Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup Scenica III u autoryzowanego dealera


salat79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem zakupu pierwszego samochodu dla rodziny. Wpadło mi w oko takie oto ogłoszenie:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-scenic-expression-1-9-dci-130km-86-tys-km-dealer-renault-ID6yxiEJ.html#0e6c9eb015

 

Będę wdzięczny za wszelkie uwagi odnośnie atrakcyjności tej oferty. Cena mieści się w górnej granicy mojego budźetu. Zastanawiający jest bardzo niski przebieg jak na auto w tym wieku i tej cenie. Poza tym na jednym ze zdjęć widać, że niektóre przyciski (radioodtwarzacza) wyglądają na mocno wyeksploatowane co przy tak niskim przebiegu wydaje się dziwne. W ogłoszeniu jest podany VIN: VF1JZ0NA641027420. Nie widziałem samochodu na żywo. Rozmawiałem ze sprzedawcą telefonicznie. Potwierdził aktualność oferty. Odwołuję się do doświadczenia i wiedzy współforumowiczów bo moja wiedza na temat motoryzacji jest bardzo uboga. Warto iść w to auto? Widzicie coś niepokojącego? Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprzedaje to dealer renault to na miejscu niech pokażą Ci całą historię serwisową samochodu (porównasz przebiegi). Jest on teraz ich własnością więc nie ma tłumaczenia o jakiejś ochronie danych osobowych. Zresztą jak ja kupowałem używany u dealera, to nie tylko pozwolił mi się zapoznać ze szczegółami z historii samochodu, ale jeszcze mi całą szczegółowo wydrukował.

Edytowane przez mireczek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowałem u dilera młode używane renault i powiem,że trzeba auto sprawdzać na wszystkie strony, żadnemu miłemu gadaniu nie ufać. Pod żadnym pozorem nie wierzyć w coś na co nie ma kwitu. Na historiapojazdu.gov.pl sam zobacz, że prawdopodobnie to auto nie ma aktualnego oc i przeglądu, sprawdź czy to prawda i dlaczego jest tak czy owak. Ceny nie analizuję, najważniejsze aby był w dobrej kondycji, a nie skarbonką. Przebieg mógł wynikać z tego,że miał jakiś długi przestój we Francji z powodu awarii albo ma cofnięty licznik przed sprowadzeniem do PL. Itd itp. Miernik lakieru ma na pewno diler i bez problemu powinien udostępnić. Oczywiście sam sprawdź daty na pasach i szybach. A kierownica to nie wiem czy w takiej wersji z klimą dwustrefową to była fabrycznie taka zwykła, plastikowa czy ta jest wymieniana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jesteś z Wejherowa. Podjedź z numerem vin do Zdunka, podejdź do panów z serwisu i ładnie poproś to Ci pokarzą na komputerze historię. Będziesz miał pierwszą odpowiedź czy warto jechać oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OL14 - kierownice w tej wersji były plastikowe, sam mam dokładnie taka samą wersję (tylko 7 osóB). Ja swojego przywiozłem sam osobiście z Francji i zobaczcie co jakiś id..ota zrobił z moim radiem. A swoja drogą to zawsze myślałem że te przyciski są z czarnego plastiku a one są powlekane jakąś farbą. Jedno co bym sprawdził bardzo szczegółowo to przód, bo u mnie zarówno atrapa w zderzaku jak i ramki halogenów są tego samego koloru - srebrne. Tu na zdjęciach jest inaczej

post-32576-0-39911900-1486582911_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tego przycisku od elektrycznego ręcznego w głupszym miejscu dać nie mogli... a nie mogli na drzwiach pasażera :-D

 

Kierownicę zawsze można obszyć skórą u tapicera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci z swojego doświadczenia. Jak szukałem scenika to zjechałem pół Polski w poszukiwaniu. Odwiedziłem m.in. Wrocław, Poznań i powiem ci szczerze ze gdybym miał broń to już mam 25 lat wiezienia bo bym ich zastrzelił. W wrocławiu auto katastrofa było (z Francji sprowadzone). Dach porysowany od relingów, radio gorzej jak w twoim, pas przedni miał inny kolor po otwarciu maski, a tył błotnik brakło mi miernika.

Poznań GS 3 był wystawiony w ASO! jako auto które klient zostawił w rozliczeniu za nowe, opisane miód - przejechałem 350 km w jedna stronę. Na miejscu podobnie błotnik tył robiony (lakier z nadkola się już łuszczył i podobnie miernika brakło a mam do 1,5mm), w środku smród mokrego psa, środek ogólnie poniszczony, porysowany, radio podobnie powycierane + panel klimatyzacji. Z tego wyjazdu przynajmniej na rynek w Poznaniu se poszedłem pozwiedzać.

Wszystkie auta które oglądałem miałem sprawdzone w ASO po VINie (znajomy ojca robi w reno) i o dziwo przebiegi się zgadzały + niektóre naprawy lakiernicze robione w ASO.

Morał tej historii jest taki, że nawet w ASO trza 10x auto sprawdzić, bo auta używane to nic innego jakbyś u mirka w komisie oglądał. Ktoś zdał stare bo brał nowe i chcą się go pozbyć. Dopiero auto sprowadzone z Szwajcarii okazało się zadbane i b. dobrze wyposażone - więc kupiłem.

Auto z ogłoszenia ogólnie golas w wyposażeniu, brak ESP, kiera plastik, plastiki przy nawiewach, lewarku, kierze, na dole drzwi na zewnątrz czarne. Ale ma pakiet family i fajna tapicerkę (mam taką samą). Kierownica pomimo iż plastikowa nie wygląda źle, ja mam obszytą skórą i po zakupie skóra była masakrycznie powycierana (pierwsze co to obszyłem gałkę zmiany biegów i kierownicę). Ja za swojego dałem w zeszłym roku 30 kafli + tłumaczenia i rejestracja (ale nie mam granda).

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!