Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie identycznie jak u kolegi mistera.

8.0 - 8.5 w miescie

6.5 - 7.5 w trasie...

 

Rekord o ktorym juz pisalem gdzies na forum to 4,5/100 na trasie prawie 200-stu kilomwtrowej...

 

 

Tak patrze na te wasze wyniki i zastanawiam sie, co ja sie tak podpalalem na diesla swego czasu? Nie ma jakiejs przepasci. Chociaz kiedys jezdzilem MII phII 1.5 DCI 100-konnym, atostrada gonielem go po 160-180 (bo kuzyn testowal wycieraczki przy tych predkosciach ;-) ), potem troche po miescie i wyszlo srednie spalanie przez caly dzien 6.5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test: bak do pełna => 100km przejechane => dolewka do pełna, wyszło że jeżdżąc po mieście (z używaniem klimy) spaliłem ok. 9,5-9,8 l/100km, silnik 1.6 110KM 16V Megan I 2002 kombi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast średnio (miasto+krótka trasa) 4,9 do 5,1 l/100 km. (wg. komputera). Sama trasa ok. 3,9 d0 4 l/100 km. Przy ustawieniu obrotów na ok. 1800 do 2000 spalanie udaje mi się utrzymać na ok. 3 l/100 km. Mam 1.5 dci. Jeżdzę na vervie.

Pozdrawiam, Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Mój staruszek tj. 96' 1.4 eco/70 KM jeździ na PB 98 i pali orientacyjnie tak:

 

średnie: do 7,0 litrów

miasto: 8,0 - 8,5 litrów

trasa: 5,0 - 5,5 przy 90 km/h.

 

Są to orientacyjne dane przy normalnym eksploatowaniu bez jazdy sportowej, bo to autko trzeba delikatnie traktować :-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,,,,,,moje megane 1.6 e 90 km. pali mi ok. 10 gazu niezależnie od trasy czy miasta ..jedynie co to klima zabiera parę koni.a najniższe spalanie to było 8 litrów gazu na trasie bydgoszcz warszawa w niedziele rrrano. :-) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to kiedyś dokładnie obliczałem i wyszło mi: 8,34 l/100 km Pb95. W większości miasto, od czasu do czasu z włączoną klimatyzacją. Silnik 2.0 115 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności przelitrażowałem swojego. Po wypowiedziach zacząłem wątpić. Potwierdziło się co wcześniej pisałem. 50 % w trasie, 50 % w mieście (małym mieście) i wyszło 4,4 l/100. I inaczej nie chce być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Kraków- Piekary (20 km od Katowic) średnio spalił 8 litrów na 100 km. Z tym że po Krakowie było zrobione trochę km. Trzeba też zauważyć że nasza A4 Kraków – Katowice wygląda jak wygląda i jedzie się dużo jednym pasem, a później jednak trzeba znowu nabrać prędkość z tych 90 km/h a to zabiera dużo paliwa.

30% drogi włączona klima.

 

Swoją drogą 6,5 zł na jednej bramce to za dużo w porównaniu do tego co się za to otrzymuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie nauczony od ojca spisywać sobie swoje tankowania obliczyłem sobie że od kąd mam megi czyli od początku marca do dziś średnie spalanie wyszło mi 12,42 /100 po mieście to chyba troche dużo jak na 1,4 8v??? (tanukuje Pb95 na Neste)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!