Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Auto choinka


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Przeglądałem forum i trudno wbić mi się do jakiego tematu, bo mój przypadek jest dziwny i złożony z kilku na forum.

 

Wsiadając do samochodu (ok. 10.00 ciepłego i SUCHEGO ranka) centralny zadziałał ok. Wkładam kartę do czytnika - na wyświetlaczu na razie wszystko ok. Przyciskam START gaśnie na sekundę wszystko potem znów pojawia się licznik z kilometrami, potem średnio głośne "cyk" pod maską i cisza, nie ma wyświetlacza, i żadnych urządzeń elektronicznych typu radio, podświetlenie wnętrza czy otwieranie bagażnika (kombi). Ok. lekko się zagotowałem. Patrzę na aku kontrolka naładowania pali w oczy kolorem zielonym. Po jakiś 30 minutach znowu działa centralny i sytuacja się powtórzyła tym razem z komunikatem (po niemiecku) którego nie miałem szans zapamiętać bo świeciło się przez ok. 1 sekundę. Samochodu nie można było zamknąć niestety, tylko mechanicznie kluczykiem od kierowcy - pozostałe drzwi zostały otwarte na noc.

 

Rano było inaczej. Centralny działa, karta do slotu, START i ..... choinka bożonarodzeniowa z ostatnich świąt - komunikat za komunikatem (jedyny, który zapamiętałem po przetłumaczeniu był ze słowem "blokada kierownicy ...", nawet pojawiły się wszystkie literki łącznie z 'ą' i 'ę' na całej powierzchni wyświetlacza - całej sytuacji towarzyszyło jednostajne "cyk, cyk, cyk" z kierunku bezpieczników pod maską (jakby coś odbijało). Pobiegłem do domu po klucze, żeby odłączyć aku (zaznaczam, że cała choinka cykała dalej). Patrzę na aku a tam czarna kropa w miejscu kontrolki naładowywania.

 

Teraz ładuję akumulator, po 8h ładowania nie widać jeszcze żadnej zielonej kropy. Jeżeli do jutra się nie naładuje to lecę po nowy aku - bo wyjścia nie będzie. Czy macie jakieś propozycję i sugestie - mam nadzieję, że to nie komputer, a tylko akumulator, który fabrycznie pracuje w aucie od czerwca 2006 r.

Auto kupiłem w kwietniu br. i nie miałem z nim najmniejszych problemów - olej, filtr wymienione 3 kkm temu.

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym upatrywał przyczyny właśnie w akumulatorze. Najpierw podładuj albo wymień na jakiś sprawny od znajomego. Choćby nawet mniejszej pojemności, tylko do sprawdzenia działania tego co obecnie wariuje.

Poza tym skoro to megi z 2006 roku to można już komunikaty na polski zamienić, niestety trzeba pod CLIP-a podpiąć by tego dokonać, jednak polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamontowałem akumulator - nie zapalił (i komunikat związany z blokadą kierownicy - pognałem po elektronikach - trzeba holować. W ASO powiedzieli, że może się uda odblokować jak nie to czekamy na części w kwocie ceny z tamtego roku ok. 1.100 zł + robocizna :-O.

 

Pognałem do innego powiedział, żeby spróbować wcisnąć przycisk uderzeniowy. Ok. Szukając go pod maską zauważyłem, że pod aku nie podłączyłem jednego masowego kabla - zapiąłem i odpalił od pierwszego startu :). Język zmieniony na polski, błędy wykasowane - a ten komunikat z blokadą kierownicy CLIP nakazał zignorować.

 

Muszę jeszcze sprawdzić sprawność aku, ładowanie na biegu jałowym jest ok, na voltomierzu wskazuje 14,25V (wizualne wskazanie naładowania nie zmieniło się - oczko jest dalej czarne, ale z tego co mi powiedział elektronik dla niego jest to gadżet). Jak na razie się cieszę i nie życzę nikomu takich przygód...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

 

to dlatego nie mogłem znaleźć :)

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

 

5.13 - cytowanie

Tomik 1970

 

Dodano: 05 wrz 2011 - 22:29

ok, sorki, ale po co jest to:

 

Cytuj selektywnie, cytuj i cytuj ten post?

Poczytaj regulamin !!!

Edytowane przez Tomik 1970
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, sorki, ale po co jest to:

Jakbyś chciał zacytować post, który jest wcześniej jak ostatni przed Twoim, albo fragment ostatniego tak jak ja to tu zrobiłem. (selektywne)

Powtarzanie całości ostatniego posta, to przedrzeźnianie przedmówcy, a to nieładnie wyglada. :) :P

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator sprawdzony, sprawność jest ok. Poradzono mi, żeby jeszcze podładować go. Spec od akumulatorów powiedział, że usterki takiej można by upatrywać w zaśniedziałych kablach przy aku i nagłym spadkiem napięcia, który mógł spowodować "Rio de Janeiro" w elektronice. Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!