Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

automatyczne światła-czy aby napewno?


Rekomendowane odpowiedzi

hej. nie znalazłem podobnego tematu na forum. dzisiaj zrobiłem mały test. automatyczne światła wyłączone- manetka w pozycji 0 odpalam silnik, światła sie nie włączają. manetka na światła krótkie światła sie włączają razem z silnikiem i gasną razem z silnikiem. automatyczne światła włączone-wszystko tak jak przy wyłączonych. może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi? :-) coś mi sie kojarzy, że przed odłączeniem akumulatora jak miałem na 0 to sie zapalały, ale pewien nie jestem. możecie sprawdzić jak jest u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

atomatyczne światła ustawia sie clipem. Ja mam włączone właśnie clipem. Włączaja się same po zapaleniu(pozycja 0) i gasna same po zgaszeniu. Normalnie (bez katywacji clipem)jeśli nie wyłączysz świateł po zgaszeniu auta, zgasną po zamknięciu samochodu pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy czujniku zmierzchu można też robić to manetką 'auto'. informuje też o tym napis "autolights de-activated". z resztą sam to włączałem po kupnie samochodu niedawno :-). u mnie gasną po otwarciu drzwi kierowcy, czasami zostaje podświetlnie zegarów, które gaśnie po zamknięciu tych drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami zostaje podświetlnie zegarów, które gaśnie po zamknięciu tych drzwi.

Mam to samo i wystarczy że podciagnę na chwile ręczny to gaśnie. Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem auto to światła w nocy też sie same zapalały, a na wyświetlaczu było "de-activated" o ile dobrze pamiętam. ale jeszcze to sprawdze. myśłałem, że w tipsach jest opisane włączanie automatycznych świateł świecących cały czas. jeżeli chodzi o czujnik zmierzchu to powinno być napisane, że to włączanie i wyłączanie czujnika ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,jak kupiłem auto miałem włączoną te funkcję, wieczorem i w nocy przy odpalaniu auta zapalay się światła same a na manetce było na zero,myślałem że tak ma być, ale jak w dzień wjechałem do garażu zapalały się wyjechałem gasły.A ja kręciłem tym przełącznikiem w lewo i prawo.Aż będąc w aso pytam się gościa po co ten przycisk AUTO i mam wyłączone ECLAIRAGE AUTO DES FEUX OFF,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo w nocy same się zapalają bo ciemno,a jak wjechałeś do garażu to podejrzewam że już było troszkę ciemniej i czujnik stwierdził że jest już zmierzch i zapalił światła a jak wyjechałeś z powrotem z garażu na światło dzienne to światły zgasły :-) Więc ja tu nic nie widzę niepokojącego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie robią tą samą robote co na 0

Zwróć tylko uwagę, czy same się nie zapalają. W niektórych autach jest błąd oprogramowania i w tej pozycji potrafią się same zapalić przy złej pogodzie i wydoją akumulator. W tym tygodniu akurat był taki przypadek opisywany.

http://megane.com.pl/topic/35807-swiatla-same-sie-zapalaja/

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Nie mogę wyłączyć automatycznych świateł. Próbowałem wyłączyć tą opcję przyciskiem auto na lewej manetce, ale przy dłuższym i krótszym przytrzymaniu nie reaguje i światła dalej same się włączają, nie mogę również wyłączyć automatycznych wycieraczek, Kuzynka ma również Megi II z 2003r, trzydrzwiową i u niej również nie możemy wyłączyć auto świateł. Czy jest jakaś specjalna procedura żeby to wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez automatyczne światła rozumiesz automatyczne włączanie się w ciemności czy zawsze po uruchomieniu silnika? tego drugiego samemu łatwo nie wyłączysz - podpięcie pod komputer pozostaje tylko. Podobnie z automatycznymi wycieraczkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi że włączają się po zmroku (w ciemności, szarówie itp.) Jak jest słonecznie nie włączają się same.

A wycieraczki same włączają sie podczas deszczu i nie można wyregulowac ich prędkości przełącznikiem biegów.

Edytowane przez ravwilin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!