Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

żarówki led zamiast halogenowych H7 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm... "Auto Świat" jako wykładnik jakiejś opinii, proszę daj spokój.

Tutaj nie ma co dyskutować, źródło światła oparte na led, w obecnej postaci nie będzie zogniskowana z reflektorem przystosowanym do zwykłej żarówki.

Nie przeskoczymy tego, reflektor jest projektowany pod konkretne źródło światła, homologowane i koniec. Ludzie zrozumcie, auto to nie zabawka i samowolka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko zadałem pytanie na forum czy ktoś ten temat przerabiał a nie że sam mam to w aucie włożone to po pierwsze ale fajnie że tyle osób się wypowiedziało,po drugie soczewka w megane 3 jest tak fatalna że tutaj nie pomaga nawet night breaker bo po prostu te światła świeca mizernie,ale cóż tak już zostanie aż do kolejnej zmiany auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam kolegow,

 

Nie wiem, czy nie odgrzewam kotleta ale mam u siebie zestaw full led. Zarówno mijania jak i drogowe. Zestaw z diodami Philipsa ZES i do drogowych MS. W obu przypadkach pasywne chłodzenie stałym radiatorem aluminiowym dla mijania oraz miękkim dla drogowych. Naprawdę bardzo mocno wszedłem w temat i zjadłem na nim zęby. Mam pełno zdjęć, pomiarów temperaturowych i z rozkładu światła itd. Jak są zainteresowani to mogę opisać moją historię :-)

W każdym razie u mnie siedzą od ponad pół roku i jestem zadowolony. Czemu nie bardzo zadowolony? Bo apetyt rośnie w miarę jedzenia. :-)

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie myślą o kierowcach jadących z naprzeciwka...

 

Właśnie najistotniejdze dla mnie było aby nie oślepiać innych kierowców. To był priorytet i byłem skłonny wywalić pierwszy zestaw, bo na krańcach miał lekkie wzniosy. Ale w drogowych działa perfekcyjnie, bo to nie soczewka. Drugi zestaw czyli model z diodami ZES w ukladzie prjekcyjnym działa rewelacyjnie.

 

Ale chyba szkoda czasu na niepoważną dyskusje.

 

Zdrdowie

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On zjadł zęby,a innym zjadł oczy

 

No tak, liczyłem się z takimi docinkami. Mój post przeznaczony jest do poważnych ludzi, ale troche humoru nie zaszkodzi. :-)

Pozwolę sobie zamieścić tylko jedno zdjęcie, porównujące oba zestawy.

 

thumb_hosting_zdjec_1482099019__2016-03-08_20-02-46.jpg

 

Model pierwszy z LED'ami PHILIPS MZ (na zdjęciu u dołu). W chwili obecnej zamontowane jako drogowe, do zdjęcia jako mijania. Niestety na tym zdjęciu nie widać dość wyraźnie wzniosów na obu krańcach.

Pewnie wielu po wydaniu 300PLN by to olało i jak to jeden z kolegów napisał "zjadało oczy" innym, ale u mnie dyskwalifikacja jako światła mijania, zamontowane w drogowych i tu rozkład idealny.

 

Model drugi z LED'ami PHILIPS ZES (na zdjęciu u góry). Rozkład świstała pozostawiam do oceny Wam. Jak widać one też nie były pozbawione wad. Wyraźnie widać zacienienie w centralnej części i to był duży ból, bo odbijało się to wyraźnie na oświetlaniu drogi i to tam gdzie trzeba światła najwięcej, czyli w centralnej części poniżej linii cienia :-( Boki mega rewelacja, ale centrum lipa, a 350PLN poszło.

Długo zastawiałem się nad powodami pomimo prawidłowej linii. Poświęciłem "trochę" czasu nad rozkminieniem całej budowy lamp projekcyjnych i rewelacyjnej geometrii rozkładu światła pomimo zastosowania koniecznej przesłony. Finalnie kiedy już raczej wiedziałem gdzie tkwi problem, podjąłem ryzyko i dokonałem pewnej korekty, zapewne kosztem utraty gwarancji, ale efekt przynajmniej dla mnie był dużym zaskoczeniem - na plus. :-)

 

A taka ciekawostka. Czy szanowni koledzy wiedzieli, że w naszych lampach istnieje możliwość zniwelowania na przesłonie prawego wzniosu do oświetlania pobocza (ala po Amerykansku) wymaganego w lampach na rynku Europejskim?

 

Pozdro

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak racja, tutaj nie ma jak i co zakleić jak w starych H4 ;-) A swoją drogą, to jest to gdzieś opisane w instrukcji obsługi? Jakoś nie rzuciło mi się to w oczy.

 

Pozd

Edytowane przez Jwax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!