Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamykanie tematów.


P_r_z_e_m_o

Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o, co jak co ale zgadzam się z Tobą. Był czas że przeglądałem forum non stop od rana do wieczora i klikałem z nudów co chwilę żeby sprawdzić czy jest coś nowego i wiele razy pojawiał się nowy wątek i co ciekawe był już zamknięty na chwilę po otwarciu. Tak jak by była to konkurencja sportowa pt. "Zamykanie tematów". Aż odechciewa się komentować takie zachowanie. Zaraz się pojawi tekst że użytkownik nie użył opcji szukaj i dlatego temat zamknięto. I co z tego? Żeby skumać jak działa forum potrzeba czasu, a nie każdy go ma.

Mam wrażenie że często ludzie nie biorą udziału w dyskusji bo zaraz post zostanie wygaszony bo niezgodny z tematem. Dotyczy to również jednego z moich ostatnich postów w temacie "stłuczka fotki".

 

colln, sorry że zwrócę się bezpośrednio do Ciebie, ale na dole tej strony jest napisane że:

"Serwis megane.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii umieszczanych przez użytkowników!"

więc nie wiń ludzi, którzy (prawdopodobnie) chcieli pomóc. Zauważ, że jest ogromna rzesza ludzi, którzy zaoszczędzili mnóstwo kasy dzięki forum.

 

SnakeEyes, widzisz teraz że nie warto zapraszać nowych użytkowników, po miłym przywitaniu zamkniętym tematem jeszcze szybciej je opuszczą niż Ty byś ich zwerbował :oops:

P.S. Już niedługo będzie można zamknąć forum bo wszystko już będzie opisane, ale na pocieszenie zostanie ShoutBox gdzie będzie możliwość rozmawiania o pogodzie itp... :oops:

Sorry za jak zwykle długi post, pozdrawiam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u nas jest aż tak źle? Tak fatalnie ? Staramy się zamykać te tematy, które nie wnoszą już nic nowego. Fakt wspomniany wyżej temat został zamknięty ale ostatecznej decyzji nie było, nie było mojej wypowiedzi, a już zrobiono że tutaj nic nowego dodać nie można itp. Ludzie dajcie trochę czasu, nie zawsze jest tak, że ktoś siedzi 24h/dobę i zaraz odpisuje.

Zerknijcie lepiej do swoich profilów, zamiast tylko narzekać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się pojawi tekst że użytkownik nie użył opcji szukaj i dlatego temat zamknięto.

Tym tekstem zwracasz się do kol. P_r_z_e_m_o. Zapytaj Go przy okazji ile postów zgłosił do zamknięcia i w ilu sam dopisał że: to już było- zastosuj szukaj. Zazwyczaj takie zamykamy. Sorry ale wpienia mnie takie postępowanie. Chyba od teraz nie będę zamykał takich postów, poczekam aż kolega dopisze swoje, że "to już było......" , a gdyby nie był akurat na forum, to Go powiadomię o takim temacie i potrzebie dodania w/w wpisu.

Tu mała dawka dla przykładu, większość sie ulotniła bo zazwyczaj po zamknięciu wygaszamy

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=90051...ighlight=#90051

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=84721...ighlight=#84721

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=83842...ighlight=#83842

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=75752...ighlight=#75752

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=75653...ighlight=#75653

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=75647...ighlight=#75647

Nie chce mi się wszystkich przekopywać, zapewniam że jest ich wiele. Na koniec jednak perełka, proszę przeczytać posta dokładnie.

http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=71974...ighlight=#71974

Moim zdaniem ten temat też należy zamknąć jako trybunę obłudy. Protestować przeciw zamykaniu a w innym miejscu postulować zamykanie- jak to inaczej nazwać :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

colln, sorry że zwrócę się bezpośrednio do Ciebie, ale na dole tej strony jest napisane że:

"Serwis megane.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i opinii umieszczanych przez użytkowników!"

więc nie wiń ludzi, którzy (prawdopodobnie) chcieli pomóc. Zauważ, że jest ogromna rzesza ludzi, którzy zaoszczędzili mnóstwo kasy dzięki forum.

