Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spadek mocy podczas jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Mechaik stwierdzil ze jest zapchany interkuler
czym zapchany,padła Ci wcześniej turbina.Może jest nieszczelny?

kolego..zacznij pisać po naszemu bo ciężko się czyta Twoje posty :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapchany olejem ale turbo sie nigdy nie rozleciało. Przed naprawą na 200 km spalałem 0,5 Litra oleju. Sam juz nie wiem o co kaman z tym brakiem mocy. Przebiego doładowania wyglada stasznie do 2000 obrotów na wykresie kreska nie podnosi się nic a przy 2000 idzie prawie pionowo do gory. Tak jak juz wcześniej pisałem wszystkie pierdoły sa ok. czyli EGR, przepływka , weze , czujnik cisnienia, sterowanie turbiną, orginalny CLIP nie pokazuje zadnego błedu. Wiec czemu do jasnej ... nie jedzie od dołu. Brak mi słów juz na to auto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Przebiego doładowania wyglada stasznie do 2000 obrotów na wykresie kreska nie podnosi się nic a przy 2000 idzie prawie pionowo do gory
wklej ten przebieg..obadamy.Może się tylko tak tobie wydaje,że nie idzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to komp by pokazał ze jest za małe cisnienie doładowania a nic takiego nie pokazuje z dołu jest kreska płaska. Dopiero od 2000 pnie sie pionowo w gore a co smieszne przepływka jest tez ok a jak ja wypne to lepiej jedzie. W poniedziałek czyszcze interculer zobaczymy co bedzie moeze jest przytkany. wczesnie przed naprawa turbo m2 spalała nawet 0,5 litra oleju na 200 km wiec moze jedna bedzie zapchany :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja mam podobny problem co opisany wyżej, samochód nie może przyspieszyć na wolnych obrotach jak staruje i to wskazówka obrotomierzu nie moze się podnieś nawet jak auto stoi. Czasami jak startuje to mi zgaśnie lub wywali awaria wtrysków, z kolei jak już złapie turbina to idzie jak szalony ale na wolnych obrotach się nie raz dusi, jak dojeżdżam do skrzyżowania i zwalniam do zera pedał gazu to niekiedy gaśnie, rosyjska ruletak... ktoś wiec co to może być jutro Wam powiem czy dało coś przeczyszczenie zaworu EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problem w tym koledzy, że autko ani mi nie kopci a spalanie, hmm jak spalanie megane 1.9 dci w miescie w granicach 9litrów.

Szczerze powiem że spadek moc jest raczej sporadyczny. MOze to filtr powietrza????? I pytanie czy duzo jest pracy żeby wymienić filtr powietrza? Jeszcze nie bylo sposobnosci zebym wymienial:P

 

pozdrawiam

 

kolego filtrom daj spokój--ja wymieniłam wszystkie powietrza,paliwa ,oleju i kabinowy nawet -i powiem wam że już nie wiem co jest mojej megance,też ma totalny spadek mocy od jedynki do czwórki ,ale zwłaszcza na dwójce ,ach i mam jeszcze jeden problem zapala mi się kontrolka od świec ,ale nie zawsze-świece są ok ,konsultowałam z mechanikiem powiedział że coś musieli sp_____yć poprzedni właściciele przy wymianie akumulatora ,ale sam nie wie jak to rozwiązać ,może ktos doradzi ,widze że tu przewaga panów więc możę wiedzą więcej odemnie :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!