Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

megane II klapa bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Rozbierałem ten przycisk, znaczy brat mi to wymontował i pokazał co i jak wszystko z nim ok tylko lekko brudny był. Wczoraj rano się nie otworzył od południa działało bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem. A mianowicie, pewnego pięknego zimowego wieczoru ni stąd ni zowąd, gdy chciałem już ruszyć zaświeciła mi się informacja o tym, że drzwi są otwarte. Posprawdzałem wszystkie drzwi i zagadka: prawe i lewe, przednie i tylnie drzwi sprawdziłem - pozamykane, więc czemu się świeci, że otwarte?!

Pozdejmowałem plastiki zamontowane od wew. strony na klapie, wyjąłem cały przycisk (razem z tą czarna obudową), odkręciłem zamek i zacząłem diagnozę. Okazało, że: 1) dostała się woda do przycisku przez szczelinę, a cały przyciśk się w niej topi, 2) że miedziana blaszka jest przekrzywiona i lekko zaśniedziała? (była jakaś jaskrawozielona naleciałość). Gdy to wszystko zrobiłęm sprawdziłem sam zamek wsadzając po prostu śrubokręt i okazało się, że ot cały problem.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jednak po rozebraniu plastików oraz wyjęciu osłonki gumowej okazało się iz przerwał się przewód łączący masę do sterowania zamkiem klapy i to był powód braku możliwości otwarcia klapy. ZROBIONE - polutowałem złożyłem cieszyłem się do poniedziałku kiedy to znowu powstał inny problem - otóż wycieraczka tylna podczas uruchamiania samochodu włączała się samoczynnie i zatrzymywała się dopiero po kilku ruchach w dowolnym położeniu. Wczoraj rozebrałem jeszcze raz i znalazłem następny przewód przerwany - polutowałem i już działa bez zastrzeżeń. Jak przyjdą cieplejsze dni to trzeba będzie coś temu zaradzić może wymienić całą wiązkę na bardziej elastyczną - coś czuję że zaraz mogą pękać kolejne przewody .... <czerwona>:mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam a ja mam taki problem z moją meganką sedan. Niałe przeciętą uszczelkę od wiązki kabli w bagażniku i lała mi się woda. pozostało przeciąć kable i potem lutować, kabelki oczywiscie podpisałem, ale niestetyt ołówkiem :mrgreen:

wiem, wiem, ale nie było nic innego pod ręką, w związku z tym durnum pomysłem miałem dylemat co do dwóch kabli który jest 1 a który 2.

Podłączyłem i nie działa zamieniłem kable będąc prezekonany, że bedzie po problemie, ale niestety.

 

I teraz taka sytuacja, w wiazce mam 8 kabli 2 idą do zamykania (załacznik) którego nie mam...

4 ,kable idą do zamka (załacznik) jak podepne wtyczne to słychać i widać jak by się zbroił. Jak jest podłączony zamek i w pozycji otwarta klapa samochodu nie idzie zamknąć czyli chyba z tym wszystko ok.

Niemniej jednak nie idzie otworzyć samochodu za pomoca klamki bagażnika (załącznik) ani karty. co może być problemem? źle podłączone kable, czy jakaś antena? bezpiecznik? co do bezpiecznika znalazłem tylko jeden odpowiadający za drzwi i jest ok.

 

Z góry dzieki za wszystkie wypowiedzi :mrgreen:

post-48222-0-25195000-1369926540_thumb.jpg

post-48222-0-51646500-1369926720_thumb.jpg

post-48222-0-12057900-1369926725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozostało przeciąć kable i potem lutować, kabelki oczywiscie podpisałem, ale niestetyt ołówkiem :mrgreen:

Nie rozumiem, po co przecinałeś kable.

kabelki oczywiscie podpisałem, ale niestetyt ołówkiem

O ile pamiętam to kabelki są różnokolorowe i jeszcze mają różne grubości, nie rozumiem problemu?

