Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Tarcie po przejechaniu przez próg zwalniając


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem dziwny odgłos ni to tarcia, ni to ślizgania.. coś jakby kręcące się łożysko lub wał jakiś po przejechaniu przez próg zwalniający lub inną większą nierówność. Odgłos ten trwa 1-2sek. i sam ustępuje. Czasem jest slyszalny jak wrzuce bieg i samochod akurat jest na poziomie <1000 obrotów. Aha i zauważyłem jadąc w nocy że w czasie tego tarcia lekko przygaszają się reflektory co chyba związane jest z jakimś dziwnym dodatkowym poborem energii. Czy to jest normalne? i czy ktoś może miał podobny problem?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej rolka na alternatorze, może się kończy? Bez wyjęcia alternatora się nie obejdzie.

Ale nie pasuje mi to, że to się dzieje na nierównościach. Jakby to była rolka o objawy występowałyby przy gwałtownym zdjęciu gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ksenonów nie mam.. zdarza się to przy każdorazowym przejechaniu przez próg, wydaje mi się że w zimie w momencie włączania się ABSu tez czasem było słychać to tarcie. Na prostej drodze bez nierówności włącza się czasem (rzadko) jak np wrzuce dwójkę i mam za niskie obroty. Aha i jeszcze najważniejsze ze absolutnie nie wpływa to na komfort jazdy, nic nie szarpie, tylko zastanawia mnie ten odgłos. Pierwszy raz usłyszałem to jakieś 8 miesięcy temu i od tamtego czasu cały czas jest tak samo czyli 1-2s czas trwania i tylko w wymienionych przeze mnie sytuacjach wiec poki nie postepuje chyba ze to samochodowa "fizjologia"<ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Podepnę się pod temat

Posiadam Renault Scenic1,9 dci 2004. W moim przypadku występują podobne tarcie z przodu ale tylko z lewej strony. Jak wjadę w nierówność lub przejeżdżam przez próg zwalniający to słychać takie "szu szu", takie dwa tarcia jak koło podnosi się i opada. Odnoszę wrażenie, że coś trze w okolicy amortyzatora. To tarcie rozpoczęło się w zimie i jest bardziej słyszalne w początkowej jeździe. Jak samochód jest rozgrzany to występuje rzadko.

Czy ktoś miał podobny przypadek? co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!