Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik położenia wału korbowego


Boss_wnd

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczyściłem krokowy, ale chyba bardziej profilaktycznie, bo nic to nie zmieniło.

 

Dziś natomiast dostałem oryginał i wszystko wróciło do normy... (O ile przy megi o jakiejkolwiek normie możemy powiedzieć)

 

Czasem jednak warto dopłacić, zwłaszcza że różnica nie duża :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Piszę ten post w ramach podziękowań za pomoc w diagnozie i rozwiązaniu mojego problemu.

Silnik 1,4 16v Megana z 99r, 150tys. przebiegu. Do niedawna palił dobrze. Ostatnio po dłużeszj podróży (ok. 800km.) i po postoju 2 dniowym (zimny silnik) nie odpalił dopiero za 3 razem co nigdy mu się nie zdarzało. Po rozgrzaniu też zazwyczaj trzeba było kręcić ze 2, 3x żeby złapał. Sprawdzone zostały świece, cewki (denso), pompa paliwa, filtr paliwa. Niestety tu wszystko okazało się sprawne. Przeglądałem wczoraj forum i natknąłem się właśnie na ten tenat.

Dziś zabrałem się za czyszczenie wspomnianego w tym temacie czujnika. Był cały czarny od nagaru. Wyczyściłem na błysk, popryskałem złączki kontaktem, założyłem. Odpalił od strzała. Pojechałem w trasę ok. 200km. Kilka razy po drodze gasiłem i odpalałem silnik. Problem się już nie pojawia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam koledzy odkopię trochę temat, bo dopada mnie znany problem z czujnikiem położenia wału a przynajmniej moja Megi ma takie zachowanie - zimna pali jak laleczka, ciepła za którymś razem ale z mniejszym lub większym trudem.

Wymieniłem filtr paliwa i świece zapłonowe bo już wypadało. :mrgreen:

Zaniedbałem kiedyś wyciek spod uszczelki pokrywy zaworów i stąd zasyfiłem czujnik (był zaklejony czarnym olejem i piachem) i tu moja interpretacja, że na kole też mogło coś się ubić.

Czy po wyczyszczeniu czujnika ( zmierzony opór 230 Ohm) jeżeli problem występuje nadal, to może to być zasyfiona koronka koła zamachowego i jeśli tak to czym i w jaki najlepszy sposób to wyczyścić?

 

Pozdrawiam

Darek

 

Czujnik wymontowany i dokładnie zmierzona rezystancja - niestety pierwszy wynik był chyba błędny (230 Ohm) bo teraz wskazuje 165 do max 180 Ohm na kilku multimetrach więc wynik teraz jest pewny.

Jutro podmieniam czujnik na nowy.

Ewentualnie podpowiedcie jakiej firmy wybrać i jaki jest sprawdzony bo na forum jest kilka wpisów o słabej jakości tych czujników.

Wymienione - naprawione :)

Coś jeszcze "haczy" i czasami się opiera, ale pali za pierwszym.

Mam nadzieję że się ułoży po tym jak komputer wyszedł z trybu awaryjnago.

Nowy czujnik - rezystancja 245 Ohm.

Edytowane przez Dariusz Babacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Witam serdecznie. Mam problem od miesiąca z odpaleniem megii 99r Już opisuje problem: Np po nocy wsiadam w auto ,odpala pięknie od pierwszego strzału:) Przejade kilka km. np idąc w tym czasie na zakupy. Wracam po 40min i mam problem z odpaleniem..kreci wzorowo ale nie chcę zaskoczyć:notacrook: dopiero po kilku 3,5 nie raz osmiu razach zaskakuje dopiero i pali . Co może być tego przyczyną? poniżej załaczam zdjęcie z pytaniem: jak wymienić ten czujnik? Czy bardzo skomplikowana jest wymiana? Foto poniżej znalazłem w sieci.

post-16445-0-54046800-1397929471_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany:) Wystarczyło zdemontować,przeczyscić i jak narazie działa wzorowo:) P.s masa opiłkow metalowych drobnych była. Magnes dał radę:) Dzieki wszystkim za pomoc:) Stówka w kieszeni:)

Edytowane przez rahles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnez

Ten pierwiastek http://pl.wikipedia.org/wiki/Magnez jest potrzebny w organizmie żywym, do usunięcia opiłków z czujnika to chyba magnes taki z dwoma biegunami- "N" i "S" :)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja się podłączę pod wątek. Miesiąc temu zaczęły się problemy z odpalaniem. Odpalał losowo i zapalala się kontrolka świec. Mechanik od razu wskazał na ten czujnik, na kompie się potwierdziło, przeczyscil mi go, bo stwierdził, ze powinno pomóc. No i przez miesiąc bylo ok. Od wczoraj ma znów problemy i po rozmowie z mechanikiem wiem, że trzeba będzie go wymienić, ale on mówił mi też o jakiejś kostce, którą ciężko dostać, a powinno się z nią wymieniać ten czujnik. Szczegółów nie napiszę, bo mówił mi o tym miesiąc temu :)

Ale mam jeszcze jeden objaw, w trakcie jazdy zapala mi się kontrolka świec i tak się pali, aż nie dojadę na miejsce i nie wyłącze auta. Czy to moze być związane z tym? Bo to na pewno nie bedzie zawór egr, bo wtedy ona się zapalała, tylko wtedy gdy jechalam pod górkę, albo chciałam przyspieszyć i po chwili gasła, a teraz pali się cały czas.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Heja.

Panowie szybkie pytanko. Wszelkie odpowiedzi/wypowiedzi nt. rezystancji czujników odnoszą się do silników benzynowych. Ma ktoś jakieś sprawdzone info odnośnie diesla ? Mianowicie F9Q 736 1.9 dti. U siebie po wymontowaniu zmierzyłem wyszło 750~ om. Objawy - od paru miesięcy potrafił złapać zamułę, pedał w podłogę i nic, po 2-3 sekundach dopiero ciągnął. No i ostatnio już typowo coraz częściej, jak się trochę nagrzeje to potrafi zgasnąć i loteria albo odpali, albo nie. Postoi parę godzin i odpala... Na komputerze wywaliło między innymi DF019 - przepływkę. Po wykasowaniu błędów przepływka została. Ehh.. Nic to, zacznę od wymiany czujnika położenia wału, potem zobaczymy.

 

pzdr

Edytowane przez Techniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!