Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie w Waszych limuzynach :)


Maniek

Rekomendowane odpowiedzi

A mi teraz wyszło jakoś 8.5 jeżdżąc tylko po mieście o_O Ale fakt faktem, że kilka godzin przestałem w korkach, z ponad godzinę auto chodziło w tym czasie na biegu jałowym po prostu stojąc, stąd pewnie takie a nie inne.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Wrocław-Bratislava-Wrocław 976km (komputer pokazał 10,1l/100) a faktycznie 11,8l LPG / 100km - średnia V= 72,2km/h.Na autostradach 150-160km/h, 5 osób ,klima cały czas.

Za mną jechał kolega Oktawią 1,9 TDI u niego wg.kompa wyszło 8,2l ON/100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjeżdziłem pierwszy zbiornik

Wyszło 6,15 l/100 wedle komputerka 6,2 czyli kwestia zaokrąglenia . Liczyłem na lepszy wynik ale to poczatki, jak nauczę się auta myślę że zejdę niżej. Wynik na dieslu extra ( Zwykły z Shell) teraz zaszalałem i zalałem "super extra wypas z syntetycznym gtl". Pojeździmy zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni bak (cały) na shell v-power diesel: 700 km, większość po mieście, koło 200km poza - spalanie średnie wg kompa 7.2/100

a szczerze mówiąc to na tym super hiper ekstra v-powerze nie poczułem żadnej różnicy :F

ps. i tym razem nalałem zwykłego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc to na tym super hiper ekstra v-powerze nie poczułem żadnej różnicy

różnicy nie poczujesz, ale za to jest "zdrowsza" dla silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może włożę kij w mrowisko.Przejechałem się ostatnio w trasę Meganką II 1,5dci 2007r przebieg 25tys.km Wrocław-J.Góra-Wrocław: 215km jechałem spokojnie bez gwałtownych przyśpieszeń i ostrego wyprzedzania,obciążenie 2 osoby - na autostradzie A4 odcinek ok.60km z prędkością 100-110km/h , reszta trasy 80-100km/h średnia prędkość wg.komputera 58,8km/h.

Wyniki: autko spaliło 5,7l ON /100km wg.komputera,a wg. dystrybutora (lanie pod korek) wyszło 6,08 l/100km

Jak to jest,że niektórym takie autka z 1,5dci spalają 4l/100 a nawet 3,4l/100 ! czy oni te auta pchają ? :mrgreen: a może jeżdżą tylko z górki :D

Mojemu znajomemu Thalia 1,5dci jadąc w 5 osób przy prędkości 140-150km/h wciągnęła 8,6l/100km ON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawelolsztyn

moze jechales na 3 biegu ? tak na powaznie u mnie przy takich predkosciach wychodzi ok. 4 litrow. dluga trasa 5 tys km (miasta, autostrady, gory) 5,7 l/100 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

non stop 110-120 km/h

Podaj którędy można jechać z taką prędkością "non stop" na Węgry? :mrgreen:

 

Wyjazd i kręcenie się po Trójmieście+Władysławowo (korki masakryczne) 1100km. Autostrada 150-160, trasa 130, reszta dróg szkoda gadać.

Średnia z wyjazdu 6,0l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może nie do końca non-stop. ;-) Wyjeżdżam z Żor i lecę na Cieszyn. Krótki odcinek przez Czechy, wjeżdżam na Słowację i od razu kieruję się na autostradę do Bratysławy. Stamtąd lecę na Gyor dalej na Budapeszt no a z Budapesztu wjeżdżam na M7 nad Balaton. średnia z całej trasy wg komputera 82 km/h. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jestem świeżo upieczonym posiadaczem scenica 1,9 dci z 2002 r.

Mam pytanie, ile litrów wynosi rezerwa paliwa w zbiorniku. Przyznaję się, że nie przeczytałem wszystkich wpisów (wymiękłem po dwóch stronach). :roll:

jura07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja renatka 1.4 16V w trasie z włączoną klimatyzacją i dwoma osobami na pokładzie zadowala się 5,6 - 6l (90-110 km/h) zaś w mieście to loteria, bywa że i 9 w zimie połknie. Jestem zaskoczony oszczędnością w trasie. Czy sądzicie że olej ma wpływ na spalanie, bo nie wiem czy jest sens dalej ELFa wlewać?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!