Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Słabo działający nawiew w Megane 1.6 16V


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytałem wszytskie problemy Wasze i odpowiedzi na temat słabo działającego nawiewu w megane. U mnie problem napewno nie jest w filtrze pp. Nawet po wyjęciu go całkowicie z układu nawiew jest słabiutki. Dmuchowa działa napewno i wydajemi sie że bardzo dobrze daje. Mam wrażenie jakby po drodze była jakaś przeszkoda blokująca dopływ powietrza do kabiny. Wrazenie jest takie że albo jest grześ dziura (tylko skąd miałaby się wziąć) w układzie albo powietrze po drodze sie rozpręża i dolatuje tylko do kabiny lekki podmuch. Może macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wita. Napisz jak zachowuje sie dmuchawa. czy jak zwiększasz siłę nawiewu to słychać że dmuchawa zwiększa moc czy dalej ma take same obroty. Może masz problem z przełącznikiem. Druga sprawa sprawdź jak wieje kiedu ogrzewanie masz podkręcone na maxa a jak daje kiedy masz ustawione w pozycji min czyli max zimnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na słuch dmuchawa chodzi dobrze. Imbardziej podkręcasz tym mocniej huczy. zreszta wyjmowałem filtr kabinowy i sama dmuchawa zasuwa pełną mocą ( przy samej dmuchawie urywa głowe) tylko cos nie dolatuje za wiele do nawiewów. Nie wiem co to jest. Nie ma znaczenia czy ogrzewanie jest właczone czy nie.

 

[ Dodano: 2007-01-17, 23:27 ]

Przy obiegu zamkniętym daje troszke mocniej ale to dalej nie to co być powinno.

 

[ Dodano: 2007-01-17, 23:49 ]

Acha i mam jeszcze jedno pytanie: czy u was też tak jest, że gdzie nie skierować nawiewu to i tak przednimi kratkami bedzie wiało? Dopiero po zamknięciu bocznych i centralnego nawiewu czuć że leci tamtędy któredy jest ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej meganie jest podobnie, dmuchawa dziala jak nalezy ale nawet jak mam ustawiony nadmuch tylko na nogi to bocznymi i srodkowa kratka i tak dmucha tak samo jak ustawie nadmuch tylko na szybe, dziwne to troche ale nie wiem co mozna z tym zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha i mam jeszcze jedno pytanie: czy u was też tak jest, że gdzie nie skierować nawiewu to i tak przednimi kratkami bedzie wiało? Dopiero po zamknięciu bocznych i centralnego nawiewu czuć że leci tamtędy któredy jest ustawione.

 

to dotyczy wszystkich (chyba modeli renault) przynajmniej tak było w clio R19 i megane w ciężarówce mam także takie rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że jestem "nowy" na forum to na wstępie wszystkich serdecznie witam

Mój problem jest dokładnie taki sam jak Sebaho - więc opisywać nie będę.

Co prawda dotyczy on Scenica 1.9dTi z 2000r.

Jeśli chodzi o ustawienia wylotów powietrza w megance to faktycznie środkowe kratki "działają" zawsze - jeździłem meganką 5 latek. Mogę Wam powiedzieć, że w scenicu działa to inaczej - jak ustawisz pokrętłem tak wieje - wg mnie to skopali to trochę, bo jak mam nawiew na szybę, to nieraz przydałoby się trochę ręce ogrzać - a tu klops.

Wracają do tematu - "dolatuje tylko do kabiny lekki podmuch" -

jakby Ci sie udalo dostac do "zwrotnic" to mozesz przeczyscic tloczki, ktore przeslaniaja lub otwieraja kanaly. moze po prostu nie dochodza albo cos je blokuje.

Ktoś wie jak tam się dostać ? Co rozebrać ?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja tylko żeby dostać sie do regulatorów nawiewu to trzeba pół albo i więcej tapicerki w renacie zdemontować. Żeby było cieplo to może bym się za to zabrał choć z tego co wiem to jest naprawde sporo rozbierania i składania później. No chyba że się myle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Przeczytałem wszytskie problemy Wasze i odpowiedzi na temat słabo działającego nawiewu w megane. U mnie problem napewno nie jest w filtrze pp. Nawet po wyjęciu go całkowicie z układu nawiew jest słabiutki. Dmuchowa działa napewno i wydajemi sie że bardzo dobrze daje. Mam wrażenie jakby po drodze była jakaś przeszkoda blokująca dopływ powietrza do kabiny. Wrazenie jest takie że albo jest grześ dziura (tylko skąd miałaby się wziąć) w układzie albo powietrze po drodze sie rozpręża i dolatuje tylko do kabiny lekki podmuch. Może macie jakieś pomysły co może być przyczyną?

 

Witam,

Nie czytalem tego watku wczesniej ale dzis zajrzalem bo sam mam pewien problem, ale najpierw odpowiedz co do problemu z ktorym tez sie borykalem - slaby nawiew w kabinie.

 

Problemem byl oczywiscie filtr pp, ale jak do tego doszedlem:

Wyjalem filtr uruchamiam bez filtru nawiew a tu różnica niewielka.. i gdzie tu szukac rozwiazania. Na szczescie moj szwagier stal przed autem i okazalo sie ze cale powietrze idzie tam gdzie powinno.. przez otwarta klapke filtra :-) - dmuchalo z niej az milo a po jej zakryciu w kabinie w koncu nawiew jak trzeba.

Nie wiem czy przypadkiem nie postapiles podobnie ale objawy masz identyczne jak w moim autku.

 

Ale tutaj pojawia sie moj problem - gdyz moja wymiana filtra jeszcze zakonczona nie zostala. Zakupilem u kolegi filterek (MAN U 2424 - wedle opisu do Renault Megane I wersja z klima) otwieram pudelko ale ten zakupiony nie do konca jest jak ten wyjęty z auta. Ksztalt ten sam ale ten nowy ma dookola filtru gąbke uszczelniającą a ten orginalny ma plastik z prowadnica.

I tu pada moje pytanie: Czy tak ma byc, czy po prostu ktos podmienil filtr wewnatrz pudelka (na instrukcji do zakupionego filterka wyglada on identycznie z moim).

Jezeli ktos z was spotkal sie z tym problemem bede wdzieczny za podanie rozwiazania.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!