Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i Megane II phII OPONY LETNIE


Hadson

Rekomendowane odpowiedzi

Na liście dyskusyjnej polecali min. 2 rodzaje opon które mnie zainteresowały.

Kleber DYNAXER HP 2 185/65R14 86 T - te lepiej się trzymają na deszczu

oraz

Dunlop SP SPORT 01 185/65R14 86 H - te super wyglądają

 

Oponki mają być dla Ojca i chyba jednak zdecydujemy się na Kleberki które wypadają na deszczu lepiej niż Dunlopy wg oceny internautów. Bo na suchym to prawie każda się dobrze trzyma.

 

Jeszcze się zastanawiam czy T-190 czy H-210? Ojciec raczej nie jest demonem prędkości tak do 160-170. Tym bardziej że nie ma gdzie przekraczać tych wielkich prędkości. Poprzednie to Michaśki 185/65 R14 86H... Czy prawnie można w takim przypadku kupić T? Czy gdzieś jest zapisane że muszą być H??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście ze względów finansowych głównie ujeżdzałem polskie opony. W przypływie szaleństwa głównie na mokrym po prostu zwracałem uwage po czym jade i nawet dość to funkcjonuje. Zawsze chciałem jeździć na Michelinach z wyższej półki i też sie tak stało że kupiłem Scenica na dwóch kopletach Michelina, dla mnie wzorzec opony. W lecie nie zwracam nawet zbytniej uwagi na kałuże a w zimie (kiedy jeszcze był śnieg) jeździłem z uśmiechem celowo zrywając przyczepność. Co do montażu opon na różnych osiach ja osobiście założyłbym gorsze na tył z uwagi na droge hamowania i celowe poślizgi ale w tymróżne na osiach felietonie dokłądn ie wyjaśniają zalete gorszych na przodzie, zgadzam sie z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepisach nie pisze ze trzeba miec H ale zaleca sie

 

Ale H to 210 a Ojciec raczej takich prędkości nie rozwija. Maksymalnie ja chyba jechałem tym autem kiedyś 180-190. No nic zobaczymy jeszcze. Bo w sumie na 4 oponach różnica między H a T ok 200 zł.

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dobrze zrozumialem wczesniejsza wypowiedz to opony T sa do 190????

 

A1 5

[...]

K 110

L 120

M 130

N 140

P 150

Q 160

R 170

S 180

T 190

U 200

H 210

V 240

W 270

Y 300

 

Prawdopodobnie opona nie pęknie z chwilą przekroczenia 190 bo producent pozostawił margines. Aczkolwiek ja bym do takiego auta na pewno nie kupił T. Myślę że H by starczyło chociaż lepiej V dla spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no panowie nie przesadzajmy :-) Oponki kupiłem na alledrogo funkiel nówki nie śmigane za 295 zeta/sztuka. Więc okazja była !!!! są to Nokiany NRZi 225/45R17 :mrgreen: gdzie indziej po 540 zeta albo już nie ma ( bo to poprzedni model chyba).

a modyfikacji nie mam żadnych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro szukam oponek, bylem zdecydowany na Fulda Carat Progresso 185/55/R15 cena:217zl, az tu nagle postanowilem sprawdzic ile kosztuja 195/50/R15 (ten sam model) i co sie okazalo cena 164zl ! Moze warto kupic szersze i oszczedzic pare zl? Nie wiem, jak wplynie to na dynamike auta i spalanie. Moze jakas rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!