Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki, które mam zamiar kupić


Rekomendowane odpowiedzi

czaku89, taki sprzęt mi odpowiada, jestem amatorem w tych sprawach, kolega chyba też, jak na amatora wiem o co mu chodzi:) o jakość, JA amator kupiłem takie głośniki i jestem zadowolony <ok> myślę że o to chodzi naszemu koledze :mrgreen: nie dygaj, nie uważamy twoją wiedzę za nieodpowiednią, tylko odpowiadaj z głową, FujiMario, chce zwykłego oryginalnego sprzętu a nie, Mocnego dudniącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, to, że mu to odpowiada, to mnie to tam rybka. Bardzo się cieszę, że chłopak jest zadowolony. Ale niech farmazony "dają super bass-ik oraz jakość dzięki..." zatrzyma dla siebie bo to zwyczajne kłamstwo, albo reklama (reklama kłamie).

 

"Burak nie burak ale NIEODPOWIEDZIALNY."

Nie piszemy tutaj jak kto z tego korzysta tylko co ma.

 

"Chętnie pogadam z tymi ludźmi w wieku 50 lat jak ich będzie stać na aparaty słuchowe."

Ze mną nie pogadasz bo raczej nie dożyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

po burzliwej dyskusji STWIERDZAM:

opcja 1- kupie super radio+ wzmacniacz+dobre glosniki ale chyba bez suba...

opcja 2 zrobię tak jak pisal Dr. No. czyli oryg. radio+wyjscie na wzmacniacz+ dobre glosniki...

opcja 3-(od razu mowię ze odpada- a moze i nie??:/ ) pojade do jakiegos car audio i powiem tak:

-co jestescie w stanie zrobic ze sprzetem grającym za 2k w tym aucie?(mam nadzieję ze duuzo)

 

jak myslicie ktora opcja jest najrozsądniejsza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem, jestem amatorem i dla takiego kogoś to odpowiada, i spełniają te głośniczki moje oczekiwania, dlatego pozwolę sobie to jak DLA mnie nazwać, super bass-ikiem, czaku89, nie łap za słówka. No dobra ale wracając do tematu FujiMario, MOIM zdaniem najrozsądniejsza będzie opcja 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośniki mają zapotrzebowanie na prąd i trzeba im go dostarczyć, Końcówka w radiu tzn wzmacniacz w nim wbudowany kompletnie się do tego nie nadaje i dlatego potrzebny jest osobny wzmacniacz, ktory jest w stanie dac glosnikowi tyle mocy ile on potrzebuje do prawidlowego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)co jestescie w stanie zrobic ze sprzetem grającym za 2k w tym aucie?(mam nadzieję ze duuzo)(...)

To zależy od tego co kto rozumie pod pojęciem dużo <ok> Przykładowo wygłuszenie drzwi za parę to koszt około 600-800 zł (dynamatem z robocizną), kable jakieś 200-300 zł, więc na sprzęt pozostaje już w gruncie rzeczy niewiele.

A co do tej mocy, to najwięcej głośników trafia do serwisu z powodu za małej mocy, która je próbowała napędzić. Gdy jest jej niedostatek, a ktoś ciągle kręci gałką dalej to raz, że powstają zniekształcenia, a dwa że membrana dostaje za dużych wychyłów - jak to się może skończyć chyba nie trzeba pisać.

 

Pzdr ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 ka to ja bym Ci zrobił niebo w tym samochodzie, ale taki zakład Car Audio to cię najwyżej porządnie skasuje.

 

Co do wyżej poruszonego wątku to głośnikom się nic nie stanie, jeżeli używamy ich z głową i zdrowym rozsądkiem. Mała moc głośników nie zabije, ale przestery jakie im dostarczamy już zdecydowanie tak. Rozwiązanie jest jedno - nie żyłujmy ich ponad wszystko i będzie jak najbardziej <ok>. Nie ukrywając takie przestery spokojnie słychać i wystarczy nieco ściszyć, ale jak ktoś chce się lansować jak burak chodź nie ma czym to to powodzenia. Ja już jeżdżę z El Comp 6 pod radiem JVC ze 3 miesiące. Wcześniej jeździłem z PB S - 6C podłączonymi w ten sposób przez rok i nic się nie stało, a warto zauważyć, ze gra ładnie, czysto i stosunkowo głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, podepnę się nieco;

Mam zamiar wymiwnić głośniki z fabrycznych na zestaw Hertz 13 cm( zestaw- nie pamiętam modelu), którego używałem juz w Scenicu. Tyle, że tam było mocne radio a tu seria. Zastanawiam sie więc nad wzmacniaczem. Co proponujesz i na jaki twoim zdaniem koszt montażu trzeba by się naszykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zrobić modyfikację na 16. O wygłuszeniu i dystansach myślę, ze już nie muszę wspominać. Co do wzmacniacza to jakaś używka Axtona. Do 13 to bym osobiście nie dawał wzmacniacza. Poza tym to twoje radio ma wyjście RCA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma ale to można przerobić, poza tym można podpiąc po głośnikach. Tem nój zestaw to hertz DSK 130. Pewnie najpierw sprawdzę jak to zadziała pod samym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawelp2008, jeżeli masz taką możliwość to przerób te 13 na 16 a odczujesz różnice i kup wtedy hertz dsk 165 albo Helixa DB 62.1. Ani 1 ani 2 nigdy mnie nie zawiodły. Jak bym nie patrzeć skoro masz serię to tez bym sie zastanowił nad jakaś jednostką bo co z tego jak zrobisz ładny przód a jednostka bedzie seryjna, to się mija z celem. Może napisz ile chcesz wydac na taki zestaw.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie oczekuję cudów. Chciałbym nieco poprawić brzmienie a głośniczki już mam więc chciałbym je wykorzystać. No jeszcze jadna ważna rzecz, o której zapomniałem napisać. Nie chcę przeróbek także nie wchodzi w grę inna jednostka. Lubię jak auto jest oryginalne.

ile chcesz wydac na taki zestaw
Możliwie jak naj mniej ale rozsądnie ;-). Kilka lat temu zajmowałem sie tym ale w Łodzi, teraz troszkę wypadłem z obiegu a do tego nie mam kontaktów w Krakowie i nie znam cen dlatego interesuje mnie ile może kosztować instalacja wzmacniacza( bo sam nie mam gdzie tego robić a pod blokiem to do d..py robota)o ile jest sens go montować. Reasumując; czy jest sens do tych głośników zakładać wzm., i ile to może kosztować( montaż, nie wzmacniacz)?

pozdrawiam P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!