Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Głośniki, które mam zamiar kupić


Rekomendowane odpowiedzi

jeżeli chcesz już na sile robić to co pisałes wczęśniej czyli te 13 stki to nie kupuj wzmaka tylko wymień jednostke z seryjnej na coś dobrego ( clarion, alpine) jeżeli byś pozostał przy takiej opcji pozostaje tylko wygłuszyć drzwi. Co proponowal bym zrobić samemu nawet pod blokiem bo w kazdym zakładzie zedrą z Ciebie niezła kase. Dla przykladu za wygluszenie przednich drzwi biore 150 zł nie licząc materiałow.

 

 

ps. polecam jednak przerobić drzwi pod 16 i kupić wzmaka:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dokładnie taką przeróbkę mam u siebie i wg. mnie jest poprawa w stosunku do fabryki. A z tego co testowałem bez wzmacniacza te DSK130 oraz DCX130 to oryginalne radio nie ciągnie, przynajmniej nie tak jakby tego chciał producent. Tak przy okazji, sprawdziłem scalak radio oryginalnego na stronie producenta. Według Renault ma ono wyjście 4x15W. Tymczasem producent użytego scalaka, chwali się wynikiem "quadric amplifier 4channels x 30Watt."

 

Jeżeli ktoś nie oczekuje cudów, to to działa. I tyle. A radio fabryczne ma strasznie badziewny tuner. CD jest znacznie lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam nie dawno postanowiłem sobie kupic Meganke I ,chcę założyć tam glosniki z mojego starego auta, gdyż są to nowe glosniki chcę je rozmieśćić w moim aucie .Chciałbym dodac ze moje auto ma takie cos jak ( zmieniarke na CD). Moje glośniki to 4 Pionierki

-2 to 130 W (13 cm)

-2 to 170 W(17 cm)

-Wzmacniacz 800 Wat .

Tuba Basowa. Jak byscie to rozmieścili w tym aucie ,gdyż wymir orginalnych glosników z tyłu to chyba 13 cm i, czy te radio od meganki ma taką moc , aby pociągnąć te glosniczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EnD, takie moce to tylko PMPO(cokolwiek producent ma na myśli).

Ludzie poczytajcie trochę z 12V nie da się osiągnąć nic ponad 21 W mocy. To jeżeli chodzi o radio( jakiekolwiek). Reszta to czary. I do takiej mocy należałoby dobierać głośniki i proponuję się kierować mocą znamionową( czasami jest to moc RMS) a nie żadną wydumaną PMPO, która nic nie znaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, :) .

Tylko dlaczego nikogo( no może prawie nikogo) to nie obchodzi. Zamiast poświecić chwilę na lekturę fachową, lepiej i prościej zadawać kolejny raz te same pytania.

pozdrawiam P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czaku89, :) :)

 

[ Dodano: 2009-07-01, 14:20 ]

To moja Meg jutro dostanie nowe głosniczki z przodu( takie ja opisałem wyżej) i wytłumienie drzwi. Zobaczymy jaki będzie efekt. Po wakacjach wzmacniacz, pod który podłaczę przód i moja starą ulubioną tubę do bagażnika, z dwucewkowym głosnikiem 8" produkcji Tonsil :roll: .

 

[ Dodano: 2009-07-07, 17:05 ]

No i po zabiegu. Drzwi wytłumione, głosniki złożone. :->

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej :mrgreen: szczególnie w zakresie niższych częstotlowości. teraz jest tak jak chciałem. Brzmienie jest miękkie i nie słychać tych charakterystycznych przydźwięków dla metalowej obudowy ;-) . Głosniki musiałem jednak dać nowe. Jeden z moich okazał się nieco nie chalo. Ale wybrałem model taki jak miałem-podoba mi się ich brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam i proszę nie bić nowego ! Potrzebuję porady: które z podanych głośników wybrać na przód do meganki sport 1999 ? A jakie ewentualnie na tył i czy wogóle o nie jest sens dbać ?! Jak najprościej wygłuszyć drzwi już wiem z opisu Nazara. Jakie kable ? Jak dobrać tweeter ? Jakis schemat może ? CD player narazie fabryczny. Jaki wzmacniacz do niego ewentualnie dobrać ? Temat pewnie kotłowany wiele razy ale myślę, że mądrych rad nigdy nie za wiele. Będę wdzięczny za każdą podpowiedż. Proszę ewentualnie powoływać się na oferty Amazon lub ebay.uk. Troche poczytałem na forum i dlatego zwracam się tu z ta prośbą bo widzę fachowości dużo i sensu w opisach np. L.I.G.A.R.

głosniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie. Sytuacja się zmieniła. Poczytałem trochę róznych wątków na forum i wyciągnąłem następujące wnioski:

- nie ma najmniejszego sensu bawić się z tyłem;

- nalezy wspomóc fabrycznego CD playera (wymiana w przyszłości niewykluczona).

Ponieważ nie mogłem się doczekać żadnej porady dokonałem następujących zakupów:

-

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140338218518&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

-

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330349938407&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

Dokładnie co kupiłem, uwaga dotyczy przede wszystkim głośników, będę wiedział jak sprzęt dotrze (1-2 dni). Jednak wydaje mi się, że był to udany wybór (?).

Pozostaje wygłuszenie, kable etc. Proszę WAS FACHOWCÓW o ocenę zakupów.

Proszę o wszelkie porady: póki nic nie jest zainstalowane można coś zmienić. Wybierając w/w komponenty kierowałem się przede wszystkim zasobami finansowymi oraz moimi wymaganiami muzycznymi: lubię basy ale nie w wydaniu techno - disco. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Aha i jeszcze jedno, ważne. Ponieważ jak widać budżet nie został bardzo nadszarpnięty to proszę o sugestie dotyczące wymiany fabrycznego CD playera. Proszę o ewentualne podawanie zamienników oraz osprzętu, który trzeba dokupić aby działał wyświetlacz w kokpicie oraz sterowanie przy kierownicy. Fajnie byłoby gdybyście podali mi linki do sprzętu na ebay.uk lub Amazon.com. Zakupy w Polsce też możliwe bo akurat wybieram się na urlop do kraju. Wcześniej próbowałem dogadywać się ze sprzedawcami z Allegro ale większość nie wykazuje ochoty do wysyłania sprzętu zagranicę. Wniosek: kryzys się ich nie ima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!