Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

ile litrów wynosi rezerwa paliwa w zbiorniku

U mnie w meg 2 ok. 6 litrów. Można to sprawdzić dosyć dokładnie. Jak włączy się sygnał i zaświeci rezerwa to włączyć tryb testowy komputera: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=858&a...sc&start=80 i w jednej z opcji wyświetla się aktualna ilość paliwa w zbiorniku.

A w temacie: Trasa Rzeszów-Katowice-Rybnik i powrót (ok. 650 km i cały czas tor przeszkód: wiecznie remontowana autostrada Krak-Kat, remont na Euro Tarn-Rzesz) ale średnie spalanie 5.0 l/100km. Mała uwaga ok. 150 km jazda 50-70 km/godz, ok 10 km 180 km/godz. Klima cały czas właczona na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenic 1.9 dCi 102km

Trasa - Gorzów-Kudowa-374km średnia 5.9l/100, średnia prędkość 75km/h

Droga powrotna identycznie, z tym że inna trasa i kilkadziesiąt km po autostradzie.

800km w cyklu mieszanym teren górzysty, podjazdy 8-12%, różnice wzniesień do 500m, przeciętna wysokość 700mnpm 6.5l/100

Miasto - krótkie odległości od 2 do 7 km do 9l/100

Klima non stop

Po zrobieniu trasy GW-Kudowa i spowrotem + 800km na miejscu w drobny mak rozpadł się EGR <ok> ( swoją drogą to czekałem na to od jakiegoś czasu)

Paliwo: tylko Verwa

Ps. zapomniałem dodać, że 2 osoby dorosłe + dziecko

No i w trasie jak to z żoną i dzieckiem bagażnik załadowany przysłowiowo po dach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie komputer znów lekko zawyżył spalanie. W komputera miałem 7,5L , a po zatankowaniu z moich obliczeń 7,2L .

 

Ten a mi się wydaje że komputer zaniża mi spalanie... Nie wiem może to dlatego ze wtrysk nie trzyma ciśnienia i przelewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy wynik z trasy Żory-okolice Bochni-Żory (tam i z powrotem 310 km) - 5,38 l / 100 km. :mrgreen: Zaznaczam, że posiadam 1.6 16V a nie jakieś dCi ;-) A tak poważnie mówiąc, to jechałem w niedzielę bardzo wcześnie rano więc zero ruchu, bardzo mało wyprzedzania (bo nie było kogo). Spokojna jazda zgodnie z przepisami. Zdziwiony jestem tak niskim wynikiem, bo tę samą trasę przejeżdżałem kiedyś Fordem Fiestą z silnikiem 1.3 i to właśnie autko spaliło w podobnych warunkach niewiele mniej od znacznie cięższego Megane. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznań - Darłowo - Poznań, dwie osoby + bagaż, korki w miastach , na krajowej 11 także korki, prędkość przelotowa od 100 km/h do 130 km/h, spalił 6,2l/100 <ok>

Oczywiście Bezołowiowej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Scenica '01 benzyna+LPG. Na trasie nad morze, zachodnie wybrzeże, wyszło mi 10 l gazu z non-stop wlaczona klima. Po mieście 11 l tez gazu. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa; Kraków-Dźwirzyno-Kraków-Thassos(Grecja)-Stavros( plus jazda na miejscu po górach)-Kraków 5.500 km, 3 osoby, pełny bagażnik. Wynik 6 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę skrupulatną statystykę spalania od 14.03.2007, wg. moich obliczeń moja kochanie do 19.07.2009 połknęło 2328.95 litry paliwa, i przejechało 34389 km. Co daje średnie spalanie 6.77 litra na 100 km.

 

Najniższe spalanie 6.1 na odcinku 2223 km - lato 2009, głównie autostrada A4 - prędkość do 130 km/h.

Najwyższe spalanie 7.57 na odcinku 3781 km - od sierpnia do końca 2007 roku (ostra zima).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone poprzez tankowanie do pełna na odcinku 2224 km - trasa, autostrada trochę miasta. W aucie 5 osób cały bagażnik, drugi bagażnik na dachu w postaci box-u narciarskiego, 3 rowery na haku, klima wyszło 10,67l LPG/100.

A komputer pokładowy zaniżył pomiar o 14% i pokazywał 9,3l / 100km

post-16747-1249500856_thumb.jpg

post-1-1249500856_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer pokładowy stara się wyliczyć ile benzyny zużyłby samochód. To się nie przelicza 1:1 na zużycie gazu. Choć niektórym jakoś to wychodzi 1:1.

 

Inna sprawa, że akurat w magankach komp. w miarę dokładnie pokazuje, ale w wielu samochodach to można do stacji z benzyną nie dojechać sugerując się kompem i jego obliczeniem ile jeszcze jest w zbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!