Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane I Ph2 problem z belką tylną


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kilka dni temu cały tył renówki 1.4 Classic opadł;/ pojechałem do mechanika i powiedział ze belka skrętna jest do wymiany. Zjeździłem 4 szroty i nigdzie nie mogłem dostać tego;/ Próbowałem znaleźć które samochody renault maja taka sama belkę ale nigdzie tego wyczytać nie mogę;p A, i czy jest sens kupowac na szrocie czy za 800 zł regenerowaną?

 

Tak wygląda uszkodzona belka:

thumb_hosting_zdjec_1352275946__100_1205.jpg

Fotki wstawiamy wykorzystując hosting forum, popraw!

Temat przenoszę do już istniejącego, na przyszłość zanim cokolwiek napiszesz skorzystaj z :(

Twoje szczęście, że czegoś podobnego nie było jeszcze na forum, inaczej temat został by zamknięty

Przenoszę

Edytowane przez thomson3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak nieśmiało zabieram się za temat. Ostatnio nasiliły mi się popiskiwania z okolic tylnego zawieszenia - zwłaszcza słyszalne podczas toczenia się na parkingu, zastanawiam się czy to belka czy amortyzator (Kager puszcza olej) - zamówione Kayaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik ściągnął to mocowanie, bo mówił ze tutaj jest pękniecie i teraz muszę cala belkę kupić.

 

Mam jeszcze pytanie: Czy belka z sedana ale diesla i z ABS-em będzie pasowała do mojej Reni, ponieważ ja nie posiadam ABS-u?

Edytowane przez thomson3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś mając wolne podjechałem do mechanika i diagnoza belkę trzeba zrobić tzn. wymienić tuleje/ gumy.

I teraz mam dylemat z wyborem firmy.

1. Polecana na forum firma Antałex z okolic Mogila, mam 120km cena 500zł+ewentualnie wymiana drążków 300zł.

Termin naprawy na bieżąco.

2. Na miejscu mam firmę tylnabelka.pl cena 619zł nie znam ich i brak opinii.

Termin naprawy na bieżąco

3. Jest jeszcze http://dobrymechanik.net/mechanicy/poznan/baranski-tomasz-mechanika-samochodowa.html, sąsiad u nich serwisuje

auto i polecił mi ich, cena 450zł. Termin trzeba uzgodnić kilka dni wcześniej.

 

Co doradzacie bo w tym tygodniu muszę się zdecydować i zrobić.

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Polecana na forum firma Antałex z okolic Mogila, mam 120km cena 500zł+ewentualnie wymiana drążków 300zł.

Termin naprawy na bieżąco.

Też ich kiedyś pytałem. Na www i allegro reklamują się, że diagnoza i wycena na etapie rozmowy telefonicznej itd. W trakcie rozmowy średnio uprzejmy pan podał mi widełki "w zależności od tego co jest do zrobienia" - max 800zł. No to jak jest z tą diagnozą? Mówię mu, że auto zrobiło się miękkie, przód wywindowało, a tył pojękuje, ale to nie wystarczające info do wyceny.

 

2. Na miejscu mam firmę tylnabelka.pl cena 519zł nie znam ich i brak opinii.

Termin naprawy na bieżąco

3. Jest jeszcze http://dobrymechanik...amochodowa.html, sąsiad u nich serwisuje

auto i polecił mi ich, cena 450zł. Termin trzeba uzgodnić kilka dni wcześniej.

Jestem z Piły więc mamy całkiem niedaleko do siebie. Orientowałem się w pilskich źródłach dot. "fachowej porady na franscuskie przypadki". Jeden warsztat (ul. Lipowa Piła) rzucił mi kwotę 800zł + robota. Drugi - firma Piotrex (taże na Lipowej) podniosła auto, zbadała drążki i w nich upatruje przyczyny miękkości. Recepta? Wymiana drążków (300zł sztuka)lub zamiana całej belki. Alternatywa podniesienie tyłu (150zł) z zastrzeżeniem, że to ryzykowne i często kończy się katastrofą i podróżą na lawecie.

 

Ogólnie okazuje się chyba, że dużo drożej w Pile wołają za takie operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem złych intencji cytując tylko ten fragment ani tym bardziej za nic Cie łapać ;)

Prawdopodobnie wybiorę firmę nr 3 http://dobrymechanik.net/mechanicy/poznan/baranski-tomasz-mechanika-samochodowa.html , polecił mi go jeszcze znajomy sprzedawca części do Renault i mam nawet się na niego powołać może upust dostanę. ;) No i ma kolejkę klientów a to tez o czymś świadczy.

O części pytałem w sklepie i wyniosą mnie 100zł, jutro podjadę do warsztatu ustalić termin i cenę.

 

Części kupione 2szt cena 100zł - rabacki, jutro wieczorem Megi odstawiam i czekamy na efekty ;)

 

dodane 29.11.2012

Gumy wymienione, mechanik stwierdził że drążki w belce jeszcze są dobre i wytrzymają dopóki nie pękną. Stuki z tyłu ucichły i jest dobrze. ;)

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pozwolę sobie odświeżyć gdyż temat mi "bliski".

Miałem regenerowaną belkę, wymiana gum, oba drążki, choć oryginalnie pękł tylko lewy. Drążki zamienniki, optycznie niczym nie różniące się od oryginalnych. Problemem jest twardość zawieszenia, które wydaje się wyraźnie miększe niż poprzednio było. Czuć to podczas jazdy - wrażenie jakby płynęło się łodzią :/ Ale, wystarczy wrzucić z 40kg do bagażnika, zatankować do pełna i zawieszenie wyraźnie obniża się. Czy to normalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam wszystkich jestem posiadaczem renault megane coupe 2.0 16v i tutaj sie pojawia problem z belka mam belke z tarczami noi nasuwa mi sie pytanie czy moge kupic belke z bebnami i czy ona bd pasowac w 100% prosze o pilna opdowiedz.

Nie pytalbym sie ale w waszych odpowiedziach nie jest napisane ze w 100% jeden psize tak dorgi tak

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukał takiej jaka masz obecnie. Najmniej problemów. A czy jest to zamienne?? Z tego co pamiętam to kol.meganecoupe02 w swojej qpecie zakładał tarcze zamiast bębnów. Gdzieś na forum jest to opisane, chyba nawet manual w downloadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Renault Megane coupe i chciałem wszystkich zapytać o to belke wymieniłem całą zawieszenie styłu bo mi sie rosypała całkowicie i jest takie pytanie czy po wymianie belki to trzeba zrobić zbieżnosc ? Bo podczas zimy mi tył tanczy jak jest troszke śniegu a na sucho i na mokro zachowuje wporzadku tylko jak np wyprzedzam i dokne pas ciągły na srodku drogi to czuje jak by myszkował samochod i nie wiem co mam zrobić ?? Potrzebuje pomocy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!