Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Coś bzyczy w lusterku wstecznym


Rekomendowane odpowiedzi

Przystaw ucho do obudowy lusterka wstecznego - jeśli to ta turbinka to wyraźnie powinieneś słyszeć bzyczenie (buczenie). Dzwięk ten jest wtedy słyszalne cały czas.

Jeśli, tak jak pisałeś:

- słyszysz to pod deską

- dźwiek dochodzi spd deski rozdzielczej

- pojawił się po odgrzybianiu

- jest słyszalny po włączeniu silnika bez dmuchawy

to obstawiałbym raczej nastawianie się zastawek nadmuchów w systemie wentylacji samochodu. U mnie też tak czasmi jest.

 

Jeśli chodzi o turbinkę to wymontowałem ją, oczyściłem i leciutko przesmarowałem olejem. Po zmontowaniu jak ręką odjął. :( Żałuję tyko że nie zrobiłem fotek. Byłyby może przydatne dla potomnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też słyszę jak by pod kierownicą jakiś wiatraczek brzęczał, ale jak wyłączę nawiew to tego nie słychać to raczej nie będzie to w lusterku.

 

[ Dodano: 2008-03-03, 19:32 ]

Nire była to turbinka pod lusterkiem rozebrałem przód i okazało się że liśc zablokował się w wiatraku i sobie stukał ogonkiem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysłuchałem się ostatnio i faktycznie to bzyczy z obudowy lusterka wstecznego i to najprawdopodobniej jest ta ferelna "turbinka". Czy ktoś wie jak "bezpiecznie" ściągnąc obudowę lusterka wstecznego, tak żeby się dostać do "turbinki" i co i jak jeszcze trzeba wymontować, żeby nasmarować tego "bzyka". Najlepiej jakby jakieś zdjęcia były :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem w mojej Megi, fakt jest to troche uciazliwe, ale mechanik u ktorego bylem ostatnio (gosciu z wieloletnim stazem w serwisie Renault, obecnie prywatny warsztat) powiedzial mi ze to bedzie bzyczalo i nie mam sie tym przejmowac, ale to nie oznacza ze nie da sie tego zlikwidowac. Ja poki co na sile nie bede nic robil przy tym, az tak bardzo mi to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zniszczyć obudowę tą przy lusterku to nie wiem jak byś musiał się postarać siadasz w aucie łapiesz ręką (kciukiem i palcem wskazującym ) i delikatnie odciągasz do tyłu czyli w stronę przedniego zderzaka po szybie bez problemu leciutko wychodzi i turbinka jest pod ręką . Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siadasz w aucie łapiesz ręką (kciukiem i palcem wskazującym ) i delikatnie odciągasz do tyłu czyli w stronę przedniego zderzaka po szybie bez problemu leciutko wychodzi i turbinka jest pod ręką . Powodzenia.

Dzięki. W weekend sprawdzę i dam znać :?:

 

[ Dodano: 2008-03-09, 17:46 ]

Dzisiaj wymontowałem osłonę lusterka, wyciągnołem turbinkę, wyczyściłem, nasmarowałem, zamontowałem z powrotem i niestety bez efektu :-( . Turbinka nadal "bzyczy" ale przynalmniej troszkę ciszej :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam podobny problem w Renault Megane Scenic...cos dziwnie brzęczy i świsczy w kokpicie w okolicach poduszki powietrznej pasazera, dziś tam nasluchiwalem i to ewidentnie z tego miejsca. Odgłos ustaje w momencie gdy nacisknę przycisk od klimatyzacji( taki z samochodem i zakręcona strzałką) po czym znowu się odzywa...może to być wina klimy?? Pomóżcie bo jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o sprawy związane z samochodem, bo obecne autko mam dopiero 4 dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kuple mam pytanko

w schowku gdy zapale np światła non stop pali sie swiatło nawet gdy jest zamkniety ten schowek raczej nie powinno tak być no nie bo jaki miał by sens gdy jest on amkniety a nadal sie pali dzieki z porade.( nie ma tam zadnego włącznika sprawdzałem ).......pozdrawiam i dzieki :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącznik jest o ile dobrze pamiętam w formie przycisku chwilowego w zatrzasku zamka. to znaczy w elemencie który powoduje przytrzymanie klapy schowka. Inaczej pisząc to jest to czarne po środku. inaczej nie wiem jak to opisać ale jutro zrobię zdjęcie co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie

wczoraj po dłuższej przerwie przejechałem się meganką, którą użytkuje żona

 

No i to bzyczenie jest wnerwiające.

Wyraźnie dochodzi z okolic deski a nie lusterka, nie mam klimy, jak wcisnę sprzęgło w czasie jazdy cichnie także to raczej nic z silnika. Myślałem że może linka prędkościomierza, no ale to chyba nie to.

 

No i trochę mi słychać przy kręceniu na parkingu taśmę w kierownicy... obawiam, się że jakby co to poduszka może nie zadziałać ?

 

Pomożecie ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jackuc, poduszki nie zadziałają jeśli będzie się świecić kontrolka poduszek + service. Jeśli się zaświeca kontrolki to wtedy sprawdź taśmę.

 

U Ciebie nie ma (chyba) linki prędkościomierza bo te liczniki są elektroniczne :mrgreen:

Jak naciskasz sprzęgło to prędkościomierz i tak będzie pokazywał prędkość, ale obroty spadną więc może to silniczek od obrotomierza? Tak sobie tylko domysły wypisuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

[przeniesiono]

Witam

Mikroturbinka jak w temacie buczy podczas pracy, zdemontowałem obudowę przy lusterku wstecznym aby się do niej dostać, mam pytanie czy można śmiało tam prysnąć np WD40 czy lepiej nie bo i tak to nie pomoże, ewentualnie co mogę zrobić ?

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexjun, ja wyjąłem tą turbinkę i wpuściłem KROPELKĘ oliwy technicznej i od tamtej pory jest spokój, tak jak wyżej ktoś wspomniał. Jednak nie u wszystkich to pomaga, spróbuj, może akurat się uda <czerwona>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!