Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

_AxA_

Megane I phII Megane I Ph2 problem z belką tylną

Recommended Posts

Wyrzuć wszystko co masz z tyłu, koło zapasowe, fotele. półkę, wszystkie graty ze schowków i pokrywy schowków. Przejedź się i posłuchaj.

Przypomniało mi się, że równie dobrze może stukać klapa bagażnika. Jakiś rok temu był watek jak ją wyregulować, poszukaj.

Wszystko, o czym piszesz już robiłem. Nawet boczki bagażnika i głośniki wyjąłem :) Jedziłem z tyłem całkowicie gołym. Jak kolega prowadził, to usiadłem z tyłu i nasłuchiwałem - to dźwięk dochodzący spod podłogi bagażnika. Już mnie szlag trafia.

Dodano: 20 wrz 2011 - 19:18

U mnie problem rozwiązany. Zdecydowałem się na wymianę amortyzatorów (KYB 551807) i pomogło - żadnych niepokojących dźwięków.

Witam, prosiłbym o odpowiedź na dwa pytanka: czy belka z hamulcami tarczowymi a bębnowymi czymś się różni? Jakiego koloru paski mają drążki w megane kombi? Dodatkowo prosiłbym o informacje o wymiarach belki do meganki kombi (np. wymiar między płaszczyznami montażowymi czopu piasty lub inny dzięku któremu można odróżnić belkę do kombi od innych). Mam w planach zakup belki i nie chce zaliczyć wtopy jak poprzedni właściciel mojej megan kupując belke od scenica... Dziękuję

:) Chyba nie czytałeś tego tematu? Przeczytaj, a znajdziesz odpowiedzi.

Co do Twojego problemu. Belka do kombi jest praktycznie niedostępna, a jak już na nią trafisz to jest 2x droższa od tej ze Scenica. Nawet koszt regeneracji jest wyższy. Dziwne to ale prawdziwe.

Ok, belka niezależnie od hamulców ma takie samo mocowanie piasty. Jednak nie znalazłem informacji o kolorach pasków na drążkach, jeżeli ktoś zna odpowiedź proszę o pomoc. Dodatkowo potrzebuje się dowiedzieć jakiej średnicy drążki występują w megane kombi, w innym temacie wyczytałem że stabilizujące mają 21,9mm (?) ale amortyzujących nie znalazłem.

Orientowałem się w dostępności tuleji metalowo-gumowych do belki i zaproponowano mi dwie firmy: sasic i febi przy czym febi jest 2x droższy (70zł za sztukę). W związku z tym mam kolejne pytanie, czy sasic to dobra firma? porównywalna z febi? Wcześniej miałem tylko niemieckie auta i z febi byłem zadowolony, z sasic spotykam się pierwszy raz.

Ja też pozolę sobie odkopać bo od 2 tygodni szukam na północy belki do Megane Kombi Grandtour 1.4 1999 16v 95km, i kupa...

-----

Poza firmami regenerującymi z południa za ok 1000 zł, szrotem z Gliwic za 450 zł, nie ma nic, albo po prostu nie wiem gdzie szukać.

------

Próbowałem belkę od scenica 2004-2005 ale jest 5cm za szeroka, więc byłby wdzięczny AxA za wskazanie rocznika tego scenica. :mrgreen:

Kolego:

1) po co te puste linie :mrgreen:

2) km = kilometry , KM = Konie mechaniczne, to dwie różne jednostki

P_r_z_e_m_o

Problem w tym, że belka do kombi jest ciut inna, a jej dostępność jest niewielka.

Albo bierz tą belkę za 450 zł i ewentualnie wymień sielntbloki, albo tą regenerowaną.

Ewentualnie szukaj do Scenica I, ale będziesz miał większy rozstaw kół z tyłu

Belka od Megane II lub Scenica II nie pasuje do Megane / Scenic I to dwie zupełnie różne konstrukcje

Czy ten większy rozstaw to tak jak pisał AxA 1 cm? No i gdzie na rysunku ze strony 1 są te silentblocki? Dzięki za uwagi.

witam,trochę poczytałem trochę o belkach i zgłupiałem ,mam megane cabrio 1998 i krzywą belke wie ktoś czy będzie pasowała od zwykłej meganki lub od coupe może ktoś miał ten problem bo nie chce zamawiać jeżeli nie jestem pewny a przeglad musze zrobić za tydzień i chyba nie przejdzie :mrgreen:

niewiem dokładnie gdzie ale na oko widać ze koło jest troche odchylone ,również na diagnostyce wyszło skrzywienie przyczyną jest uderzenie w tylny błotnik i jak sie okazałó w koło ciezko mi powiedzieć w korym miejscu bo nie widziałem auto jest w polsce a ja w nl

Dodano: 11 mar 2012 - 10:59

jak możecie napiszcie mi czy pasowała będzie belka z 2002 r po lefcie ,dzięki

:mrgreen: prawdopodobnie masz skrzywiony sworzeń/czop/oś na którym zamontowane masz koło.

Czytamy -> http://megane.com.pl/topic/19458-uderzenie-w-kraweznik-lewym-tylnym-kolem/

Oczywiście, że belka będzie pasowała. Jak to belka z kupety czy kabrio to na 100%.

Z belkami jest tak, że wszystkie da się zamiennie wsadzić do każdego modelu, pomijam tu zupełnie nośność belki, średnicę drążków i rozstaw kół. Te elementy są różne w każdej wersji nadwozia.

dzięki bardzo za odpowiedż ,to już zamawiam a jeszcze jedno moja belka jest z abs a ztego co widac na aukcjach jest mało i są dużo droższe problem jest z przełożeniem abs-u?

Ja też pozolę sobie odkopać bo od 2 tygodni szukam na północy belki do Megane Kombi Grandtour 1.4 1999 16v 95km, i kupa...

Mam to samo auto i też interesuję się tematem belki. Sam nie wiem czy powinienem, ale przestrzeń od opony do błotnika z tyłu to jakieś 5cm, a przód wygląda jak offroadowy twór - ok 2x większy prześwit. Domyślam się, że to przez obwieszenie belki (przed wymianą amortyzatorów z przodu też stał tak wysoko). Amortyzatory tył wymienione 2 lata temu (jeden pękł w mocowaniu). Co można zrobić, żeby wyrównać poziom? Z góry dzięki za sugestie.

ps. no przecież butla z gazem w miejscu koła tak auta nie przeważyła..chyba? :/

Edytowano przez Sroqraf

Belka do kombi to prawie biały kruk, więc zrób regenerację obecnej (na zawieszeniu nie warto oszczędzać). Kupisz jakieś cudo za 450 i nie wiadomo czy za tydzień się nie rozpadnie i będziesz miał podwójne koszta.