Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jako nowy forumowicz kilka pytań


GraVeR

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie zastanawia... Co na tej stronie miało by być?

 

Może zamiast tworzyć odrębny portal, to zintegrować to wszystko z phpbb, co będzie (myślę) praktyczniejsze? Chociażby newsy - specjalne forum na newsy, każdy temat to nowy news, i odpowiedzi w temacie liczone jako komentarze...

 

W razie potrzeby mógłbym też służyć niewielką dozą wsparcia od strony kodu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie zastanawia... Co na tej stronie miało by być?

EnD, no nie czytałeś :oops: ma być tak cholernie profesjonalna jak ta MICRY.

Sorry nie znam się, laik i dyletant* jestem. AAA i ankieta przymusowo. (OTTO kiedyś miało "zasmażkę")

* http://portalwiedzy.onet.pl/120189,,,,dyletant,haslo.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście stronka micry nie podoba mi się wcale dlatego gojgien'a rozumiem :oops: , ale to kwestia gustu...

Poza tym śledząc wątek dochodzę do wniosku, że najważniejszym problemem jest zebranie kasy i zrobienie ankiety... Stronki tego typu tworzą i prowadzą pasjonaci i zabierając się za taką pracę w pierwszej kolejności szukałbym wsparcia technicznego (grafik, programista) i starał się przekonać kolegów pasjonatów do jakiegoś ciekawego pomysłu na stworzenie takiej stronki (np. choćby tylko jakimś małym szkicem), bo ankieta chyba niewiele tutaj pomoże. Co miało by się w takiej ankiecie znaleźć? Kolor stronki? Logo po prawej czy po lewej? Bo chyba nie pytanie czy w ogóle taką stronę robić...

Ze swojej strony chętnie pomogę przy grafice i oprogramowaniu strony o ile ktoś będzie miał jakąś konkretną wizję na nią. Na zabawę w ankiety szkoda czasu, no chyba że mają dotyczyć wybrania jednego z kilku gotowych wstępnych projektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stiglar: dobrze gadać, polać chłopakowi :oops:

 

Stronki tego typu tworzą i prowadzą pasjonaci i zabierając się za taką pracę w pierwszej kolejności szukałbym wsparcia technicznego (grafik, programista) i starał się przekonać kolegów pasjonatów do jakiegoś ciekawego pomysłu na stworzenie takiej stronki (np. choćby tylko jakimś małym szkicem), bo ankieta chyba niewiele tutaj pomoże. Co miało by się w takiej ankiecie znaleźć? Kolor stronki? Logo po prawej czy po lewej? Bo chyba nie pytanie czy w ogóle taką stronę robić...

Ze swojej strony chętnie pomogę przy grafice i oprogramowaniu strony o ile ktoś będzie miał jakąś konkretną wizję na nią. Na zabawę w ankiety szkoda czasu, no chyba że mają dotyczyć wybrania jednego z kilku gotowych wstępnych projektów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilgar cholera jasna, nie czytasz dokłądnie postów!!!!

 

Ankieta- po to aby zebrać ludzi kto co umie, czy sprawdzić chęci ludzi

 

Kasa??- już dawno nieaktualne i gdybyś czytał uważnie, to zaóważyłbyś, że bedziemy szukać za darmo ludzi

 

A wszystko rusza od 11 marca... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly1984, Mój post nie jest złośliwością a prowokacją. Takie było moje założenie, by wywołać bardziej merytoryczną dyskusję nad samym pomysłem, wyglądem takiej stronki (i tu przytoczony przykład MICRY dla porównania), a nie nad samym zbieraniem głosów kto za kto przeciw.

Co do gwiazdki, to powinna być jeszcze jedna do słowa "ankieta", Które powtarza się w co drugim poście, (nawet "ankietka" się pojawiła) a oznacza ni mniej ni więcej tylko zbieranie opinii i zliczanie odpowiedzi.

Co nam da taka ankieta i jakie w niej postawić pytania :oops:

(przykładowe pytania)

Kto jest grafikiem, (ilu jest na forum) wynik np. 7

Kto zajmie się pisaniem artykułów do stronki, np. 12

itd.

Co nam dają te cyferki :oops: Nic, ponieważ w ankiecie jest to anonimowe. Można kliknąć bez zobowiązań. Chyba nie o to chodzi. Zamiast ankiety powinniśmy zaprosić osoby, które są chętne i maja umiejętności, do imiennego zgłaszania chęci udziału w projekcie. Wtedy można coś zrobić bo wiadomo z czym do kogo się zwrócić.

Już zresztą takie posty ze zgłoszeniami są w tym temacie (nawet bez ankiety)i bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, wyjaśnię że chodzi o stronkę z zebranymi informacjami na temat Megane i Scenic,a nie o stronę klubową bo taka nam jest niepotrzebna. Kolega GraVeR, ewidentnie naciskał na ankiety i zbiórki. Tak jak pisałem, nie zamierzam robić żadnych zbiórek, to nie był mój pomysł i nie zostanie zrealizowany. Zawsze powtarzam, że forum ma być dostępne bez opłat, dostępne dla wszystkich.

