Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie na podstawie ilości powietrza a na podstawie ciśnienia na listwie wtryskowej (które nie jest mierzone w benzynie - zakłada się, że jest takie jakie powinno być) oraz czasu wtrysku.

 

Co do ciągłego zawyżania we wszystkich znanych Tobie megankach to albo masz taki fart, że na same takie trafiłeś, albo coś nie tak jest z dokładnością liczydeł na stacjach gdzie tankujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kolegi Mr.T podaję wzór

 

Napisałem: 7,2l LPG/100km co w przeliczeniu daje 2,94l Pb/100km lub 3,58l ON/100

1l LPG = 1,81 zł

1l Pb = 4,39 zł

1l ON = 3,60 zł

wzory te widnieją na wszystkich stacjach benzynowych na takich dużych tablicach

oraz 1l C2H5OH (etanol 40%) = 38 zł :)

to już przy kasie na stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem z pomiarem spalania przez komputer w starych tego nie ma.

Nie tylko w renówkach jest taki błąd pomiaru, lecz we wszystkich markach i nie widziałem aby któreś z tych aut miało pomiar przez zliczanie wtrysków.Podaj chociaż 1 model,który tak ma zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie spotkałem się, aby komputer zawyżył pomiar.

Ostatnio tankowałem po przejechaniu 870 km. Komputer pokazał spalanie na poziomie 6,3l/100km, a po obliczeniach własnych okazało się, że wyszło 6,09l/100km. U mnie ta tendencja jest stała - jak wyjadę cały bak po mieście, komputer daje precyzyjne wskazania, jak pojadę w trasę, to zawyża spalanie o 0,2-0,3 litra na 100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla kolegi Witman

 

wątek jest o średnim spalaniu a nie kosztach przelotu 1km i stąd moje pytanie ...

poza tym dla naszych obliczeń i porównań wzór który opiera się tylko na zmiennych można sobie głęboko ... :)

 

a żeby nie było OT to wynik niezły ... mój rekord w Clio 1,2 16V LPG to 5,17 l/100km Gdańsk-W-wa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem z pomiarem spalania przez komputer w starych tego nie ma.

Nie tylko w renówkach jest taki błąd pomiaru, lecz we wszystkich markach i nie widziałem aby któreś z tych aut miało pomiar przez zliczanie wtrysków.Podaj chociaż 1 model,który tak ma zrobione.

Oczywiście, że nie tylko w renówkach. W co niektórych autkach jest to i do 30%. Ja może odpowiem pytaniem na Twoje pytanie - znasz jakikolwiek samochód który nie zlicza po wtryskach zużycia paliwa? Albo jakikolwiek samochód który liczy zużycie paliwa wykorzystując do tego przepływomierz powietrza? A już szczególne diesla gdzie ilość zużywanego powietrza nie jest skorelowana z ilością zużytego paliwa?

No ale chciałeś choć jeden model - to niech będzie - przykładowo megane I z silnikiem 1.6 16V.

To zresztą logiczne - po czasach wtrysku można najdokładniej wyliczyć zużycie paliwa. To tak jak by liczyć łączną ilość dżemów poprzez sumowanie ile słoików o jakiej pojemności jest. Sposoby typu policzyć o ile ktoś przytył albo ile naoddychał by spalić ten dżem są już sposobami pochodnymi, zawiłymi i mało dokładnymi.

W starszych autach na gaźniku do pomiaru ile orientacyjnie zużywa się paliwa był wakuometr - i tam to było odniesione do ilości wpadającego powietrza. W autach z wtryskiwaczami sterowanymi elektronicznie masz gotowy sygnał ile i jakich słoików idzie - czyli ile i jak długich impulsów wtrysku jest i nie ma co kombinować naokoło - skoro te dane są wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dalej panowie,dalej....Ciekawe kto kolegę Mirek, przebije :)

Osobiście nie wierzę w te 3.7l ale niech będzie.... ;-)

-Dlatego wyniki podałem w przeliczeniu na inne paliwa

i że 7,2l LPG/100km co w przeliczeniu daje 2,94l Pb/100km lub 3,58l ON/100

-Wynik kolegi Mr.T jest rewelacyjny w Clio 1,2 16V LPG to 5,17 l/100km

i to naradzie najlepszy jaki widziałem

bo 5,17l LPG/100 daje nam 2,58l ON/100 !!!

trzeba by jeszcze policzyć jak to wygląda w stosunku do całkowitej masy pojazdu lecz nie wiem ile waży Clio ?

Szkoda, że nie można tych pomiarów udokumentować ;-) Pisałem kiedyś o takim sposobie, aby nagrać krótki filmik z całkowitych pomiarów na wyświetlaczu i wystawić np. na YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyświetlaczu to nie będzie dokładnie. Jeden będzie miał na plus drugi na minus wskazania. Do tego trzeba wziąć pod uwagę, że samochód pokazuje spalanie nie dokładnie na 100km a na taką ilość obrotów kół które "myśli", że wystarczą na przejechanie 100 km. A liczniki zazwyczaj przekłamują w dół, odległość w górę . Stąd spalanie zazwyczaj przekłamuje w dół. Chyba, że ktoś założy wyższy profil opony, lub szersze o tym samym profilu. Wtedy będzie miał przekłamania w górę. Tzn. pojawi mu się, że spala 8/100 a spali 7.5/100 np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przykładowo megane I z silnikiem 1.6 16V.

A możesz podać na jakim sterowniku? Siemens 32, 32N czy 34 lub Sagem

U mnie jest taka możliwość pomiaru poprzez czasy otwarcia wtryskiwaczy, ale tylko w sterowniku LPG SQ24 MY07 i trzeba jeździć z podpiętym laptopem pod sterownik.

A i tak najdokładniejszy pomiar jest poprzez lanie do pełna pod warunkiem, że dystrybutor nie kłamie.Można by też zamontować miernik przepływu na przewód paliwowy.Słyszałem,że jedna z firm transportowych zamontowała w swoich autach, aby kierowcy nie robili sobie boków na paliwku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pokazuje bez przekłamań, dokładnie takie spalanie jakie wychodzi z obliczeń - zawsze tankuję pod korek. Przy jeździe w długich trasach ma dosłownie minimalną tendencję do zawyżania, szczególnie jak się leci długo autostradą.

 

PS.

W Focusach można sobie skorygować o kilka procent "przekłamanie" spalania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj - nieporozumienie - ja miałem na myśli fabryczny komputer spalania zainstalowany w samochodzie.

Jeżeli nie mamy komputera pokładowego to pozostają nam pomiary we własnym zakresie. Co do pomiarów czasów wtrysku to każde auto OBD-II pokazywać musi obciążenie silnika, ale niekoniecznie czas wtrysku przez OBD-II. No i tak czy inaczej ni byłby to pomiar dokładny - bo tam zawsze są lagi transmisji. Trzeba by się podpiąć pod wtryskiwacze. A pomiar przepływu paliwa jest najdokładniejszy - ale niestety jest to bardzo drogie rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!