Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Scenic II siostry 1,9DCI, 4 osoby spalanie 8,7l ON/100km

 

Zdecydowanie za dużo. Przy tych pedkościach na autostradzie, gdzie w zasadzie jedzie się równo i bez szarpania, Meganka z włączoną klimą pali mi do 6 litrów. Dodajmy litr na Scenica i mamy 7/100. Ale prawie 9/100? Coś tu jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prawie 9/100? Coś tu jest nie tak.

 

W zasadzie tak wysoki wynik jest "do zrobienia" przy agresywnej jeździe: gwałtowne wyprzedzania, nagłe redukcje i przyspieszenia. Ale przy normalnej jeździe to jak na diesla zbyt dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest prawda i mam na to ponad 15 świadków.

Opisując te pomiary chcę poskromić opisy spalania niektórych na forum <ok>

Jeden z uczestników wyjazdu też był mocno zdziwiony słysząc, że diesel spalił 8-9l/100, no bo on słyszał, że te nowe diesle spalają 4l/100 :mrgreen: , a tu realia i pomiary są inne.

U mnie też przy rewelacyjne spokojnej jeździe na trasie bez gwałtownego wyprzedzania, prę dkość 90 max. 100km/h, bez korków na trasie i 1 osoba w aucie bez obciążenia spali mi 7,4l LPG/100km, a w zakorkowanym Wrocku nawet 13,6l LPG/100 przy średniej 21km/h, a Scenik 1,9dci siostry 9,4l ON/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te nowe diesle spalają 4l/100 :mrgreen:

 

Megane II ph I 1.9 dCi - raz udało mi się zejść w trasie do 4,1/100 -> super delikatne traktowanie gazu, wyłączona klimatyzacja, dwie osoby w samochodzie, nie przekraczałem 90 km/h

Modus 1.5 dCi - podobna jazda jak wyżej, wynik 3,7/100 (auto zastępcze z ASO).

 

Oczywiście powyższe dane dotyczą naprawdę delikatnej jazdy, która na codzień jest praktycznie niewykonalna - wymaga właściwie pustej drogi i masy cierpliwości <ok>. Ale niemożliwe to to nie jest.

Przy normalnej jeździe Megane pali mi w trasie 5,5-6 litrów, a w mieście 7,5-9,5. I to moim zdaniem jest akceptowalny poziom spalania dla tego silnika. 8,7 w trasie to moim zdaniem dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablos1618, sorry ale ogarnij się trochę, w temacie o chiptuningu dCi piszesz że masz 2.2 dCi i pół miliona KM i jeszcze więcej Nm. Tu w temacie piszesz że masz 1.9 dCi i pali Ci 5.3l przy prędkościach dochodzących do 180km/h. Ja przy tym samym silniku i roczniku na trasie przy normalnej jeździe (do 120km/h) robię 5 litrów, przy oszczędnej ok 4,5l na 100km. Wynika z tego wniosek, że im więcej KM i Nm tym mniejsze spalanie <ok> Moje średnie spalanie od 3000 km wynosi 6.3 litra przy szerokich oponach, niedelikatnym stylu jazdy i krótkich odcinkach jakie pokonuję, silnik nie zdąży się rozgrzać a już jest u celu. Nie będę tracił przyjemności z jazdy kosztem szklanki ropy na rok.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Poznań- Żywiec-Rycerka Górna i powrót, oraz ok 200 km po górkach łącznie 1218 km samochód maksymalnie obciążony plus cały czas klima, spalanie 6,2 l , prędkość na trasie gdzie było możliwe do 150 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny test spalania.

Kupiliśmy we Francji Megane II VAN 1,5dci 2 osobowy.Zalaliśmy do pełna i w drogę.Jechaliśmy w 2 osoby nie szybciej niż 130km/h na autostradzie,gdyż nie chcieliśmy ryzykować, bo czas na wymianę rozrządu. Spalanie 5,7l on/100 (sprawdzane poprzez lanie pod korek),a komputer pokazał 5,3l on/100.W mieście 7,6l on/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe pomiary, poprzedni zbiornik całkowicie wyjezdzony w mieście na super hiper paliwie wyszło 5,8 /100 ( poprzedni równiez po mieście z zwykłym 6,15) . We łikiend pojechałem do wafki Obciążenie takie se bliżniaki z tyłu żona z przodu bagażnik pełny samych najpotrzebniejszych rzeczy. Spokojnie 90-110 parę razy ostre wyprzedzanie Wyszło 4,9/100 klima cały czas smażyło niemiłosiernie zwykły ON. Dodaje prędkość srednią 74,2 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomorze (oczywiście korki):

Trasa: 1200 km, 5 osób + pełny bagażnik

Spalanie: 6.0 l/100

Średnia prędkość: 76 km/h

 

Karkonosze:

Trasa : 740 km

Spalanie: 5,3 l/100

Średnia prędkość: 70 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megane 1,5 dci 74 kW - normalnie na trasie 4,1-4,2 l/100 km, miasto 5,5-5,8 l/100 km. Ostatnio udało mi się w sobotnie popołudnie i wieczór przejechać 250 km ze średnim zużyciem 3,7 l/100 km. To mój absolutny rekord, ale jazda była delikatna i płynna, 2 osoby w aucie bez bagażu,prędkość nie wyższa niż 120 km/h, ruch umiarkowany, nawet w Poznaniu, gdzie przejechałem ok. 30 km. No i włączony klimatronik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!