 

odpowiedz mi na to bo albo mnie z innym rozmówcą pomyliłeś albo ja nie kapuję tego co napisałeś a przeczytałem to z 5 razy ? No przeczytaj jeszcze raz moje posty a nie tam gdzie jest mój nick przytaczany a okaże się że ja nikogo nie winie wręcz przeciwnie, sam szukam czasem odpowiedzi jak nie wiem ale jak jestem czegoś pewien to dzielę się doświadczeniem w sposób możliwie najbardziej zrozumiały dla każdego.

 

To co pisał P_r_z_e_m_o, o tym ze 1 na 10 to nie prawda.... (za mało) przerabiałem to już z kientami (a forum to troszkę podobnie jak klienci reagujemy) jak coś jest nie tak to nie podoba się to 500 osobom a tylko jedna z nich zwóci uwagę, znów wielu odejdzie z kwitkiem a uwagi nikt nie zwróci a tym by pisać do admina to zapomnieć... to nie tak jak w komuniźmie że musiałem wykupić talon na benzynę bo przepadnie, teraz zamknięte to jadę dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok Panowie, po kolei.

gojgien, myślę że wiesz kogo miałem na myśli - jesteś inteligentny i bardzo Cię cenię za Twój wkład w forum w roli moderatora a także użytkownika Scenica.

Przy zamykaniu tematu wystarczy wrzucić jeden link do podobnego tematu i już by było prawdopodobnie po kłopocie. Bardzo często tak robi kol lepper_pl (na szczęście) :oops:

 

colln, teraz Twoja kolej :oops:

Chodziło mi dokładnie o ten post:

Co do zamykania jeśli ktoś zadaje pytanie bo coś mu się dzieje w aucie, sam ostatnio czytałem wątek gdzie autor zadał, otrzymał 5 odpowiedzi (niestety wszystkie błędne bo odpowiadajacy byli pewnie nieświadomi swego błędu) ten "biedny" ktoś się zastosował do podpowiedzi i wubulił 1000zł a mogłem mu pomóc i nie zapłaciłby nic ale wątek zamknięty.... i co gorsza następni to przeczytają i będą powielać te same błędy i bulic niepotrzebnie

 

Odebrałem to tak jakbyś miał żal do tych odpisujących w tematach, jeżeli miałeś coś innego na myśli to przepraszam, moja wina ;-)

 

Krzychu, nie napisałem że jest źle, ale jak się obserwuje forum od jakiegoś czasu i zauważa pewne rzeczy to myślę że można je opublikować.

Zerknijcie lepiej do swoich profilów, zamiast tylko narzekać...

tego nie skumałem :roll:

 

P.S. Nic nie jest doskonałe i myślę że trochę krytyki nie zaszkodzi, bo ona często wychodzi na zdrowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy wrzucić jeden link do podobnego tematu i już by było prawdopodobnie po kłopocie

1) Temat także byłby zamknięty i wygaszony za 2 dni. (o to tu są kopie kruszone)

2) Po kłopocie było by dla zadającego pytanie np: w nowym temacie. (zazwyczaj takie są zamykane po krótkim czasie i wygaszane, by się w szukajce niepotrzebnie nie pokazywały. Wygaszenie około 2 dni, by piszący mógł przeczytać powód zamknięcia)

3) Wyszukanie linków trwa dłużej niż napisanie kilku słów w poście z pytaniem i nawet dłużej niż zapoznanie się z regulaminem. (nie każdy z Modów ma tyle czasu i obowiązek podawania na tacy przed zamknięciem, mamy i inne zadania- my naprawdę czytamy Wasze posty)

4) Wcześnie są zamykane posty w nowo zakładanych tematach po sprawdzeniu usera. (zazwyczaj to wygląda tak, że rejestracja odbyła się na kilka minut przed wysłaniem posta, który widnieje jako nowy a user już jest offline. Czyli ma gdzieś szukanie odpowiedzi i przyszedł "Panisko" po gotowe, nie bacząc na zasady tu obowiązujace)

5) Powyższe jest robione zgodnie z obowiązującym Regulaminem forum, którego i my musimy przestrzegać. (nie tak jak Policja, która może łamać przepisy, bo ściga pirata i filmuje jego wyczyny)

Ps dzięki za docenienie mojej pracy dla forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sposób się z Tobą nie zgodzić jednak jak zawsze są odstępstwa od tego co napisałeś.

