Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wiem o tym dobrze, że jeżdżąc na LPG trzeba do wskazań komputera dodać średnio od 10 do 15% więcej, a przy starszych instalacjach nawet 20% więcej niż Pb. U mnie jak pisałem wychodzi około 14%, a w cyklu miejskim 12%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednie spalanie u mnie to 8.4 l/100km ale to glownie jazda po miescie. Na ostatnim wyjezdzie wakacyjnym, cos ponad 2000 km komputer wyliczyl 7.2 l/100km i mniej wiecej tak wyszlo po tankowaniu. Cos sporo, ale chyba mam lozyska z przodu do wymiany..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się z julio , co innego gaz a co innego komp. U mnie kiedys wyszło, że muszę zatankować podczas gdy miałem pół butli gazu... wiec trzeba brać tolerancję <ok>

 

[ Dodano: 2009-08-06, 09:21 ]

ja mam sekwencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam forumowiczów

 

czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć, jak jeździć meganką by było ekonomicznie??? Na jakich obrotach??? Obiło mi się o uszy, że w okolicy 2700 spala najmniej.Możecie się wypowiedzieć w tym temacie?

Megane I ph I 1.6 kat, 90 KM 1998.03, benzyna.

 

i nie mogę nigdzie znaleźć pojemności baku :roll:

 

przejechałam głównie po mieście 280 km, bez klimy i wskazówka wskazuje pół baku, pytam bo chce w końcu przekonać się ile spala ten samochodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kate_k82, sprawdź przy jakich obrotach masz max. momentu. Przy tych obrotach są optymalne warunki pracy dla silnika co oczywiście wpływa na zużycie paliwa. Kręcenie powyżej raczej nie przyniesie Ci wielkich efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pomykał sobie do warszawy ode mnie tam i z powrotem to jakieś 480km. Posiadam Renault Megane I 1,9 DCI 2002r. pomykałem sobie jakieś 120km/h miejscami cisnęłem nawet do 180km/h średnie spalanie na tej trasie wyszło mi 5,3L/100km myśle że to niezły wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel kontra Pb i LPG. Mam nowe ciekawe pomiary.Właśnie wróciliśmy z koncertu U2 w Chorzowie. Jechaliśmy w 5 autek w każdym po 3, 4 osoby. Trasa tam i z powrotem 428km autostrada A4 prędkość 130-140km/h I tak:

mój Scenic II 2,0 16V, 4 osoby spalanie 10,8l LPG/100 km

Scenic II siostry 1,9DCI, 4 osoby spalanie 8,7l ON/100km

Megane I kolegi 1,6 16V, 3 osoby spalanie 9,1l Pb/100km

Peugot 307SW 2,0 HDI, 4 osoby spalanie 8,5l ON/100km

KIA Spotage 2,0 CDRI , 3 osoby spalanie 9,6l ON/100km

 

Spalnia we wszystkich autach mierzyliśmy dokładnie, aby po całej trasie rozliczyć koszta wyjazdu pomiędzy uczestnikami wyjazdu koncertowego.Dlatego mocno dziwią mnie spalania u niektórych autkach opisywanych na forum, są wręcz nieprawdopodone np. typu 5l/100 przy 160km/h, albo 4,2l/100 na autostradzie z bagażem, rodziną w tak wysokim aucie jak Scenic to bzdura na resorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy jechaliście 130-140. Średnio 8.6 l ON/100. Jakby odjąć z tego 20% (na zmniejszenie prędkości średniej) to wychodzi niecałe 7l. Zazwyczaj ktoś pisał, że chwilami osiągnął jakąś dużą prędkość. Ale pewnie jeżeli przez chwilę osiągnął ktoś 180, a średnia się pokazała 120, to przez moment paliło dużo, a resztę czasu mało - bo było bliżej 110 średniej. Jak ktoś pojedzie jeszcze trochę wolniej i bardzo płynnie to może i zejść na nieco niżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi Scenic dCI palił na trasie 8,7 litra to bym się załamał. Benzyna 1.6 16V mniej mi spali przy prędkości 130 km/h non stop z włączoną klimą (sprawdzone w ubiegły weekend na trasie do Berlina i z powrotem). <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!