Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze tylko, jak coś jest z pompą to cieknie na ciepłym silniku? Bo u mnie właśnie jak auto postał kilka dni to nie ciekło, tylko płyn leciał, właśnie jak silnik, po jeździe był ciepły)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost ciśnienia ( w tych autach jest układ chłodzenia nadciśnieniowy) i rozszerzalność cieplna metalu. To przyczyny. Dlatego obstawiałem rozszczelnienie króćca, albo dekla pompy na uszczelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że ciekł o-ring króćcu przy kolektorze wydechowym, naprawa razem z wymienionym płynem wspomagania, oraz czyszczeniem układu chłodzącego wyniosła 275zł, więc chyba cena ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magee jak sama pisałaś, nie wiesz kiedy był wymieniany rozrząd w twoim aucie, więc proponuję jak najszybciej wymienić. Bo potem może być problem jak naprawa silnia zamknie się w kwocie ok. 2500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Przedstawie wam mój wyciek płynu chłodzącego w Renault Megane classic 99r (po lifcie): Płyn ze zbiorniczka ubywa w kilka dni do zera. po dolaniu wody do miarki maximum utrzymuje się tylko 3dni.U mechanika jestem umówiony dopiero za 2tyg.Zlokalizowałem miejsce w którym zbiera się wyciek ,to za przednim prawym kołem skrapla się tam płyn i kapie. Dużo osób pisało mi że to wskazuje na uszczelkę pod głowicą:( Chociaż tez pisały osoby pocieszającą wiadomość,że to nie będzie uszczelka po głowicą,ponieważ byłyby także inne dodatkowe oznaki od uszczelki głowicy: np. ubytek oleju,spadek i kolor spalonego oleju a olej jest czysty i utrzymuje się poziom w normie nie ubywa nic i koloru nie zmienia.Większość piszę że jeśli kapie za przednim kołem pod silnikiem to na bank będzie tylko pompa lub jej przewód sparciał.(Pompa od nowości była wymieniona tylko raz) jeśli to uszczelka głowicy to się nie kalkuluje z wartością wiekowego już auta,ponieważ ,głowica do regeneracji koszt 2-3tys.złotych plus wymiana rozrządy wraz z pompą. Jeśli to tylko pompa będę szczęśliwy,ponieważ na dniach miałem wymieniać rozrząd wraz z pompą-planuje zakupić komplet rozrządu z pompą z firmy SKF Z góry będę wam wdzięczny za odpowiedz . Może ktoś z was miał taką samą przyczynę?

 

Dodano: 08 lip 2017 - 22:33

Zastanawia mnie czy ktoś to czyta, hmm....

Edytowane przez rahles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy ktoś to czyta, hmm...

Owszem! Czyta!

Jak byś sobie zadał trochę trudu to byś od razu trafił na odpowiednie tematy. Wystarczy przeglądnąć 4 tematy, które są widoczne w Dziale.

Nikt Ci nic nie powie, nie widząc Twojego auta. Sam musisz sprawdzić co i jak, w tematach masz dokładnie opisane gdzie zajrzeć.

Przeczytałeś chociaż? Sprawdziłeś coś? Czy tylko narzekasz, że nikt nic nie pisze?

Poza tym jest weekend, wakacje, ludzie mają inne ciekawsze zajęcia niż siedzieć na forum.

Nie odpowiada Ci to zawsze auto możesz oddać do mechanika lub do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!