Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki, które mam zamiar kupić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na oku takie głośniki http://www.allegro.pl/item599657128_sony_x...ra_gratisy.html

 

Co o tym myślicie?? nie chcę mieć dyskoteki w aucie, nie mam też zamiaru lansować się po mieście jak jakiś burak czy coś w tym stylu... chcę po prostu mieć trochę lepszy dźwięk za niewielkie pieniądze...

Moje pytania:

-na przód wiem że będą pasowały ale co z tyłem??

szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi czy z tyłu też są 13 cm??

-no i czy radio fabryczne sobie z tym poradzi??

nie chcę kupować lepszego i w ogóle żadnego bo długo bym się nim nie nacieszył...

pod szkoła chyba już ze 20 ukradli... :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-na przód wiem że będą pasowały ale co z tyłem??

szukałem na forum i nie znalazłem odpowiedzi czy z tyłu też są 13 cm??

to słabo szukałeś, sam opisywałem moją modyfikację audio w MII i podałem że w 3d front i back to 13cm, w tym samym temacie było też podane jak jest w 5d, a że nie wiadomo jakie Ty masz auto to ciężko mi w zasadzie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
-no i czy radio fabryczne sobie z tym poradzi??
nie i .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to moze tak... wyobraź sobie jak wygląda i ile waży normalny wzmacniacz samochodowy... to w radiu fabrycznym to jest jeden scalak o wymiarach 1x2cm... jakość i możliwości takiego układu są przeliczone na fabryczne głośniki, a nie na "coś mocniejszego". sądzę, że czaku89, więcej, albo dobitniej może to wytłumaczyć <ok>

 

poglądowo jak wygląda radio fabryczne od środka: LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to bardzo chetnie poslucham jego wylkadu na ten temat:)

najlepiej bylo by gdyby zaproponowal mi jakies glosniki do tego auta, bo jak pisalem radia nie bede zmieniac... panele ginely ze schowkow, bagaznikowi nawet spod siedzen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak ale dla mnieto juz wyzsza szkola jazdy...:/

poza tym nie wiem czym sie rozni od zwyklej lutownicy... lutownica transformatorowa

 

[ Dodano: 2009-04-12, 11:23 ]

to moze mi podpowiecie na co zmienic zeby bylo lepiej troche??

nogawkami trząśc nie musi.. byle by czysto grało, napewno wielu z was ma inne glosniki przy seryjnym radiu bez wzmacniacza..,..

Ps WESOŁYCH ŚWIĄT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego FujiMario jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej na temat mocy radia samochodowego, to pozwolisz, że nie będę się produkował na forum i odeśle Cie do mojego artykułu:

http://www.dkxaudio.unl.pl/podstrony/moc.htm

 

Życzę przyjemniej i owocnej lektury <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieczytałem calego tematu ale dozbieraj do Helixów db 62.1 i daj je na przód, tył zostaw w spokoju. Oczywisćie bez wzmacniacza sie nie obejdzie niestety ale przynajmniej bedziesz się cieszył dobrym graniem.

 

jeżeli chce w to dalej inwestowac to

 

kup dobra jednostke centralną (alpine clarion)

wyglusz drzwi

jakiś wzmaczek

zainwestuj w okablowanie

no i sub jakiś mały w bagazniku jak najbardziej wskazany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega napisał że nie chce dyskoteki w furce i nie chce się lansować po mieście jak jakiś burak, moim zdaniem kup głośniki Modwoofer + Tweeter tutaj masz tanio i dobrze http://allegro.pl/item599426359_blaupunkt_...er_tweeter.html sam mam takie i jakość jest przepiękna z tymi gwizdkami, a modwoofery dają super bass-ik oraz jakość dzięki Stalowym materiale kosza, jak ci będą trzeszczały drzwi to je wytłumisz, EFEKT pierwsza klasa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze miałem być grzeczny i miły, ale jak czytam takie głupoty to po prostu klękajcie narody.

"jakość jest przepiękna z tymi gwizdkami, a modwoofery dają super bass-ik oraz jakość"

Po pierwsze to te Blaupunkty to nawet nie są przyzwoite. Wybacz kolego ale jak się nie znasz i nie jesteś w żaden sposób osłuchany to takie rady zostaw dla siebie. Sprzedajesz to, że tak zachwalasz? Pomijając fakt, że jakość jest co najwyżej średnia, no to tym basem to mnie dobiłeś. Pomijając już markę i model powiedz mi jak ty z głośników 130 mm uzyskałeś "super bass-ik oraz jakość"?

 

"jak ci będą trzeszczały drzwi to je wytłumisz" Drzwi się wygłusza i nie dlatego, że trzeszczą tylko po to aby... (poczytaj sobie :evil: )

 

Pozdrawiam

Czaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, Nie unoś się tak. Dla niego, jak napisał, jest to wystarczający sprzęt i mu odpowiada i dlatego zachwala. Mi np. wystarcza jakość oryginalnych i też mogę polecić.

To co znaczy, że źle robię komuś polecając <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezes, uwierz mi wiem co mówię. Jakość głośników fabrycznych jest znacznie lepsza. Poza tym jak już coś robić to w miarę solidnie i z głową. Wydaje mi się, że lepiej dołożyć te 80zł i mieć sprzęt na lata...

 

"lansować po mieście jak jakiś burak"

Jeżeli u kogoś w aucie dobrze i mocno gra to znaczy że jest burak?

 

Kończąc wypowiedź to jeżeli powiedziałem coś sprzecznego z prawdą to proszę poprawcie mnie. Jeżeli mój sposób wypowiedzi nie odpowiada, a moje wypowiedzi i wiedzę uznajecie za nieodpowiednie to proszę powiedźcie. Stanę się biernym użytkownikiem forum i będzie po kłopocie...

 

Pozdrawiam

Czaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, Nie chodzi o to abyś stał z boku ale o to abyś tak nie reagował na to co inni mają do powiedzenia. Wyraźnie napisał, że jemu to odpowiada i tyle.

Jeżeli u kogoś w aucie dobrze i mocno gra to znaczy że jest burak?
Burak nie burak ale NIEODPOWIEDZIALNY.

Jeśli stoi i słucha to OK ale jeśli podczas jazdy to już nie.

Jazda autem polega też na słuchaniu co się w koło dzieje (pomijam niesłyszących).

Też wiem co mówię, potym jak mało w karetkę na sygnale nie wjechałem. Usłyszałem a właściwie zobaczyłem ją jak miałem ją przed maską. Nie rajcują mnie i nie rajcowały auta podskakujące na drodze w takt bum bum bum cyk cyk, albo umca umca umca <ok>

Chętnie pogadam z tymi ludźmi w wieku 50 lat jak ich będzie stać na aparaty słuchowe. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!