Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jaki akumulator


Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem rozpoznanie i w przybliżeniu to koszt 400 zł za nówke akumulator więc podpinam swój stary do ładowania i zobaczę ile jeszcze pociągnie:D najgorsze w tym ze w mojej megance zrębane jest centralny otwieram i zamykam tylko dzięki pilotowi a ręcznie za pomocą kluczyka nie chula:/ więc szykuje się następny wydatek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej akcji kiedy po przejechaniu 200km stanąłem pod domem na dziesięć minut i chciałem znowu odpalić a tu ZONK, akuś nawet nie zakręcił,dziś pojechałem żeby sprawdzić co z nim jest.Pan podłączył go pod urządzenie EXIDE EBT-165P I okazało sie ze akumulator jest dobry :roll:

 

TEST AKUMULATORA;

Napięcie - 12,53V

Zmierz. 393 A EN

Wart.znam. - 420A EN

 

I teraz nie wiem w czym rzecz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam szykuje mi sie zmiana akumulatora w renacie i zadzwonilem do dwóch ASO zeby dowiedziec sie jaki mam (parametry) kupic i w jednym mi powiedzieli:

55Ah, 600A

a w drugim

71Ah, 670A i w związku z tym zgłupiałem, dwa różne akumulatory. poradzcie który albo jaki musze kupic do mojej renatki ze by był dobry, przypomne scenic 2002r. 1,9 dCi

 

Połączyłem z istniejącym tematem. Na forum piszemy polską czcionką. -lepper_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katalog boscha mówi że minimalnie aku 60Ah i prąd rozruchu 540A

http://www.akumulatorybosch.pl/wyszukiwarka.asp

Ja polecam Ci znaleźć pasującą centre future.

Zaś katalog centry nakazuje zakupić model KC 17 ( 60Ah i prąd rozruchu 610A)

Ale z racji że to jest model standard kupił bym taki tylko model Futura. (to jest chyba model CF-04 czyli 62Ah i prąd 640A)

Na future masz 3 lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a co myslicie o tym ze na alternatorze mam ładowanie na swiatłach radiu i dmuchawie 14,2V czyli ok a na aku. aby 13,8 oczywiscie wyczysciłem + na alternatorze, akumulatorze i mase na silniku oraz pociagnołem dodatkowego + od alternatora do aku. i nic. Jam mierze miedzy pluse aku. a masa silnika to jest tylko 13,8 a jak mierze miedzy alternatorem a masa silnika to jest 14,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czytam ten dział i albo nie doczytałem się albo mój problem nie jest opisany.

---------------------------------

Rozchodzi się o akumulator do scenica 1,9dti czytając to forum nie jest opisane czy np.w scenicu nie powinienen znajdować się jakiś specjalny akumulator chodzi o to że umieszczony jest w kabinie pod siedzeniem pasażera. (wydzielanie się substancji szkodliwych)

---------------------------------

Pytanie brzmi czy musi to być jakiś wyjątkowy akumulator, czy można włożyć 1-wszy lepszy aby tylko odbowiadał parametrom np 75 Ah ?

---------------------------------

Pozdrawiam!!!

Poczytaj i popraw zanim coś wyślesz na forum. Po co te przerwy <ok>

Było opisane, że najlepszy żelowy ale i zwykły też ostatecznie. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi też padł aku (autko 3-letnie). W tej chwili ładuje się w piwnicy. Mam nadzieję, że to pomoże. Aku jest oryginalne, i tu uwaga: 70Ah/720A :shock: Sporo, jak tak czytam Wasze posty. Może dlatego mi padł przy pierwszym przymrozku? Mało jeżdżę, bo dużo nie potrzebuję (co nie znaczy, że bym nie chciał ;-) )

Jeśli ładowanie nie pomoże, trzeba będzie wydać parę setek na nowy :cry:

 

[ Dodano: 2008-11-23, 17:54 ]

No i gitara. Aku naładowany, Scenic odpalił od pierwszego ,ale... no właśnie. Nie znika kontrolka SERVICE i P (hamulec parkingowy). Nigdzie na forum nie znalazłem tego objawu, a w instrukcji stoi: "Udaj się do autoryzowanej [bla bla bla]".

O co tu chodzi <ok> Poradzicie coś :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!