Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry czytałem forum na temat wody w aucie i wszystko co znalazłem to albo klima albo zapchane kanaliki i woda z przodu pod dywanikami w schowku albo woda w kufrze i woda z tylnego 3 stop . A mój problem to mokry dywanik z tylu za pasażerem w okolicy tego chaczyka co jest przy progu . Jak go podnosze po deszczu mam mokry dywanik gumowy od dołu . Jak ręką przejade nawet nie czuje zbytnio mokro u guma mokra . Takie czary Mary . Uszczelka od drzwi cała . Ktoś ma jakiś pomysł czy tam jest jakieś łączenie wężyka od spryskiwacza tylniej szyby . Proszę o każdy pomysł . Dziekuje .                                                               

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ktoś rozwiązał ten problem ?

Ja właśnie zauważyłem to samo, za moim fotelem wody sporo, nie wiem skąd się to wzięło...uszczelki niby całe (aczkolwiek wiem ze były wymieniane drzwi przez przetarcie niby na autobahnie..)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem :) Wymieniałem u siebie głośniki  z tyłu(na 16 plus dystans) i od jakiegoś czasu zastanawiałem skad bierze mi sie tam woda i znalazlem. Woda scieka mi po głośnikach i wcieka do srodka... Nie wiem czy u was będzie to samo ale oby nie, bo muszę wymyślić jakiś daszek nad głośniki.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam całkiem inny problem. Akurat pada od 5 godzin i co.. oczywiście powódź w środku. Za fotelem kierowcy cała wykładzina mokra, a dokładnie mówiąc jakbym wylał z litr, dwa wody, bardziej jakby przy prawej szynie fotela kierowcy i prawym tylnym rogu...o dziwo. W sumie ta wykładzina w megane jest jakaś pofalowana/wyprofilowana, pierwszy raz taką widzę.

W załącznikach zdjęcia i od razu odpowiadam na przyszłe pytania (głośno myślę)..

1. woda nie może lecieć z kanalików klimatyzacji pod fotelem kierowcy bo jest on suchy co pokazuje zdjęcie

2. woda...może lecieć przez drzwi bo były wymieniane przez poprzedniego wł.miał kolizję...szkła znalazłem ostatnio w lewym nawiewie szyby, nie wiem czy nie ma ich więcej gdzieś niżej na środku, ale..->

3. wymieniałem dwa dni temu filtr kabinowy. w środku czyściutko.

4. zdjąłem uszczelkę a pod jest sucho...

Pytanie: SKĄD TA WODA ??

IMG_20170912_005530 (Large).jpgIMG_20170912_004156 (Large).jpgIMG_20170912_004126 (Large).jpgIMG_20170912_003249 (Large).jpgIMG_20170912_003142 (Large).jpgIMG_20170912_003136 (Large).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem boczek na drzwiach i mam pełną jasność sytuacji. Cieknie przez wszystkie możliwe miejsca. 

1. Cieknie mi przez głośnik za głęboko w drzwiach (zamawiam nowe dystanse grubsze) bo mam tylko 1.8cm. po głośniki cieknie dopiero jak są drzwi zamknięte. Czemu ?? Bo nad nimi jest wtedy ogranicznik..jak są otwarte to nie cieknie.  

2. Przez źle przyklejone białe maty wygłuszające uszczelniające.wystarczt raz odkleić i już nie będą trzymać odpowiednio.

3. przez dziurki od kółkow dlatego wszystkie mają piankę by uszczelnić.

4. Przez linkę od zamka ( to będzie najgorzej zlikwidować ale coś wymyślę ;) 

 

Całe to wciekanie spowodowane jest uczelka szyby która prawie wogole nie trzyma. I ma dziury trzeba będzie to jakoś uszczelnić .. ciekawe czy w ASO mają to jako wadę i wymyśli lepsze. 

 

Jak sprawdzić czy cieknie do srodka. Zamknąć drzwi i polewać woda na szybę. Jeśli woda zbiera pomiędzy drzwiami a uszczelka to trzeba zdejmować boczek. Gdy uzbiera się jej za dużo bo to akurat jest szczelne :p to wcieka po progu na podloge moment jest dużo wody. 

 

Edytowane przez Cisus
Korekta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie czasem pozapychanych kanałów odprowadzających wodę z drzwi? Przecież ta uszczelka nie chroni przed deszczem jako takim, zawsze może się tam trochę wlać, kwestia jest tego żeby woda mogła swobodnie odpływać sobie ze środka drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj ściągnąłem plastikowy próg z tyłu , fotel pasażera max do przodu i odgiolem wykładzinę z tyłu na bok i do góry . Jak sama wykładzina całkiem całkiem to pianka pod nią od dołu czyli od blachy cała zalana . Mokra !  Ile można powycieralem szmatami z pianki wodę wycisnalem teraz stoi w garażu i się tak suszy . Polewałem drzwi woda żeby zobaczyć czy gdzie leci i nic nie widać . czy może lecieć woda od spodu ? Czy w podwoziu są tam jakieś korki ? Sprawdzę jeszcze przewód od tylnego spryskiwacze . Jakieś pomysły ?

