Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

System rejestrujący przejazd na czerwonym świetle - omijanie innego pojazdy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Zajrzałem w temat z ciekawości i dowiedziałem się ciekawych rzeczy (post Kacpra69) - ładnie w Polsce działają, jak zwykle każda służba stoi ponad prawem.

 

Dostałem w grudniu powiastkę od GITD odnośnie zdjęcia z fotoradaru (wiem że mi zrobił bo jechaliśmy z żona na koncert J.M.Jarre'a do Łodzi i zapomniałem o fotoradarze po trasie - jechałem 82, a najbliższe zabudowania są od tego fotoradaru dobre 500m - no ale stoi już w zabudowanym polu - jak to u nas).

Odesłałem że nie wiem kto prowadził, a teraz to już mnie mogą w nos pocałować po tej lekturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę teraz spadam z tematu , ale muszę.

Najlepsze jaja to są z odcinkowym pomiarem średniej prędkości.

Bo w polskim kodeksie drogowym nie ma takiego wykroczenia jak przekroczenie średniej prędkości . :lol:

Więcej info też jest na tej stronie co podałem wcześniej.

Bardzo też polecam zerknąć, a głównie posłuchać o czym mówią w tym filmie

 

Edytowane przez Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nie na takiego czegoś jak "odcinkowy pomiar ŚREDNIEJ....."

odcinkowe pomiary szybkości.

Nikt nie mierzy średniej ale maksymalną, na podstawie czasu przejazdu tego odcinka.

Jeśli czas jest krótszy od wzorcowego z dopuszczalną szybkością, oznacza że jechałeś szybciej, więc Twoja maksymalna była wyższa jak dopuszczalna.

Ani słowa tu nie ma o średniej szybkości.

(choć logicznie do tematu podchodząc to właśnie średnia jest wyliczana)

NIESTETY NIE MA TEGO W NAZEWNICTWIE!!!

Podobnie ma się sprawa pomiaru przez wideo rejestratory.

Nie jest mierzona Twoja szybkość ale szybkość auta które dokonuje pomiaru. Warunkiem jest zachowanie takiego samego odstępu od auta filmowanego.

To też tylko pomiar przybliżony, jednak płaci kierowca auta które było mierzone i przekroczył dozwoloną szybkość na danym odcinku drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, gojgien.

Masz rację , troszkę źle to nazwałem, ale domyśliłeś się o co chodzi - o pomiar średniej prędkości.

Tylko jest też taki przepis który nakazuje organowi sprawiającemu kontrolę wskazanie dokładnie miejsce wykroczenia i dokładną prędkość przy wykroczeniu.

A odcinkowy pomiar nie spełnia tych obu warunków.

Bo jak odcinek pomiarowy ma kilka kilometrów , to wypadało by udowodnić w dokładnie którym miejscu kierowca przekroczył tą prędkość, no chyba że zrobił to dokładnie przed kamerą pomiarową :)

Taka luka prawna.

Na tym odcinku pomiarowym mogą się też zmieniać kierowcy w aucie, nawet jak będzie jeden na fotce wjazdowej , a drugi kierowca na fotce wyjazdowej z odcinka, to nie wiadomo, który dokonał wykroczenia. Przed sądem żaden się nie przyzna. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym odcinku pomiarowym mogą się też zmieniać kierowcy w aucie, nawet jak będzie jeden na fotce wjazdowej , a drugi kierowca na fotce wyjazdowej z odcinka, to nie wiadomo, który dokonał wykroczenia. Przed sądem żaden się nie przyzna. :P

W kwestii formalnej.

Odcinki pomiarowe mają nie więcej niż 2-3 km, a niektóre ok 1 km. Zakładając, że samochód porusza się z prędkością 60km/h, dystans 1 km przejdzie w około 1 min. Kierowcy musieli by się zmienić w czasie jazdy bez zatrzymywania, a to raczej niemożliwe. ;)

Jeżeli odcinek pomiaru miałby długość kilku- czy kilkudziesięciu kilometrów to wtedy zgoda.

Co do wskazania miejsca też raczej nie ma problemu bo robią fotki na określonym odcinku o znanej długości, dość krótkim i w konkretnej lokalizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są odcinki pomiarowe kilku kilometrowe , np na DK7.

Tak, są trzy pomiędzy miejscowościami Szymanki i Rybitwy, każdy po około 2 km, z przerwami też po parę kilometrów.

Teoria obalona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!