się je ściąga to pomyslałem że do nowych felg chyba bawet nie bedę kupował śrub zabezp. bo nie ma sensu.

czas odkręcenia 4 zabezpieczeń równał się odkręceniu 8 zwykłych śrub.

 

jak napisał kolega baad74 - McGard, a nie McGuard :P :-P tak się tylko czepiam :-P

trzeba by przyspawać felgę (ale wtedy pewnie by odcinali całe koła :-P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu by w Auto Swiecie duzy test srub zabezpieczających, niestety 3/4 modeli da sie łatwo usunąc uzywajac tzw "zaby" ...

 

Poniżej link do tego artykułu.

 

http://www.auto-swiat.pl/poradnik_artykuly...,Artykul-19889/

 

Moim zdaniem jedynym zabezpieczeniem alusów to wciągniecie ich pod ubezpieczenie AC całego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod ubezpieczenie AC całego auta

tak jest to jakieś wyjście ale nie sądzę że śrubę z tzw kwiatuszkiem da się tak łatwo odkręcić żabą zwłaszcza jak jest ona głęboko osadzona w alusku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w scenicu mam gerdy na kluczyk, w twingolu muszę założyć i nie wiem czy nie kupię tych norauto lub królak (za dużo osób zwraca uwagę mówiąc że ładne felgi, mogą się komuś spodobać) zresztą na forum już ktoś napisał żę złodziej ma cały plecak odpowiednich końcówek i innych gadżetów, ale to też zależy od pozycji w mieście czy ten złodziej będzie chciał podejść do twojego samochodu. :P :P :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suchutki - napisz coś więcej o ich ściąganiu (sam dałeś radę?).

Wiadomo na fachowca nie ma rady, ale doskonale sprawdzają się w spotkaniu z małolatami - a takich sprawców chyba jest najwięcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

dwa dni temu moje alusy uratowaly oryginalne sruby zabezpieczajace firmy OZ,niestety gnoje odkrecili w jednym kole pozostale i jak zonka ruszyla spod domu to felga zatrzymala sie na zacisku,nadkolu i srubie OZ.Teraz jest w regeneracji bo sporo aluminium ubylo od wewnatrz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!