Po pierwsze "link ratunkowy" powinien kierować do niezamkniętego tematu, tak żeby szukający odpowiedzi mógł się w nim dopisać (przy okazji przeczytać cały wątek).

Często jest tak że nikt z userów nie zdąży napisać na co szukający ma zwrócić uwagę a to już by znacznie ułatwiło sprawę.

Pkt.4 No zdarzają się i tacy :-/

Moje osobiste zdanie jest takie, że wątek mógłby zostać wygaszony a nie od razu zamknięty. Czas, który upłynie zanim post wygaśnie pozwoli na naprowadzenie szukającego na właściwy trop.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie warto zapraszać nowych użytkowników, po miłym przywitaniu zamkniętym tematem jeszcze szybciej je opuszczą niż Ty byś ich zwerbował :oops:

P.S. Już niedługo będzie można zamknąć forum bo wszystko już będzie opisane, ale na pocieszenie zostanie ShoutBox gdzie będzie możliwość rozmawiania o pogodzie itp... :oops:

Nie kolego, błędny jest Twój wywód, Nie wszystko zostało napisane ale jeśli już coś jest, to po co to powielać pod nowo zadanym pytaniem. Właśnie takie posty nowych, którzy znajomość Regulaminu potwierdzają kliknięciem, nawet do niego nie zaglądając są zamykane. Że nie czytają wynika właśnie z takich nowych tematów. Trzeba mieć amnezję by w kilka minut zapomnieć podstawowe zasady. Pomijam tu przypadek, o który toczy się ten spór, ponieważ temat został zamknięty na wniosek zakładającego.

Po pierwsze "link ratunkowy" powinien kierować do niezamkniętego tematu, tak żeby szukający odpowiedzi mógł się w nim dopisać (przy okazji przeczytać cały wątek).

Często jest tak że nikt z userów nie zdąży napisać na co szukający ma zwrócić uwagę a to już by znacznie ułatwiło sprawę.

Dasz gwarancję, że zostanie przeczytany cały wątek przed napisaniem posta z pytaniem :) Ja bym miał obawy się zakładać.

Jest taki jak to fajnie nazwałeś "link ratunkowy" Czasami jest stosowany w pełnym brzmieniu a wygląda tak:

Następnym razem, użyj "szukajki". :) Jest na forum temat, lub kilka, które opisują problem. Radzę przypomnieć sobie REGULAMIN Szczególnie pkt 6.

Gdzie "szukaj" i "REGULAMIN" przenoszą do odpowiednich miejsc na forum.

Czego trzeba więcej :)

Moje osobiste zdanie jest takie, że wątek mógłby zostać wygaszony a nie od razu zamknięty. Czas, który upłynie zanim post wygaśnie pozwoli na naprowadzenie szukającego na właściwy trop.

I to uważam za konstruktywna krytykę. Pierwszy pozytywny i racjonalny akcent w tym temacie. Jestem w stanie poprzeć taki wniosek.

 

dodano 04:10

Na przykład poruszony w moim poprzednim poscie nie trzeba było długo czekać:

user zarejestrowany dziś o 2:23

1 post: Wysłany: Dzisiaj 2:49 [Megane II phII] stukanie przy odpalaniu na zimnym silniku http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=96797...ighlight=#96797

2 post: Wysłany: Dzisiaj 2:55 [Megane II phII] filter pyłkowy http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=96798#96798

był minut 33

Tematy oczywiście stare jak Megi II, a założone ponownie. Zostały wygaszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to uważam za konstruktywna krytykę. Pierwszy pozytywny i racjonalny akcent w tym temacie. Jestem w stanie poprzeć taki wniosek.

