Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

Hadson

Megane II phI i Megane II phII OPONY LETNIE

Recommended Posts

Na liście dyskusyjnej polecali min. 2 rodzaje opon które mnie zainteresowały.

Kleber DYNAXER HP 2 185/65R14 86 T - te lepiej się trzymają na deszczu

oraz

Dunlop SP SPORT 01 185/65R14 86 H - te super wyglądają

Oponki mają być dla Ojca i chyba jednak zdecydujemy się na Kleberki które wypadają na deszczu lepiej niż Dunlopy wg oceny internautów. Bo na suchym to prawie każda się dobrze trzyma.

Jeszcze się zastanawiam czy T-190 czy H-210? Ojciec raczej nie jest demonem prędkości tak do 160-170. Tym bardziej że nie ma gdzie przekraczać tych wielkich prędkości. Poprzednie to Michaśki 185/65 R14 86H... Czy prawnie można w takim przypadku kupić T? Czy gdzieś jest zapisane że muszą być H??

Ja osobiście ze względów finansowych głównie ujeżdzałem polskie opony. W przypływie szaleństwa głównie na mokrym po prostu zwracałem uwage po czym jade i nawet dość to funkcjonuje. Zawsze chciałem jeździć na Michelinach z wyższej półki i też sie tak stało że kupiłem Scenica na dwóch kopletach Michelina, dla mnie wzorzec opony. W lecie nie zwracam nawet zbytniej uwagi na kałuże a w zimie (kiedy jeszcze był śnieg) jeździłem z uśmiechem celowo zrywając przyczepność. Co do montażu opon na różnych osiach ja osobiście założyłbym gorsze na tył z uwagi na droge hamowania i celowe poślizgi ale w tymróżne na osiach felietonie dokłądn ie wyjaśniają zalete gorszych na przodzie, zgadzam sie z nimi.

Na deszczu wspaniale zachowuja sie Goodyear NCT-5 a w szczegolnosci kiedy wpada sie w jakas wieksza kaluze. Bardzo dobrze "odpompowuja" wode. W przepisach nie pisze ze trzeba miec H ale zaleca sie

W przepisach nie pisze ze trzeba miec H ale zaleca sie

Ale H to 210 a Ojciec raczej takich prędkości nie rozwija. Maksymalnie ja chyba jechałem tym autem kiedyś 180-190. No nic zobaczymy jeszcze. Bo w sumie na 4 oponach różnica między H a T ok 200 zł.

Dzięki za odpowiedź.

Jezeli dobrze zrozumialem wczesniejsza wypowiedz to opony T sa do 190???? W sobote ogladalem doglebnie Peugeota 407 SW 2.2 HDI i on wlasnie mial take oponki :-/ Troche dziwne bo wlasciciel tym autem pyka 230km/h. Odwazny facet :mrgreen:

Jezeli dobrze zrozumialem wczesniejsza wypowiedz to opony T sa do 190????

A1 5

[...]

K 110

L 120

M 130

N 140

P 150

Q 160

R 170

S 180

T 190

U 200

H 210

V 240

W 270

Y 300

Prawdopodobnie opona nie pęknie z chwilą przekroczenia 190 bo producent pozostawił margines. Aczkolwiek ja bym do takiego auta na pewno nie kupił T. Myślę że H by starczyło chociaż lepiej V dla spokoju.

Kurde... ja mam Y w mojej Megance... chyba bym musiał zrzucić ją z jakiejś skarpy żeby takiej prędkości nabrała :mrgreen::-):):-)

A po co Ty takie opony kupiles?? Szkoda kasy :mrgreen:

A z przepasci to wiecej pojedzie takze masz za slabe opony :-):-)

Suchutki Fantomas nie wiadomo jakie modyfikacje ma w swoim Grandtourze. :mrgreen:

Nie no panowie nie przesadzajmy :-) Oponki kupiłem na alledrogo funkiel nówki nie śmigane za 295 zeta/sztuka. Więc okazja była !!!! są to Nokiany NRZi 225/45R17 :mrgreen: gdzie indziej po 540 zeta albo już nie ma ( bo to poprzedni model chyba).

a modyfikacji nie mam żadnych :-)

Ostro szukam oponek, bylem zdecydowany na Fulda Carat Progresso 185/55/R15 cena:217zl, az tu nagle postanowilem sprawdzic ile kosztuja 195/50/R15 (ten sam model) i co sie okazalo cena 164zl ! Moze warto kupic szersze i oszczedzic pare zl? Nie wiem, jak wplynie to na dynamike auta i spalanie. Moze jakas rada?

Witam mam do was banalne pytanie jakie cisnienie powinno byc w oponach 205/50 R17 w Megi II w instrukcji napisane jest przod 2,2 a tyl 2,0 nie za malo na takie opony obecnie mam Hankook Ventus Sport K104 ??

ja jezdze od zawsze na 2.2/2.2 lub 2.3/2.3. na trase czasem wrzucam 2.4/2.4

No w instrukcji Ci dokładnie pisze 2,2/2,0

1,4 to lekki silniczek i widocznie nie potrzebuje więcej. Ale jak chcesz to dopompuj ciut więcej nic się nie stanie.

Za niskie cisnienie niszczy oponę, za wysokie niszczy zawieszenie. Jezeli wybieramy sie w dłuższą trase, to cisnienie powietrza w oponach podwyższa sie samo, od ich temperatury. Nie bardzo wiem, dlaczego wiekszość kolegow na tym forum stara sie być, a nawet uważa że jest, mądrzejsza od konstruktorów auta. Ale to już ich problem.

Stabilne cisnienie w oponach bez wzgledu na warunki jazdy zapewnia napompowanie ich azotem. Polecam.

DrNO stosuje ciśnienia takie jak producent zezwala, a ja napisałem że 2,2/2,0 może dopompować jeśli chce. Na każdej oponie jest napisana tolerancja ciśnienia i 2,2 jak i 2,3 mieszczą się zapewne w ich granicach!

Dodam tylko, że za wysokie ciśnienie powoduje również nierówne przyleganie opony (pogarsza przyczepność) i większe zużywanie jej środka. Opona bardziej dociska samym środkiem.

Ale czasami producent podaje tez jakie ma byc cisnienie przy normalnej jezdzie czyli miejskiej a jakie ma byc na dluzszej trasie.

Najlepiej jednak trzymac sie tego co podaje producent czyli 2,2 i 2,0 jezeli oczywiscie nie podal zadnej tolerancji.

znalezione w MR'ze na temat cisnienia opon w MII

cis_s.jpg

364-0 07B-1 (wiadomosci ogolne dotyczace pojazdu)

Jest jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Ciśnienie ma wpływ na podsterowność i nadsterowność samochodu. Dlatego dla wiekszych prędkości dopompowuje się przód.

W mojej pisze 2,2P 2,0 T na autostrady 2,4 2,2

Fele 16. 205/55 silnik wiadomo.

Więc napompowanie z 2,2 na 2,3 wg mnie jest rozmową o niczym. Takie ciśnienia w ogóle nie wpłyną na zużycie opon, a mogą wpłynąć na zmniejszenie oporów toczenia.

Szykuję się do zakupu kompletu opon ale nie jestem pewien czy fabryczny rozmiar 205/50 R17 można zastąpić szerszymi oponkami, np. 215.

Za ewentualne sugestie z góry dzięki ;-)

Jasne że można:

205/50 r17

215/45 r17

225/40 r17

pozdrowionka