Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spocone śruby pokrywy zaworów.


lukwisz

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj nad ogólnej kontroli pojazdu przed wyjazdem na urlop (w ASO). W trakcie kontroli stwierdzili że śruby pokrywy zaworów są lekko spocone. Panowie umyli ślady oleju i polecieli przyjechać za 5tys km. Ubytku oleju nie odnotowałem. Miał ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Twoje auto jest na gwarancji. Domagaj się uszczelnienia na nowo pokrywy zaworów. Fabryka oszczędza chyba na tym uszczelnieniu (jest to taka masa plastyczna) i często cieknie spod pokrywy lub spod śrub mocujących ją. Ja miałem to samo. Pewnie zauważyłeś to po lewej stronie pokrywy (patrząc od przodu pojazdu) tj. w pobliżu czujnika zmiennych faz rozrządu. Mi uszczelnili na nowo i spokój.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak mi powiedzieli. Jeśli po tych 5 tys znów się spocą to uszczelnią na nowo. Tak auto jest na gwarancji.

 

Dodano: 20 kwi 2015 - 09:11

Niestety śruby znów się spociły. Nawet pokrywa zaworów pobrudzona jest olejem. Ubtyku nie zauważyłem (inna kwestia trudno jest zauważyć cokolwiek na tym beznadziejnym bagnecie) w piątek odstawiam auto do ASO i mają to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut podobno. Ja dokładnie nie wiem po zostawiłem auto rano przed pracą odebrałem po południu. Facet mówił że dużo aut poprawiają. Reanult chyba woli naprawiać na gwarancji niż przerabiać proces technologiczny. U mnie każda śruba od pokrywy była oklejona kurzem i olejem. U mnie na drugi dzień po naprawie musieli jeszcze raz przepustnicę przyuczyć bo zaczął mi na postoju na obroty wchodzić. A i spróbuj z głupia franc wyciągnąć auto zastępcze;) Mnie się udało. Przejechałem się clio IV 0.9 TCE;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam występowanie wycieków - u mnie leciało spod pokrywy w kierunku skrzyni biegów.

Na gwarancji ASO uszczelniło na nowo pokrywę, podobno wymienili też rozrząd, pompę wody i płyn chłodniczy.

Zobaczymy - na razie denerwuje mnie trochę silnik pomazany nowym, niebieskim uszczelnieniem, ale muszę tam zaglądać żeby sprawdzać czy nie cieknie znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

U mnie uszczelnienie pocenia się z okolic śrub odbyło w ASO przy przeglądzie na 90k km czyli ponad 2,5 roku temu. Teraz mam 142k km i jest spoko. Z tego co pamiętam to uszczelniali te śruby na silikon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odbyło się we środę - jak sprawdzałem w niedzielę to zauważyłem znowu olej. Nie wiem, czy źle wyczyścili pokrywę czy dalej leci...

Auto ma... 3,7 tyś przebiegu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!