Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Przeszukalem cale forum i nic nie ma na ten temat. Otóż znajomy mój ma Megane II phI 1.9DCI.

 

Mówił , że czasami jak jedzie spada mu moc, wtedy musi puścić gaz i ponownie go nacisnąć i jest ok. Jeśli podczas spadku mocy dociśnie pedał do oporu to megana pomału ale pomału zaczyna nabierać obrotów i jechac.

Zdarza mu się to na biegach od jedynki do czwórki. Jest to przed włączeniem turbiny.

Co może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym koledzy, że autko ani mi nie kopci a spalanie, hmm jak spalanie megane 1.9 dci w miescie w granicach 9litrów.

Szczerze powiem że spadek moc jest raczej sporadyczny. MOze to filtr powietrza????? I pytanie czy duzo jest pracy żeby wymienić filtr powietrza? Jeszcze nie bylo sposobnosci zebym wymienial:P

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz FAP to może dawać taki efekt.

Zapychający się FAP - Autko się ciężko zbiera, jakby było zamulone (wolniej się rozpędza) i u mnie nie kopci, a po pewnym czasie zapala się kontrolka FAP :cry: Co do spalania 9 litrów w mieście to też nie jest miarodajne :-/ zależy jaką masz ciężką nóżkę, korki itp.

Moim zdaniem to FAP albo EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie powiedz mi co to jest FAP i jak to wymienic lub przeciscic i powiedz mi gdzie jest zawor EGR bo tez nie mam pojecia. Oczywiscie jesli bedziesz mial chwile mozesz dac mi jakies wskazowki. Pozdro

 

P.S Żadna z kontrolek nie zapaliła mi się nigdy wiec to nie to chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yataman, zrób sobie prosty test.Autko na postoju,silnik wyłączony.Wypinasz wtyczke od EGRa i sprawdzasz czy się coś zmieniło.Jeżeli auto już normalnie jeżdzi znasz przyczynę,jeżeli dalej jest coś nie tak możesz już jedną ewentualność wykluczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to wymienić lub przeczyścić
W megane II ph.2 FAP sam się regeneruje (oczyszcza) podczas jazdy. Procedura jest następująca (gdzieś nawet w instrukcji o tym było) a wygląda mniej więcej tek: Przez 10 do 20 minut z prędkością 80 kmh, aż do zgaśnięcia kontrolki FAP - w moim przypadku 12 min. i gaśnie.

Jednak Tobie nie zapala się kontrolka FAP (ale może być spalona).

Chociaż po namyśle: czas z jakim jeździsz (z tą usterką) to u mnie komp wywalił by jakiś komunikat typu np. "Kontrola wtrysku". Ja też stawiam na EGR.

 

Zrób tak jak proponuje waldek708 odłącz EGR to powinno wyjaśnić sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje panowie.Pytanie kolejne i dosc proste. Gdzie jest to cudo ktore nazywacie EGR?

Pozdrawiam :mrgreen:

 

P.S

Na codzien autko jezdzi mi bez zarzutu. Czasami, bardzo sporadycznie sie przycina, ale po nacisnieciu gazu drugi raz odmula sie momentalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

ja mam lepsz problem hmmm mam mulado 2000 a egr czysty preplywka ok czujnik doladowania ok sterowanie turbo ok Auto zbiera sie bardzo slabo co smieszniejsze jak wypne wtyczke z przeplywki jest troche lepiej ale rzeplywka jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!