Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

problem jest taki że klapa bagażnka sie nie zamyka...centralny nie działa auto jest otwarte....

 

w renault zdiagnozowali jakis mikroprzełącznik i chca z wymiana 170 złoty...

 

miał ktos z Drogich kolegów podobny problem i wie jak to ustrojstwo wymienic??

 

I gdzie mozna kupić taki mikroprzełacznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem padł Ci zamek klapy, jest w nim umieszczony mikroprzełącznik, który informuje kompa kiedy klapa jest zamknięta i można zamknąć centralnym, ten przełącznik jest wewnątrz zamka i nie da się do niego dostać (nity). Jakby co mam na zbyciu zamek - kupiłem bo myślałem że padł, okazało się że mój jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie naciskając przycisk otwierania powinno się otworzyć a tak nie jest. z trzymaniem przycisku zamykania dłużej próbowałem, również próbowałem trzymać dłużej klawisze na klamkach bo nie działa mi otwieranie z prawej strony. (zamykanie działa, nie działają czujniki podklamkowe ani ciągnięcie za klamkę) Jakiś kolega napisał mi na PW że miał to samo i problem był w sterowniku UPC (prawdopodobnie komputer) I że kosztowała go trochę naprawa, na razie spróbuję przeczyścić styki do komputera (jak się dowiem gdzie on jest) tylko nie wiem czy mogę go bezpiecznie odłączyć od kabli i mi się nic nie rozprogramuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich. Miałem w moim autku podobne zdarzenie (niemożliwość zamknięcia tylnej klapy) może ze dwa razy. W moim przypadku pomoga ponowne dociśnięcie otwierania zamka. Gdy wszystko wraca do normy wtedy słychać cyknięcie. I klapa zamyka się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Hehe ach ta elektryka <piwko>

Miałem to samo i od razu mówie koszty spore ;/

Też nie domykała mi sie klapa pojechałem w serwisu - diagnoza popsuty zakem i guzik widziałem ze guzik napewno jest zły bo juz troche ta guma była popękana ale o zamku nie sadziłem no ale co zrobić musiałem wyminic.

Po wymianie super :P

Cena:

kontrola instalacji musieli zobaczyc co jest nie tak - 48.82 zł

dem - mont zamka tylnego cała robocizna - 61.20 zł

przycisk - 103.44 zł

zamek bagażnika - 271.54 zł

łącznie - 490 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja też miałem problem z tylnią klapą (w sumie kto nie miał <piwko> )

U mnie problem polegał na tym, że w środku zamka złamał się plastikowy element, który jest odpowiedzialny za otwieranie klapy. Na szczęście metodą domową po rozebraniu zamka udało mi się to za pomocą małego wkręta złożyć do kupy i śmiga do teraz :P

 

Tak samo miałem problem z zamykaniem klapy, tylko że u mnie zamek działał. Coś poprostu się tam poprzestawiało. Parę razy zamknąłem i otworzyłem na przycisku i zaczęło działać. Stało mi się tak kilka razy ale za każdym razem ta metoda pomogła

 

Pozdrowionka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Pomocy . auto zamyka się i otwiera bez problemu ( drzwi znaczy) natomiast zamek bagaznika zyje wlasnym zyciem . Znaczy raz sie otwiera innym razem trzeba wlazić przez tylne siedzenia. Wycignełem przełacznik wyczysciłem działało, następnego dnia żona bieze auto , raz się udało drugi raz juz nie auto zamknięte . ponownie rozebrałem przełacznik ponownie przeciściłem spryskałem preparatem do styków i działało, przed chwila dzwoniła żona ze nie moze wyciagnac wózka z bagażnika. Jak sprawdzic ciagłość przewodów? :-( Mechanika nie jest dla mnie większym problemem ale elektyka tudziez elektronika to czarna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam podobny problem. To już kolejny z ty autem. W poprzednim modelu przez 6 lat nic nie robiłem prócz wymiany płynów i klocków. Zupełnie nic. A w tym jedynie trzy lata wytrzymał i już pada - to klapa bagażnika zamknęła się i nie otwiera, to znowu taśma Airbag pękła, Skrzynia biegów nie dopracowana, silnik olej bierze .... itd itp. :)

Ciekaw jestem co z klapą :-( będzie. Taśma od airbagu to koszt 800 zł + 200 robocizna w ASO. :-/ :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na praktyce w ASO to dużo dwójek miało problem z elektryką w tylnych klapach (htb/gt) i najczęściej przyczyną była przerwa na kablach między klapą a karoserią. Kabelki były połamane i trzymały się tylko na koszulce. Może warto to sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze rozebrać przycisk jest bardzo łatwy w rozebraniu mi ostatnio wypadła blaszka która jest w środku z powodu iż kolega cisnął go siła i wpadł do środka może Tobie reż się poluzował i blaszka zmieniała miejsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!