 

Spryskiwacz sprawdzilem jest ok . Na drzwi wylalem butle 5 l wody i nic ani grama wody w środku , co jest ?

 

A proszę powiedzcie mi czy jak bym wstawił do samochodu taki przemysłowy osuczacz , to wyciągnie cała wilgoć wodę z tej gąbki pod wykładzina ? Na Olx ogłaszają się z wypożyczeniem . Co o tym sądzicie ?

Edytowane przez Mislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozumie że żadnych pomysłów nie dostanę  ? Zauważyłem że w progu są 3 otwory niestety w prawym tam  gdzie mam wodę brakowało zaślepki  tej środkowej.  Poradziłem sobie z tym i wysuszylem  gąbke  pod wykładzina i zrobiłem test  z węża po drzwiach wszytko było ok . Ale po deszczu i jeździe po kałużach znowu wilgoć!!!  Woda zbiera się na wysokości środkowego słupka i jak by lekko leciała ta belka poprzeczna co leci w kierunku drugiego słupka środkowego.  Skąd  tam woda  ? Wszyscy piszą że jak zapchany wylot klimy czy przy szybie te kanały zalany przód ja mam środek na wysokości słupka i nie wykładzinę a gąbke.  Proszę pomocy  .

 

 

 

Kanały przy pod szybiu były czyste . Sprawdziłem czy nie leci woda w próg za nadkolem  . Wszystko ok . Drzwiami raczej też nie leci bo latem wodę i nic nie widać.  Niestety po większych rozbiórkach okazało się że mam zalany cały prawy przód z prawej strony.  Teraz ciekawe samochód po powodzi i nie wysuszony czy całe lato leciała woda z klimy ? Z tego co czytałem to woda z klimy leci wam na dywanik a ja miałem pod wykładzina.  Pomocy proszę 

Edytowane przez Mislaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pomocy Pomocy Pomocy 

Wszystko wysuszone myślałem że jest ok uszczelnilem wtyczki od drzwi przednich o tylnych sprawdziłem drzwi wszystko ok . Dziś w nocy i pół dnia padało i znowu WODA . Sam prawy róg . Byłem na myjni woda poleciała z prawego boku jeszcze nad kablami które idą do przednich drzwi . Pomocy . Co tam może być ? Relingiem może lecieć w dół ? Nie ma zaciekow na słupku a . Nie mam szyberdachu . Woda leci jeszcze nad wtyczka do drzwi . Szyba źle wkejona . Proszę pomocy . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę łatwo ci sprawdzą w zakładzie wymieniającym szyby (woda z płynem na szybę a od wewnątrz sprężone powietrze dookoła szyby).

 

To że nikt nie pisze w tym temacie nie znaczy że go nie obserwuje, ale z pomysłami ciężko.

Edytowane przez deku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki dzwoniłem mam podjechać sprawdza . Dzwoniłem też do ASO w Toruniu gość twierdzi że nie zdarzyło się jeszcze żeby była źle wklejona . Chyba że wymieniali w serwisie bo szyba oryginał Renault .

Pytanie za 100 punktów tak mnie teraz Oświecilo w pracy którędy do kabiny wchodzi wężyk od tylnego spryskiwacz ? 

 

Poddaje się . Szyba jest oryginalna rocznik samochodu . Wezykiem od spryskiwacza nie ma prawa lecieć .  Pomysłów brak . Może była bitą i jest coś nieudolnie naprawione . Oddaje do warsztatu w Toruniu naprawa aut francuskich p Kazanieccy opinie w necie bardzo dobre . Mam nadzieję że dojdą skąd woda . Liczę się że będzie pewnie trzeba zdjąć błotnik jak nie wyjąć deski rozdzielczej . Jak będę coś wiedział a kogoś to interesuje napisze . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@Mislaw - i udało Ci się poradzić sobie z problemem? Kupiłem 2 tygodnie temu M III kombi i mam to samo - woda z tyłu (za przednim fotelem pasażera) pod wycieraczką z prawej strony. Wczoraj poczułem, że coś śmierdzi w aucie, a dziś zacząłem dociekać, gdzie jest woda - i nasiąknięta jest cała gąbka i wykładzina. Na razie pada, więc nie mam jak rozebrać tego i sprawdzić, skąd woda się tam dostaje. Podejrzewam, że może być podobnie, jak u Ciebie, więc chciałem spytać, czy znasz przyczynę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że woda za przedni fotel pasażera dostaje się od przodu, bo cały przód też pływa, aż od samego schowka. Przy polewaniu samej szyby przedniej nic się nie dzieje, ale lejąc w okolice przodu relingu prawego, woda dostaje się do kanałów odprowadzających wodę z dachu panoramicznego. Widocznie problem jest z dachem, ale póki co, nie mogę tego sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!