Natomiast jeśli chodzi o stronę z zebranymi informacjami o Megane i Scenic to wg mnie taka strona się przyda.

Jest tak jak pisze Moderator gojgien, chętnych zbierzemy na podstawie deklaracji w temacie tym czy specjalnie do tego założonym. Ankieta raczej tutaj się nie sprawdzi.

Odnośnie strony micry, to nie będę się wypowiadał czy mi się podoba czy nie, zależy od gustu. Ja osobiście podchodzę minimalistycznie do grafiki i taką lubię, ważna jest treść i przejrzystość.

Odnośne mechanizmu portalu wbudowanego w phpbb by przemo to osobiście wolałbym aby strona była wyodrębniona z forum i niekorzystała z bazy danych. Stronka ma mieć charatker statyczny, wg mnie nie jest potrzebny panel itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie że przydał by się tylko odnośnik do strony z opisami silników jakie występowały w naszych autach, rodzajów nadwozi z wszelkimi danymi (np. pojemność bagażnika). Następnie do działu gdzie były by zamieszczone poradniki napraw napisane przez naszych userów (których to poradników mamy bardzo mało). Dalej powinniśmy mieć na swoim serwerze umieszczone instrukcje obsługi (ftp pikura często zawodzi) czy linki do książek np. WKŁ.

Moim zdaniem zbędne jest umieszczanie tam informacji o nowościach gdyż to wymagało by częstej aktualizacji a do tego potrzeba osoby która ma dużo wolnego czasu która mogła by nadzorować taki dział zresztą to często pojawia sie w boxie czy na forum a kto czyta ten wie. Tak więc ja proponuję zebrać osoby (które posiadają różne modele aut i w dokładnie takiej samej tabeli opiszą cechy swojego bolida)

Potem znaleźć osoby o różnych silnikach i dokładnie to samo.

Osobiście pamiętam ile się naszukałem zanim znalazłem jaki moment obrotowy miał mój 1,9D a tak by można było znaleźć wszystko w jednym miejscu.

Popieram również admina że zbiórki na cele działalności forum w razie ostateczności jak by coś złego się działo (wtedy na bank nie braknie ludzi którzy będą chcieli pomóc finansowo) ale takie kwestie jak tworzenie strony są zbyteczne na moje oko. Nie jesteśmy klubem tylko jesteśmy na forum i wchodząc tutaj lepiej żebyśmy widzieli to forum. Co do micry to jest to takie sobie ale strona forum o 206 jest fajnie zrobiona dla osób które tylko szukają informacji na temat typowych napraw.

http://www.206club.net/

(kliknijcie sobie np na poradnik)

sami oceńcie zresztą.

Może napisałem to troszkę chaotycznie ale nie tworzył bym niczego dodatkowego ale utworzył z naszego Download coś co naprawdę wszystkim pomorze.

Jesteśmy dużym forum więc takim pozostańmy ale w lepszej dla użytkownika wersji. A lepsza będzie wtedy gdy będziemy wiele opisów szybko znaleźć i opisy te będą pomagać. Nie trzeba będzie przerzucać sterty postów i czytać po drodze różnych podziękowań czy dla mało inteligentnych kolejnych wyjaśnień.

Reasumując:

-ja mogę przygotować jakie dane powinny być zamieszone w tabelach opisujących nasze auta i silniki.

- każdy kto będzie dysponował chęcią i chwilą czasu wyśle mi na mail taką tabelę z wypełnionymi danymi o aucie a myślę że nie będzie problemu aby obrobione informacje umieścić na forum w przejrzystych miejscach.

- jeżeli coś robimy przy aucie (nawet wymiana żarówki, gum stabilizatora, czy gum zawieszenia tłumika a nawet wpisywania kodu do radia niech to opisze na forum dokumentując zdjęciami poczynione kroki- każde How TO na bank się przyda a wiele osób więcej przyswoi wiadomości oglądając zdjęcia i czytając pod nim opis aniżeli czytając sam tekst pod którym nagle pojawi się wiele pytań odnośnie tej czynności.

- umieszczamy u siebie na forum wszelkie pomoce książkowe.

Takie zadania nie wymagają zbiórek kasy a myślę że jak ujrzymy wiele poradników odpowienio opracowanych to ułatwi funkcjonowanie forum i będzie ono dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam żonę grafika, myślę, że z chęcią nam pomoże :oops: Co do zawartości strony to myślę , żeby stronę podzielić na działy: powiedzmy dane techniczne, częste usterki i ich naprawa, jakąś ładną galerie, chodzi o to, że jak ktoś będzie powiedzmy chciał wymienić wahacz, albo rozebrać deskę to wejdzie sobie na naszą stronkę i tam będzie wszystko ładnie opisane z fotkami i nie będzie musiał czytać tysiąca postów i przeczesywać forum, żeby coś znaleźć :oops: Podsumowując chodzi mi mniej więcej o taki dział sam naprawiam. Do tego powiedzmy, można dodać dział z mechanikami w podziale na województwa. To tak na szybko co mi przyszło do głowy, jeśli się podejmiemy założenia tej strony to ja powiedzmy w przeciągu tygodnia jestem w stanie zorganizować wstępny projekt graficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!