Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponieważ na przeglądzie moje amory z tyłu wypadły kiepsko ok 17%, a podczas jazdy nie czuć nic niepokojącego co by wskazywało na ich koniec postanowiłem zdjąć jeden i sprawdzić jak się zachowuje lecz udało mi się odkręcić tylko górną śrubę i tutaj moje pytanie ponieważ przy próbie wciśnięcia jego nie bardzo się dało? Czyżby przy amortyzatorze przy aucie w którym jest belka skrętna jest jakaś sprężyna,czy z moim jest coś nie tak?

Miałem do czynienia z amortyzatorami od auta ze sprężynami i tam normalnie można było zdusić amortyzator i wyciągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby przy amortyzatorze przy aucie w którym jest belka skrętna jest jakaś sprężyna,czy z moim jest coś nie tak?

dobrego amora nie ściśniesz normalnie tak jak opisujesz, lecz jeśli tłok nie rusza się wcale nawet kawałek w dół to amor jest uszkodzony (miałem taki jeden nowy monroe w innym aucie i po 1 miesiącu od założenia zaczął pukać bo chował się w tylko 2cm i dalej coś go blokowało, więc oddałem na gwarancję która została uznana i zwrot kasy dostałem z tym że musiałem kupić drugi bo auto nie mogło stać 2 tygodnie to czas oczekiwania na odp) Edytowane przez pasek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak auto stoi na kołach i się przydusi to pracuje normalnie ale jak był odkręcony to nie bardzo się dało dziś spryskałem WD 40 dolne mocowanie może jutro uda się odkręcić całkiem i sprawdzę dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja mam takie pytanie, czy amortyzatory tylne ze Scenica I ph II rocznik 2003, pasuja do megane HB I ph II rocznik 2002? Bo mam akurat zbedny komplet do scenica, a potrzebuje zrobic wymiane w Meganie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Planuję zmianę amorków bo obecne mają przejechane już 175 000 km i coś na delikatnych nierównościach mi popukuje.

Mam następujący problem. Jak wyciągnąć dolne mocowanie tylnego amorka z belki. Udało mi się odkręcić dolną śrubę lecz za diabła nie mogę go wyciągnąć bo trzyma ta tuleja co wchodzi w wahacz. Macie jakiś patencik jak go zdemontować.

Megane Kombi 2002r.

Jeszcze jedno pytanko. Jak sprawdzić amortyzator po jego wymontowaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręciłeś śrubę, wyszła całkowicie, to odkręć górne mocowanie amortyzatora, a potem poruszaj amortyzatorem, musi wyjść, tam nic nie trzyma. Tulejka wchodzi w gniazdo belki i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie. Czym różnią sie amortyzatory tylne w scenicu i kombi. Na alledrogo niektóre(te z niższej półki) mają rzekomo pasować do jednego i drugiego, a np. w katalogu kayaby,recorda i innych róznią się numerami i ceną :oops: na korzyść sceniola. Czy wie ktoś może na czym polega różńica (siła tłumienia, długość, a może w ogóle nie są współzamienne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że amortyzatory w niektórych przypadkach są produkowane dla dwóch modeli ponieważ w zestawie znajduje się tuleja dystansowa, która w zależności od modelu ma być zainstalowana według instrukcji. Czy to na górnym mocowaniu czy dolnym z prawej lub z lewej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Amortyzatory wymienione :). Okazało się że "stare" były firmy GH - wymieniane przez poprzedniego właściciele 1,5 roku temu. Po wymontowaniu okazało się że lewy stawiał praktycznie taki sam opór przy ściskaniu jak nowy, natomiast prawy był sporo słabszy i do tego wydawał dzwięki jakby wewnątrz przepływała jakaś ciecz z bąbelkami, więc mam już wyrobione zdanie na temat amortyzatorów GH <czerwona>. Co ciekawe w obydwu był jeszcze gaz. Po zmontowaniu wszystkiego do kupy trudno jest rozkołysać tył nadwozia, teraz jest bardzo sprężysty.

Jakby co to w mojej grandtour obydwie śruby mocujące miały łeb pod klucz 21mm. Założyłem KYB 555800, 375zł komplet z wysyłką. Mam nadzieję że przeżyją samochód :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

 

Czy można zdjąć oba amorki i na chwilę się bujnąć na miasto?.

Nie radzę próbować. <czerwona>

 

Wewnątrz amortyzatora a dokładnie w jego górnej części jest zabudowany "bałwanek". To jest swego rodzaju odbój, który zabezpiecza aby zawieszenie nie zderzyło się z powoziem. Jeżeli udasz się na jazdę bez amorków to pewnie wyrwie ci tylne nadkola jeśli masz założone.

 

Pozdrawiam

Lionel2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!