 

Dziękuję za słowa uznania. Zauważyłem, że już zaczęło to działać :oops:

Pozdrawiam :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to powinienem postąpić jak SnakeEyes i zażądać zamknięcia tematu bo to czy się nie tak jak chciałem. Ale nie nic z tego.

gojgien, nie wiem o co Ci chodzi ze wskazaniem tych kilku tematów i co z tego, wołałbyś, żebym powielił to co jest już wiadome? Ja bym się rozpisał i nagle okazało by się że mod zamknął bo to już było, a jak chcesz się dowiedzieć więcej to :oops: Pewnie nawet po napisaniu :oops: poszła informacja o zamknięciu. I co z tego, to są wszystko tematy istniejące w kilku nawet wersjach, powielanie ich jest szkodliwe. Nie napisałeś jeszcze, że moderatorzy dostawali informacje o przyklejeniu niektórych tematów, traktujących o tym samym. Postępowałem zgodnie z założeniami forum, zresztą sam o tym piszesz parę postów dalej. Czyli co mam tego nie robić? Inni też? To jest zarezerwowane dla moderatorów?

Rozumiem zamykanie tematów technicznych, choć wg mnie nie powinno się tego robić. Zamykanie w Kupię/Sprzedam jak najbardziej, nawet powinny być usuwane po zamknięciu. Ogólne tematy nie powinny być zamykane, a już na pewno nie po paru godzinach.

 

SnakeEyes na pewno wart przedyskutowania, ale nie w zamkniętym gronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jeszcze, że moderatorzy dostawali informacje o przyklejeniu niektórych tematów, traktujących o tym samym. Postępowałem zgodnie z założeniami forum, zresztą sam o tym piszesz parę postów dalej.

Nie napisałem bo nie można krytykować właściwego postępowania. W wybranych linkach chodziło mi o wykazanie kol. meganecoupe02 , ze sam czasami ograniczasz się do krótkiego sloganu o "szukajce". On przecież Tobie w tym akapicie odpowiadał i przytoczył ten tekst jako potencjalną odpowiedź.

Zaraz się pojawi tekst że użytkownik nie użył opcji szukaj i dlatego temat zamknięto.

W ostatnim podanym linku, nazwanym przeze mnie "perełką" wykazałem, że nie tak do końca jesteś przeciwny zamykaniu tematów, mało tego, proponujesz zamknięcie pomimo, że nie jesteś zakładającym temat. W przypadku o którym Ty piszesz, o zamknięcie wnioskował zakładający. Czyż mieliśmy prawo nie spełnić tej prośby "gospodarza" tematu :oops:

widzisz przemo: ja w tych kilku postach w odp odniosłem wrażenie,że ten pomysł jest głupi i niewarty dyskusji...

Chyba na tym zakończę dyskusję w tym temacie, bo koło się zamyka. Trzeba ponownie cytować cytaty, robi się z tego tasiemiec. Za chwilę zacznie zjadać swój "ogon"

Pozdrawiam i miłej niedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na tym zakończę dyskusję w tym temacie, bo koło się zamyka. T

Chyba masz rację, powiedzieliśmy sobie chyba wszystko i nie ma co dalej dyskutować bo będziemy sie chwytać za słówka i cytować jeden drugiego, co niczemu nie służy.

Na zakończenie proponuję utworzyć ponownie temat http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=11949 zobaczymy, czy ktoś w tym temacie będzie miał coś do powiedzenia? Oczywiście jeżeli SnakeEyes pozwoli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę sensu otwierania go, powód:

 

wpisy 2 modów i Admina

-tylko po co?

-A komu to potrzebne, że zobaczy jak ja forum promuję Tylko dodatkowa cyferka w profilu.

-Liczniki jakoś źle mi się kojarzą

 

wskazuje,że i tak ten pomysł nie wejdzie w życie,więc dajmy sobie spokój

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!