Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Scenic 1.9 DTI 98KM 2000r 188tyś.Zrobiłem 700km(500trasa+200 miasto) ale jechałem po emerycku(nowe auto,nie znane jeszcze do końca) prędkość nie przekraczała 120-130km/h,średnio 100-110km/h głównie przy wył. klimie,kilka razy na chwile ją włączyłem(mam małe dziecko i boję sie go przeziębić) i średnia wyszła 6,3l/100km,oczywiście jazda jak pisałem wyżej dość "emerycka" <ok>

Oczywiście sprawdzałem od tankowania do tankowania(do pełna,700km i do pełna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9dTi w marcu robiłem trasę do Zakowpanego i spowrotem, Praszka i spowrotem + troszkę lokalnie wszystko to na jednym zbiorniku. Średnie spalanie wyszło 5,1l/100km. Aha przyspieszałem spokojnie i nie przekraczałem 120km/h.

 

Teraz wróciłem z Karpacza i muszę zatankować przed wyjazdem nad morze spodziewam się spalania poniżej 5,5l/100km

 

Zgodnie z moimi przewidywaniami spalanie wyszło poniżej 5,5l/100km. Zatankowałem 46l po przejechaniu 844km. Daje to wynik 5,45l/100km. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W-wa - Stegna średnia 93km/h spalanie 5,8 l/100km 3os. dorosłe bagaże silnik 1,9dci 120KM tempomat ustawiony na 130 - włączałem gdzie się dało.

 

podawanie spalania bez podania prędkości średniej to lipa - nie da się tego porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś poświeciłem się i dokonałem testu na oszczędną jazdę.

Trasa Wrocław-Leszno 1 osoba, bez klimy, spokojna jazda max.90km/h i hamowanie silnikiem.

Wynik 7,2l LPG/100km co w przeliczeniu daje 2,94l Pb/100km lub 3,58l ON/100 :)

Moc auta 136KM, waga auta 1475kg, masa kierowcy 78kg to daje nam 0,48l LPG na każde 100kg masy całkowitej

Podczas testu minimalne spalanie było przy prędkości 78-82km/h na 6-tym biegu około 6,4l LPG/100km

Myślę, że gdyby trasa była idealna bez wyprzedzania, bez stania w ruchu wahadłowym, traktorów i innych maszyn drogowych i rolniczych na drodze to można zejść poniżej 7l/100.

Na przykład jazda w nocy, lecz przy tak spokojnej jeździe trzeba by uważać, aby nie zasnąć 8-)

Może kiedyś gdy będę podróżował w nocy po pustej drodze pokuszę się na taką zabawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze było to gdzieś wcześniej a może nie ? Panowie wlać paliwko pod korek zrobić ok 800 -1000 km i wlać ponownie pod korek - porównując wskazanie komputera a rzeczywiste zrobi Wam się nieco smutno. W moim autku komputer oszczędza jakieś 10 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od egzemplarza, czy diesel (mniej dokładne wskazania) czy benzyna (dokładniejsze). Od dokładności regulacji ciśnienia, kalibracji wtryskiwaczy. Akurat meganki benzynowe które znam dość dokładnie mierzą spalanie. Są błędy na + i na -. Są autka w których spalanie z komputera jest znacznie mniej skorelowane. Za każdym razem różnica inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,2l LPG/100km co w przeliczeniu daje 2,94l Pb/100km lub 3,58l ON/100

 

:) ciekawe jak to policzyłeś? :) a może jest jakiś magiczny wzór którym się podzielisz :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wlać paliwko pod korek zrobić ok 800 -1000 km i wlać ponownie pod korek - porównując wskazanie komputera a rzeczywiste zrobi Wam się nieco smutno. W moim autku komputer oszczędza jakieś 10 %.

 

Potwierdzam to co napisał kolega Leszek55.Miałem i mam do czynienia z wieloma renówkami i wszystkie, które miały pomiar spalania poprzez komputer zaniżały o 10 do 15%.Nieważne diesel czy Pb.W moim aucie wychodzi 12%

Otóż Panowie komputer mierzy spalanie na podstawie ilości powietrza, które wpływa do silnika i nie będę tego opisywał jak to się dzieje, gdyż był ten temat drążony.

Błąd pomiaru bierze się z braku kilku parametrów o których komputer nie wie, a mianowicie pomimo wielu czujników w naszych autkach nie ma pomiaru np. wilgotności powietrza,jakości paliwa jakie wlewamy do baku,temperatury paliwa oraz ile faktycznie wlaliśmy tego paliwa, bo to co pokazuje nam licznik dystrybutora nie zawsze jest prawdą.

Najlepszy pomiar byłby poprzez zliczanie czasu otwarcia wtryskiwaczy uwzględniając ciśnienie na listwie wtryskowej i temperaturę paliwa.

Na dodatek w lecie przy wysokich temp. i suchym powietrzu spalanie jest większe !

Nigdy nie spotkałem się, aby komputer zawyżył pomiar.

Spalanie lepiej mierzyć poprzez lanie do pełna i najlepiej menzurką :)

A tak poważnie do mój kolega był na stacji przy markecie z bańką 5l po paliwo do kosiarki.Banka miała podziałki 1,2,3,4,5l więc wlał pod kraskę 5l, a na dystrybutorze było 5,08l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!