Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Główna przyczyna uszkodzenia turbo


bodzioprince

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy o czym może świadczyć okopcona dźwignia kierownicy VNT ? Poza tym kierownica się nie rusza (zatarta) a oś wirnika ma tylko wzdłużny luz około 3 mm . Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim w swoim dci-ku?

Jestem przed wymianą turbiny i zastanawia mnie czy katalizator nie jest zapchany :( Nie chce założyć turbiny i za tydzień ją wyciągać bo też padnie.

Jak wygląda temat wycięcia katalizatora ? Lepiej zostawić pustą puszkę czy wstawić do środka rurę. Jakie są wasze doświadczenia i jak wygląda kwestia hałasu - to pytanie kieruje głównie do użytkowników Scenic II ?

Z góry dziękuje za pomoc

 

 

kolego "mirecc" proszę o dodanie manuala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem nowym użytkownikiem i z zainteresowaniem czytałem post . proponuje zawór odmy od trafice silnik również 1,9 . Na allegro cena oscyluje w granicach 165 zł . Najprawdopodobniej sam będę korzystał z tego zaworka odmy , na pewno dam znać jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

posiadam megane ii phi i mam z nią dwa problemy. Pierwszy to jest niesamowite drżenie auta na postoju. Kiedyś wymieniałem poduszkę pod rozrządem ale był to jakiś zamiennik dało to mierne efekty. Auto jeździ ładnie, przyspiesza w miarę więc wydaje mi się, że nie będzie to żaden DWUMAS i oryginał firmy Hutchinson powinien załatwić ten temat, który właśnie zamówiłem (dam znać czy pomogło jak już założę). Drugi problem jest natomiast dużo gorszy i bardzo dziwny.

 

Od jakiegoś czasu czyli od około 2 miesięcy wystąpił taki problem, że jeśli jeżdżę po okolicy czy z pracy do domu i na odwrót to jest wszystko ok. Jednak gdy tylko wyjadę na trochę dłuższą trasę gdzie lecę w granicach 140km i więcej przez dłuższy okres czasu, to do czasu zanim się zatrzymam jest powiedzmy, że ok. Gdy tylko po takiej dłuższej trasie auto będzie sobie stało powiedzmy godzinę, dwie może dłużej. Teraz miałem taką sytuację kiedy jechałem do Wrocławia. Gdy po długiej trasie odpaliłem auto po paru godzinach postoju, po prostu z tyłu była jakaś masakra... po dodaniu każdorazowo gazu z tyłu były kłęby niebieskiego dymu, ale naprawdę kłęby. Po wyłączeniu auta i sprawdzeniu stanu oleju chociażby na wyświetlaczu z 5 kresek zrobiły mi się 2 kreski.. Po prostu auto po każdorazowo dłuższym odcinku przy większej prędkości w granicach 140 i więcej, po takiej jeździe, dłuższym postoju i odpaleniu po tym auta dymi jak cholera na niebiesko i automatycznie spada poziom oleju. Musiałem przez ten czas już z 2L oleju dolać.. Czy będzie to na pewno problem z turbo ? Auto jedzie, ma moc, słychać jak turbina gwiżdże ale ona tak gwizdała od samego początku jak auto nabyłem czyli jakieś 3 lata temu. Kiedy kupowałem auto miało 100 tyś, a zrobiłem nim już 60 tyś. W tej chwili ma jakieś 160 tyś.

 

Dodam tylko, że auto w ogóle nie dymi na niebiesko (ani na czarno) kiedy powiedzmy mu wygarnę na krótkich odcinkach. Wtedy nawet oleju nie ubywa, ale wystarczy dłuższa trasa i po postoju i odpaleniu auta jest makabra.

 

Przeniesiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, chciałem się podpiąć pod temat, czy w Megane II 1.5 DCI też znajduje się zawór odmy, według zdjęć jest to wąż z "czarnym płaski talerzem", w mojej Megance jedyny taki "czarny talerz" znajduje się na pokrywie zaworów, czyżby to było to. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kupiłem 2 tygodnie temu Scenica II 1.9 dci. Dzisiaj rozebrałem zaworek odmy, też jest do wymiany. Znalazłem na allegro zamiennik, nie wiem czy warto.

 

http://allegro.pl/przewod-olejowy-zawor-odmy-scenic-i-1-9-dti-dci-i4754776145.html

 

Coś więcej możesz powiedzieć na temat tego przewodu? warto czy lepiej oryginał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam kupował ktoś to z allegro ?

Bo w Aso nie mają takiego czegoś wgl .

 

http://allegro.pl/nowa-zawor-odmy-renault-megane-ii-scenic-2-1-9-dci-i6701377641.html

 

są różne ceny .

 

Druga sprawa odma ile może kosztować ??

 

No i łączny koszt tego wszystkiego suma sumaru ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!