(załącznik)

Gdzie te załączniki są? do czego się odnoszą? To tak na przyszłość.

Jak dla mnie to coś skopałeś w kabelkach. Tam bym szukał. Na Downloadzie są schematy elektryczne bez nich będzie Ci trudno opanować sytuację.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, po co przecinałeś kable.

Bo nie widziałem nigdzie kostki by można było je odpiąć, a po odłączeniu do zakma, klamki nie było szans by przeciągnąć przez uszczelkę.

Notabene gdzieś na forum wyczytałem, że są dwie opcje

1. rozcinanie uszczelki

2. cięcie kabli.

Nie wykluczone, że skopałem temat.

kabelki są różnokolorowe i jeszcze mają różne grubości

niestety nie kabelki w ilości sztuk 7 są czarne, 1 szary. Grubość jednakowa. Mają jakieś kropki ale nie wiem czy po tym się je rozróżni?

Gdzie te załączniki są?

tutaj miałem na myśli załaczone miniatury zdjęć.

Kopałem w downlandzie, ale znalazłem tylko pdf naprawiam sam - osprzęt elektryczny. Poszukam dokładniej.

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych

thumb_hosting_zdjec_1369990543__tylna_klapa_mii.jpg

Rozpinamy wtyczkę R372 w klapie, zdejmujemy wtyczki z ogrzewania szyby. Do końcówek przywiązujemy kawałki mocnego sznurka, wyciągamy przewody pojedynczo zostawiając sznurki.

Nic nie trzeba ciąć.

Poszukam dokładniej.

:mrgreen:

Poszukaj, przyda się na przyszłość, zanim cokolwiek zaczniesz przecinać :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen: Prawie

Megane II Sedan

thumb_hosting_zdjec_1369999419__tylna_klapa_mii_sedan.jpg

Megane II Grandtour

thumb_hosting_zdjec_1369999405__tylna_klapa_mii_grandtour.jpg

Megane II CC

thumb_hosting_zdjec_1369999385__tylna_klapa_mii_cc.jpg

Wolałbym wyciągnąć wiązkę z klapy niż ja ciąć i potem lutować.

Jedynie w kombiku jest masakra, w reszcie modeli wyjęcie 2-4 wtyczek nie powinno być problemem.

Fakt trochę dodatkowej roboty jest.

 

PS

Kupowałem klapę do swojego Scenika I na szrocie i oczywiście jak to na szrocie chcieli chlasnąć kable, aby szybciej. Zaprotestowałem, pokazem, że co trzeba odkręcić i rozpiąć, byli mocno zdziwieni, że to tylko dodatkowe 5 min, a wszystko nadal jest sprawne i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem z autem taki problem ze nie otwierała mi sie klapa bagażnika okazało sie ze dwa kable po miedzy klapą a karoseria auta w gumie sa przerwane zlutowałem wszystko działa klapa sie otwiera przycisk na klapie w znaczku tez zaczął działac lecz przycisk na pilocie nie działa gdy go wciskam mrugna kierunkowskazy lecz klapa bagaznika nie odskoczy nic sie nie dzieje zero dzwieku reakcji czy to moze byc awaria zamka elektromagnes cos takiego ? czekam na odpowiedz pozdrawiam.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz przycisk na pilocie nie działa gdy go wciskam mrugna kierunkowskazy lecz klapa bagaznika nie odskoczy nic sie nie dzieje zero dzwieku reakcji czy to moze byc awaria zamka elektromagnes cos takiego ?

Następna osoba więżąca, że kartą da się otworzyć bagażnik. :o Przycisk na karcie służy tylko i wyłącznie do odblokowania możliwości otwarcia klapy przyciskiem w klapie bagażnika, bez odblokowania pozostałych zamków w drzwiach auta. Proponuję zapoznać się z instrukcją od auta.

Edytowane przez aston76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!