Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pierwsza zmiana oleju w nowym aucie


Rekomendowane odpowiedzi

Powyżej kolega Renaultowiec cytował fragment z książki gwarancyjnej której również nie mam. Mam miejsce na "podbijanie przeglądów" na końcu instrukcji obsługi pojazdu, czy u Was jest inaczej? Macie osobne książki gwarancyjne? Moje auto jest z lipca 2009r.

 

Jeżeli nie masz książki gwarancyjnej, to jak masz się stosować do zaleceń dotyczących prawidłowej eksploatacji pojazdu oraz jak masz relizować swoje uprawnienia gwarancyjne których nie znasz 9bo de facto nie zostaly Ci przedstawione).

 

Być może Renault teraz (tak jak piszesz) umieszcza rubryki na przeglądy w instrukcji obsługi i warunki gwarancji są tam też ale na jakiejś innej strone - sprawdź dokładnie.

 

Jeżeli ich nie będzie skontaktuj się ze sprzedawcą tj. ASO i zażądaj książki gwarancyjnej.

Musisz przecież posiadać pisemne potwierdzenie okresu gwarancji (mechanicznej, na lakier, na perforację nadwozia).

 

Co do olejów - Renault zaleca dwa rodzaje (dla naszych warunków klimatycznych): 5W40 lub 5W30 - oczywiście Elf'a <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja zrobiłem tak, że wymieniłem sam olej po 15.000 km, zalano mi ELf 5W40, po 30.000 km będzie przegląd planowany przez producenta ;-) wymiana oleju po 3.000 km wydaje mi się zbędna więc po co przepłacać <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dzisiaj wymieniłem. Koszt dla silnika 2.0T to ok 370 zł. Do tego wymienili mi mieszki od biegów/ręcznego. Przebieg ok 17,000 (1 rok od zakupu). Serwisant stwierdził, że do 30kkm to można czekać jak się ma auto służbowe i nie przejmujemy się jego stanem - w prywatnym warto zmienić wcześniej (co, że tak powiem, pokrywa się z moim prywatnym poglądem na temat traktowania auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubal, ten serwisant gada głupoty. Ja w służbowych wmieniam co 30tys. czyli jak każe iinstrukcja. Auta rocznie przejeżdżają 30-45tys. km i nie ma problemu. Oczywiście można wcześniej wymieniać, to przecież nie zaszkodzi tylko nie wiem po co? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robpab, może i to i bzdura ale trzeba wziąć pod uwagę, że nie jeżdżę po autostradach tylko przez większość czasu stoję (lub toczę się) w jednym wielkim korku. Jazda w takich warunkach (do tego na krótkich dystansach) może powodować szybsze zużywanie się oleju. Takie przebiegi jak podajesz są raczej nie do osiągnięcia tylko w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Jeżeli nie masz książki gwarancyjnej, to jak masz się stosować do zaleceń dotyczących prawidłowej eksploatacji pojazdu oraz jak masz relizować swoje uprawnienia gwarancyjne których nie znasz 9bo de facto nie zostaly Ci przedstawione).

 

Od jakiegoś czasu renualt nie daje już książek gwarancyjnych ani serwisowych, zastępuje je wydruk, który otrzymuje się przy odbiorze samochodu.

 

Właśnie wymieniłem olej, po przejechaniu 2,5 tys. km. Na wymianę zdecydowałem się choć byłem umówiony w ASO z inną sprawą. Oczywiście wahałem się czy to robić, ale "stara szkoła" przeważyła. W kieszeni lżej, ale mam spokojne sumienie. Wiem, że gdybym tego nie zrobił to by mnie to gryzło <ok>

Acha, silnik zalano olejem Elf Excellium Full Tech 0W30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam serdecznie - jestem nowym użytkownikiem forum no i nowym użytkownikiem Meganki

kupiłem w grudniu 2010 Megane III Grandtour 1,6 16V 110 no i mam kilka pytań

samochód był tzw. jazda próbną miała przebieg 7 tys km,- teraz jest lekko ponad 10tyś. komputer wskazuje owszem że następna wymiana oleju po 3-tys km, to jest pytanie w końcu czy trzeba wymieniać czy nie, nie wiem czy jest dotarty samochód bo podobno kierownik nim jeździł i od czasu do czasu ktoś kto chciał obejrzeć autko - wiadome - jazda próbna-demonstracyjna - więc co mam robić wymieniać czy nie? bo docierać chyba już nie trzeba?prawda?a co do gwarancji to mam pytanko - bo standardowo jest 2 lata gwarancji - a akurat ten samochód miał jakąś zakupioną dodatkowa gwarancje na 4 lata albo do przejechania 80000 - renault formuła non stop..jakoś tak to sie nazywa, czyli przez 6 lat muszę w ASO serwisować? bo zastanawia mnie fakt że w salonie powiedzieli mi że najpierw działa ich 2 lata a dopiero potem te 4 lata dodatkowe - a kilka dni temu dostałem kartę z tego NON STOP i termin ważności podany jest rok 2014 - czyli tak jakby zabrakło 2 lat tych podstawowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proponuję najpierw poczytać instrukcję, można się z niej dowiedzieć bardzo interesujących rzeczy, również o dotarciu...

Co do oleju, to poczytaj ten wątek zanim zaczniesz zadawać pytania...

a w kwestii formuły non stop polecam użyć google...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisał dr4g0n istotą formuły Nonstop jest przedłużenie gwarancji na nowe auto z 2 do 4 lat lyb przebiegu 80tys km. Zresztą wszystkie te informacje znajdziesz na stronach internetowych Renault.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!