Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Osłona przegubu


carolewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam że to przesada chociaż prawa fizyki są takie że śrubka która może ważyć np 20 gramów przy obrotach podczas jazdy zwiększa swoją mase dziesięciokrotnie (może więcej).... To taki przykład tylko, nie będę bawił się w liczenie.

 

Dodano: 01 lip 2012 - 12:16

Co do tej opaski narazie wygląda to tak:

 

dsc03863t.jpg

 

 

Opaska własnej roboty. Osłona jest bardziej plastikowa niż gumowa przez to nie poddaje się tak łatwo jak gumowa i trzeba naprawdę mocno ścisnąć żeby nie spadała z przegubu. W przyszłym tygodniu spróbuje może zrobić to tak jak powinno być czyli spróbuje zacisnąć opaskę typową do przegubu tak żeby trzymała osłone... Narazie jest tak jak na zdjęciu i po przejechanych 35 km jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jest za bardzo rozciągnięta przy takim skręcie zwrotnicy.

Spróbuj może (jeśli się uda) przesunąć jej mniejszą średnicę, tą na półosi, bardziej w stronę przegubu. Powinno to zmniejszyć jej naprężenie i siłę zrywającą ją z osadzenia na przegubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszna uwaga ale na półosi jest specjalny rowek do osadzenia mniejszej średnicy, w osłonie też jezt specjalne wytłoczenie. Nie ma to żadnego znaczenia.??

 

Dodano: 01 lip 2012 - 19:12

Co kolego gojgien myślisz o mojej opasce własnej roboty.?? Jest szeroka i bardzo dobrze dociska osłonę do przegubu, jednak mnie nie pokoi bo może występować bicie podczas jazdy. Zostawić to czy postarać się zacisnąć odpowiednio opaskę przeznaczoną do przegubów.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O bicie bym się nie obawiał. Za mała masa by to miało znaczenie na tej średnicy i ponadto blisko środka (osi obrotu) koła. (mniejsza szybkość obwodowa jak przykładowo na feldze)

Na oryginalnych opaskach tez występują miejsca gdzie punktowo ich waga jest większa, przykładowo w miejscu ich spięcia..

Jeśli śrubka jest na tyle wytrzymała i miejsce skręcenia opaski mieści się w zwrotnicy, to można z tym jakiś czas jeździć.

Ja bym to jednak przed zima wymienił na opaskę jaka tam być powinna.

Z tego co widzę to śrubka jest max. M4. Rzeźba jej gwintu jest niewielka, a zimą masz tam słone błoto pośniegowe czy wręcz solankę.

Gwint może szybko przerdzewieć i po prostu śrubka odleci.....

Chyba nie będzie kłopotu zakupić oddzielnie odpowiedniej opaski do przegubów i podmienić.

Fabryczne są przygotowane do pracy w takich słonych warunkach.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej megance pękła ta opaska na przegubie. W porę się zorientowałem i wystarczyło tylko uzupełnić smar (na szybko dołożyłem Litenu) i na tą pękniętą oryginalną opaskę założyłem zwykłą opaskę na śrubkę. Meganka biega na tym już trzeci rok, ale kolega gojgien trochę mie postraszył i przy najbliższej okazji przyjrzęsie ja to obecnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega gojgien trochę mie postraszył

To nie straszenie. Co innego opaska wykonana z lepszej stali i powlekana galwanicznie antykorozyjne, jakie zazwyczaj można kupić w sklepach motoryzacyjnych, a co innego opaska wykonana domowym sposobem z czarnej blachy, skręcona małą śrubką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem już to lepiej wygląda na tej harmonijce...

Widzę, że i mniejsza opaska jest na śrubkę, taka jak do połączeń na chłodnicy...

Jeśli będziesz wymieniał to tą też zmień na oryginalną do przegubów, albo przynajmniej ułam niepotrzebny kawałek opaski, ten za śrubą.

Na razie jest sztywny i odstaje tylko trochę. Po czasie może siła odśrodkowa bardziej go odgiąć od półosi i przy jeździe na wstecznym może gdzieś złapać za wahacz. Może opaskę zerwać. Lepiej temu zapobiec, skracając ten wolny koniec do 0,5- 1cm za wyjściem z zacisku śrubowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moja półoś to ge86 , czyli ta nierozbieralna. Półoś wyciągnięta, i zabieram się za wymiane. Jednak na przeszkodzie stoi to coś zaznaczone na zdjęciu. Pomóżcie jak to ściągnąć ??? co to jest w ogóle ?

 

2bdf9c7fab157.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że w tamtym manualnu właśnie nie ma tego odważnika, tak samo jak w Sam Naprawiam, stąd moje pytanie. Bo przegub jest akurat ten nierozkładany, więc gumę muszę założyć od strony wewnętrznej, ale na przeszkodzie stoi właśnie ten odważnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!