Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś bzyczy w lusterku wstecznym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tez mialem problem z buczaca turbinka ukryta pod lusterkiem wstecznym. Rozebralem ja "na czuja" jakies 3 mce temu i nasmarowalem bolec, na ktory nalozony jest wiatraczek smarowidlem w sprayu na bazie siliconu. To naprawde pomoglo. Niestety od jakiegos tygodnia brzeczenie znow jest mocno slyszalne i chyba bede musial wszystko jeszcze raz powtorzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam taką dziwną przypadłość odkąd pamiętam, że ten moduł, plastik przyklejony (przy lusterku wstecznym) do szyby dostaje głupawki jak zapalam auto to rezonuje, brzęczy czy ktoś coś takiego miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest klima automatyczna. Co dziwne że wyłączyłem automat od świateł i póki ci dziś nie ma brzęczenia. Kurde sprawa do obserwacji bo elektryka coraz bardziej mnie zaskakuje w tym samochodzie.

Kiedy ta turbinka powinna pracować, załączać się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sprawa do obserwacji

Nie ma czego obserwować, to tak jakbyś z premedytacją wyważał dawno już otwarte drzwi. Na forum jest opisane z załączonymi fotkami, jak to rozebrać wyczyścić i nasmarować, by nastała cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ta turbinka powinna pracować, załączać się?

Działa cały czas przy włączonym silniku. Jest zasilany bezpośrednio ze skrzynki bezpieczników w kabinie.

Przysłuchaj się jeszcze dobrze przy lusterku, ale tam nic innego nie ma, co by powodowało takie brzęczenie - tylko ten wentylatorek. Tak jak pisze gojgien, należy to rozebrać i wyczyścić.

Twój temat połączyłem z już istniejącym. Jak się za to zabrać znajdziesz na poprzedniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie widziałem tego tematu wcześniej dlatego stworzyłem nowy. Dziękuje za konkretną poradę co i jak oraz damiar za sklejenie tematów. gojgien odpowiedz na Twój post - nie widziałem tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Koledzy, jak obficie smarujecie tę ośkę turbinki w czujniku? 2 dni temu rozebrałem ją, dokładnie wyczyściłem i przedmuchałem sprężonym powietrzem po czym zaaplikowałem smar w sprayu. Niestety już kolejnego dnia znów pojawiło się charakterystyczne buczenie/brzęczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

witam

wialem (?) ta sama przypadlosc. rozebralem i dokladnie wyczyscile a potem dobrze nasmarowalem olejem modelarskim

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki, 5.7 - logika wypowiedzi i ortografia

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

siemka,

 

W sobote kupilem renault megane II, 1.6, dlatego też jestem nowy na forum.

<><><><><><><><><><><><><><>

W niedzielę pojawił się problem z brzęczeniem lusterka wstecznego. Auto jest w dobrej kondycji, 138 tys, w kabinie jest cicho tylko to brzeczenie.

<><><><><><><><><><><><><><>

Sprawdzałem dzisiaj w ASO we Wrocławiu, można kupić czujnik powietrza ale tylko z całym lusterkiem, 373 PLN. Pytałem też w sklepie internetowym i też nie mają.

<><><><><><><><><><><><><><>

Czy komuś z forumowiczów udało się kupić czujnik bądź turbinkę niezależnie od lusterka? Jeślli tak to gdzie i za jakie pieniadze.

<><><><><><><><><><><><><><>

Pozdrawiam,

luf

 

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki

5.9 - Enter Aston76

 

Proponuję Koledze zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papuga

Widziałem, że w przypadku niektórych użytkowników takie zabiegi nie pomogły lub efekty były ale bardzo krótko.

Wolałbym załatwić sprawę raz na kilka tysięcy kilometrów.

 

luf

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.13 – cytowanie Aston76

 

Proponuję Koledze, po raz drugi, zapoznać się z regulaminem forum, bo widać że ten punkt programu został pominięty podczas rejestracji.Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję wyczyścić, ale jak pomyślałem, że muszę kupić jakiś olej do smarowania to już wolałem kupić czujnik.

Kupię jakiś olej na stacji benzynowej odpowiedni do tego?

<><><><><><><><><><><><><><>

Na wszelki wypadek poszukiwania dalej trwają.

<><><><><><><><><><><><><><>

BTW, admin strasznie wytrwały.

<><><><><><><><><><><><><><>

luf

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.9 - Enter Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!