Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś bzyczy w lusterku wstecznym


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przed montażem silniczka na miejsce. Pomyślałem, że jak to nie zadziała to można by mu odciąć zasilanie. Ciekawe czy ktoś już tego próbował i jakie są konsekwencje w działaniu klimatyzacji/grzania?

 

Update:

Silniczek zamontowany, brzęczenie ustało.

Ciekawe na jak długo to pomoże, użyłem wazeliny technicznej z obi za jakieś 6 zł.

Podziękowanie dla Pawła za dokumentację fotograficzną.

luf

Edytowane przez luf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

posiadam od jakiegoś czasu megi z 2006 r. (lift) z automatyczną klimatyzacją, która nie działa. Zacząłem dociekać dlaczego sprężarka nie chce się uruchomić, poszukiwania zacząłem od bezpieczników, wszystko jest OK, przyszedł czas na czujnik temperatury wewnętrznej (tzw. turbinka), ku mojemu zaskoczeniu po rozebraniu obudowy za lusterkiem wstecznym takowego czujnika nie znalazłem (nie ma nawet wolnej wtyczki, żeby ten czujnik podłączyć). Czy w polifcie zastosowano inne rozwiązania tego czujnika, czy może u mnie czegoś brakuje? W załączeniu zdjęcia jak to u mnie wygląda.

post-27631-0-10140900-1497384667_thumb.jpg

post-27631-0-68553900-1497384681_thumb.jpg

post-27631-0-81050000-1497384740_thumb.jpg

post-27631-0-28093900-1497384758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tam namieszane.

Do brązowej wtyczki powinien właśnie być podłączony czujnik wewnętrzny od klimatyzacji, a nie lusterko elektrochromatyczne.

To ma być na obustronnie szarym złączu którego nie posiadasz.

W polifcie może już nie być turbinki a czujnik to płytka w obudowie podstawy tego lusterka.

Tak przynajmniej jest w moim sceniolu drugim.

Instalację masz dokładnie w tej wersji jak u mnie.

jedna taśma do czarnej wtyczki czujnika deszczu i zmroku.

Druga taśma i brązowa wtyczka do czujnika temperatury wewnętrznej.

W tym układzie fabrycznie nie było takiego lusterka wiec brak instalacji.

(trzeciej taśmy z dwoma pinami i szarej wtyczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie ma wentylatorka pompującego powietrze na czujnik i z zewnątrz w osłonie lusterka jest tylko dziurka z termistorem

Widać to na fotkach w tym poście:

http://megane.com.pl/topic/39163-czujnik-deszczu-brzeczenie/page__view__findpost__p__299527

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym powrócić do tematu buczenia/bzyczenia przy lusterku cofania. Czytając poprzednie rozmowy wiem, iż należy rozebrać obudowę która jest na szybie i przeczyścić oraz nasmarować wiatraczek. Niestety zdjęcia, które były przy poprzednich instrukcjach wygasły już na serwerach. Pytanie czy ktoś może ma aktualną wersję z fotkami? Szukałem w dokumentach na forum, ale niestety nie znalazłem tego w pdf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!