Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Główna przyczyna uszkodzenia turbo


bodzioprince

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna prezentacja obu zaworów. Zastanawiam się nad dorobieniem membrany, ale ważna jest jej elastyczność i odpowiednie podparcie sprężyny. Kupię zawór od vw, może uda się go zaadaptować choć ma 3 króćce.

zawór po rozłożeniu

a>

zaznaczony kanał należy zaślepić. Tym kanałem uchodzą opary gdy zawór zamyka membrana. U nas jest bajpas przez mały otworek.

a>

Taki otworek w tym przypadku należy wykonać fi 2 mm.

a>

Pozostaje jedynie problem z podłączeniem pod oryginalne przewody które są mniejsze.

Przy rozbieraniu przeciąłem nową membranę :mad: . Dociąłem ją do rozmiaru zaworka scenica. Całość spełnia swoją funkcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

lufa nie wiem, czy elastyczność membrany czy podparcie sprężyny ma jakiś wielki wpływ. Całość działa dość lekko, wystarczy niewielkie podciśnienie i już zawór się zamyka.

Sprawdzałem po kilku dniach i był lekki ślad pocenia przy dolocie, ale całość raczej czysta. Postaram się sprawdzić dzisiaj.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Połączono z istniejącym tematem

 

Witam, przeczytałem wszystkie tematy dotyczące tego zaworu z membraną (uszczelką) jak zwał tak zwał u mnie i tak już jej nie ma. Obdzwoniłem wszystkie sklepy w Polsce nikt nie ma zamiennika, podobno czekają już po pół roku na to i cisza. Zadzwoniłem do serwisu dostawa 10 dni roboczych prosto z Francji :tyty: i jedyne 317.94 zł. Samochód pluje olejem na potęgę. Robie 500 km, muszę dolać litr oleju, postawiłem go za domem i czeka na lepsze czasy, bo nie chce mieć na sumieniu tego auta. Mam więc pytanie czy mogę założyć zawór od innego samochodu (wszystkie wyglądają podobnie) a cena jest nie porównywalna i jeżeli tak to najlepiej od jakiego auta? :)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup uzywke tez ciezko znalezc ale mi sie udalo za 50zl w idealnym stanie.

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

 

Za nie stosowanie się do regulaminu kolega dostaje 2 tygodnie wolnego od forum. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jedną na allegro, przysłali mi zepsutą. W odpowiedzi usłyszałem, że mój samochód to szrot i długą wiązankę wyzwisk :P. Wczoraj objechałem chyba z 10 szrotów, nikt tego nie ma a jak ma to zepsute. Ręce opadają! Ponawiam pytanie czy można założyć zawór od innego auta????

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Jestem tutaj nowy więc proszę o wyrozumiałość. :D

Miałem ten sam problem z membraną ale rozwiązałem go, a mianowicie po rozebraniu zaworu i wyczyszczeniu kupiłem membranę taką jak zakłada się do piecyków gazowych ( potocznie Junkersów ). :mrgreen:

Ma ona troszeczkę większą średnicę ale po dokładnym przycięciu i wpasowaniu w zawór spełnia swoją rolę.

Cały ten manewr zrobiłem wczoraj więc jeszcze nie miałem okazji sprawdzić co i jak ale będę sprawdzał tą membranę co jakiś czas czy z nią nic się nie dzieje.

A całkowity koszt to zaledwie kilka złotych i chwila strachu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem do ASO w sprawie tej rurki z membraną. Niestety nie można zamówić, bo nie ma jej nawet we Francji.

Numer oryginału: 82 00 186 227 do 1,9 dCi 120KM. Prawdopodobnie w 130KM jest to samo.

Zamówiłem za to nową obudowę odmy - koszt w ASO ok 120zł netto. Numer oryginału: 82 00 707 066.

Robię właśnie remont 1,9 dCi po obróconej panewce, jak dam radę to opiszę krótko swoją "walkę" z 1,9 120KM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kilka osób pytało mnie jaki zawór kupiłem i gdzie oraz jakie są efekty wymiany membrany.

A więc kupiłem we Wrocławiu, w sklepie Auto Wojciech. Co do numeru części nie jestem 100% pewien, coś takiego 8200217059 - sprawdzę na 100% jak znajdę pustą puszkę w domu.

Jeżeli chodzi o efekty, to po ponad 2 miesiącach widać ślady zapocenia zarówno przy zaworze (i rurce) jak i w prawej części silnika. Nie jest tego jednak wiele, najlepiej sami ocenicie po zdjęciach:

post-21047-0-75571800-1437638981_thumb.jpg post-21047-0-46360600-1437638992_thumb.jpg post-21047-0-52441000-1437638998_thumb.jpg

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chciałbym podpiąć się pod temat tego zaworu odmy. Chodzi mi o to w jaki sposób założyć ten zawór, tzn. który króciec w którą stronę? Czy ten z dużym otworem w stronę turbo czy odmy? Pozdrawiam.

 

Po kropkach, przecinkach stosujemy spację!!! Poprawiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat z zaworem odmy już załatwiłem. Do 1.9 dci nie znalazłem a z 1.5 był stanowczo za drogi. Pokusiłem się więc znależć na szrocie z anglika za 10 euro. Stan oceniłem na 4+, więc lepsze to niż 0 hehe :) . Przy okazji wymieniłem przepływomierz, nie muli, nie przerywa, a inny mechanik obstawiał potencjometr, więc jeśli komuś będzie przerywał w trakcie dodawania gazu to proponuję także zainteresować się przepływką, ponieważ ta załatwiła u mnie wszystkie problemy. Dzięki za odpowiedź szafir51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!