Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak naprawiałem rezystor dmuchawy


Rekomendowane odpowiedzi

cięcie

 

A u mnie jest tak w scenicu I 1,6 8V, że dmuchawa raz działa, a raz nie. Ale kiedy dam na 5 to działa i potem jak zmniejszam to też działa. Co z tym fantem?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam odświeżę troche temat. Postępowałem zgodzie z tym co koledzy opisali i stanąłem w tym miejscu(zdjęcie) inie wiem co dalej zrobić proszę kolegów o pomoc. Z góry dzięki:)

post-65387-0-79393800-1390655023_thumb.jpg

Edytowane przez bartek221
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartek221 ,Jak wyjmiesz akumulator to po prawej stronie w podszybiu są wtyczki i tam jest przykręcony rezystor. Łatwiej do niego dojść zdejmując plastikową połówkę podszybia tę nad akumulatorem ,bo jest dość głęboko przymocowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Proszę o wyjaśnienie jednej sprawy.

Jestem posiadaczem (a w zasadzie żona) Renault Megane I 1.6 z 98 r. wersja z klimatyzacją i nawiewem 6-stopniowym (manual).

Problem jest podobny jak opisywany w tym wątku, ale nikt z Was nie pisał o sterowaniu 6-stopniowym (pojawia się tylko 4-stopniowe).

Nawiew pracuje tylko na 6-tym stopniu (max.)

Czy jest to winą przepalonego termika?

Czy dobrze zrozumiałem czytając ten temat, że w megane znajdę go po lewej stronie w podszybiu?

 

Z góry dziękuję za okazane zainteresowanie i pomoc

 

Pozdrawiam

Pawlucy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

bartek221 ,Jak wyjmiesz akumulator to po prawej stronie w podszybiu są wtyczki i tam jest przykręcony rezystor. Łatwiej do niego dojść zdejmując plastikową połówkę podszybia tę nad akumulatorem ,bo jest dość głęboko przymocowany.

Czy w Renault Megane I ph II też ten moduł jest w podszybiu? Czy może w innym miejscu? Dziękuję życzliwym z góry za odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Megane Scenic I PhI ale z silnikiem 1.6 16V, wersja z końcówki serii PhI, klimatyzacja zwykła, poduszka pasarzera.

U mnie wentylator nie działa na 1,2(raz działa raz nie działa) na biegach 3,4 działa bez problemów.

 

Zasadniczo objaw był taki, po wyłączeniu nawiewu na 0 i po ponownym włączeniu na 1 lub 2 wentylator się nie uruchamiał po włączeniu na 3 lub 4 włączał się bez problemów i po chwili pracy na tych biegach, po przełączeniu na 2 lub 1 działał już normalnie.

Na obiegu wewnętrznym ten sam objaw, tyle że po przełączeniu na wewnętrzny na 1 lub 2 słychać było klapę sterującą obiegiem wewnątrz zewnątrz.

 

Odnośnie wymiany rezystora,

Tylko gdzie go u mnie szukać?

Tak jak w I PhI z silnikiem 8V

Czy jak w I PhII z silnikiem 16V?

 

A może to wcale nie rezystor tylko szczotki na dmuchawie?

Przerabiał ktoś temat szczotek?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam taki problem że u mnie dmuchawa nie działa na żadnym biegu. Dodatkowo jak chcialem zrobić test czy będzie chciała działać na 4 czy 5 biegu po jakimś czasie poczułem smród stopionego plastiku. Zapach utrzymuje się cały czas, pewnie filtr przeciwpyłkowy nim przesiąkł. Co to mogło być nie mam pojęcia....

 

Spalony rezystor ale wciąż nawiew nie chodzi, bezpiecznik od lewej nogi kierowcy sprawdzony...

Czy to może być regulator?

fd4e710925076b25m.jpg

Edytowane przez mentoras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam problem następujący. Mam scenica 1fl 2002r z climatronic. Dmuchawa nie działa, czasem jak auto przejedzie przez przejazd kolejowy zaskoczy. Najgorsze jest to, że idzie do zimy i nawiew bardzo się przydaje. Proszę o pomoc.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Panowie mam od dłuższego czasu problem z ogrzewaniem w Scenic I phII

Dmuchawa jest sprawna bo byłą podłączana na krótko. Zauważyłem że na sterowaniu od wentylatora nie dochodzi napięcie, pytanie czy po drodze nie ma gdzieś jakiś przekaźników ?? Czy jest to może wina komputera samego ??

 

Po co kolega pisze o tym samym w 2 różnych miejscach? Kłania się regulamin forum. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co dałeś to nie to, wcześniej sprawdzałem to co tam chłopaki opisują i niestety to nie to :(

Tu jest taki problem że on nie dostaję napięcia nawet na sterowaniu, na żadnym biegu nie działa wentylacja, szczerze wątpię by nagrzewnica czy jak to się zwie padła by, tym bardziej że jak pisałem wcześniej gdy pierwszy raz to miałem to sprawdziłem ją i bezpiecznik był w niej dobry, po za tym gdyby nawet padł by to by tylko nie dawała ciepłego powietrza a tu wo ogóle nic nie działa czyli skądś napięcia nie dostaje, pytanie czy po drodze od tego panelu nie ma jeszcze jakiś styczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!