Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Odpowietrzenie sprzęgła


wiadom

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem wczoraj na wymianie płynu hamulcowego. Wszystko poszło ok, ale intryguje mnie jedna kwestia p. Z tego, co widziałem i rozmawiałem z mechanikami to odpowietrzyli tylko układ hamulcowy a z tego, co się orientuję to powinno odpowietrzyć się też sprzęgło. Nie mogli znaleźć żadnego odpowietrznika, jeśli chodzi o sprzęgło. Na razie nie ma żadnych negatywnych objawów nie odpowietrzenia sprzęgła. Czy można to tak zostawić czy mogą później wystąpić jakiś problemy? Znalazłem instrukcję odpowietrzania na forum, ale nie wiem czy dotyczy ona wszystkich Meganek II. Poradźcie czy wrócić do warsztatu by odpowietrzyli to sprzęgło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, dotyczy wszystkich Meganek i nie tylko, jeżeli wyciągali płyn do "zera" strzykawką lub innym urządzeniem, to stary płyn został w przewodach wysokiego ciśnienia do sprzęgła i na pewno jest lekko zapowietrzone. Można z tym trochę pojeździć, ale jak zacznie opadać pedał sprzęgła i nie wracać to wysprzęglik albo pompa mogą ulec uszkodzeniu - zbyt duże ciśnienie. Zależnie od wersji skrzyni, powinien być odpowietrznik na końcu przewodu od pompy, przy samej skrzyni - taki wystający do góry, albo inna końcówka, gdzie wyciąga się zawleczkę i popuszcza o jeden zatrzask do odpowietrzania. Ja osobiście preferuję nie majstrowanie tam gdzie jest dobrze i popuszczam nakrętkę na mocowaniu króćca - szybciej i pewniej, ale z czuciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podczas wymiany płynu hamulcowego zakłada się na zbiorniczek takie urządzonko które pod lekkim ciśnienien wpycha nowy płyn do zbiorniczka,odkręca się po kolei odpowietrzniki i nowy płyn przelewa się przez układ wypierając stary.Mnie przy wymianie płynu też nie odpowietrzono sprzęgła tłumacząc to tym że bardzo utrudniony jest tam dostęp,odpowietrzenie jest na przewodzie(nie ma odpowietrznika takiego jak przy zaciskach)i jeżeli sprzęgło działa bez zarzutu to lepiej tego nie ruszać a płyn w wysprzęgliku jest w dobrym stanie ponieważ tam nie panuje taka wysoka temperatura pracy jak w zacisku hamulca.Przy wymianie płynu raczej niemożliwe jest zapowietrzenie sprzęgła ponieważ zbiorniczek jest cały czas pełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w innych silnikach z gamy, ale w 1.9dCi nie ma potrzeby podczas wymiany płynu hamulcowego odpowietrzanie sprzęgła.Trzeba robić tylko tak jak opisal kolega daroo, Takie "urządzonko" ma w tej chwili każdy szanujący sie mechanik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!