Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Laguna II radio ERROR


dk0x

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Jakiś czas temu wpisałem kod do radia kilka razy i czas się wydłużył na tyle, że odblokowanie radia graniczy z cudem. Ktoś mi powiedział, że zastosowano algorytm 2^n (m). Czyli po blednym wpisaniu kodu 5 razy mamy 32 minuty czekania. Jeżeli to prawda to moje radio może być teraz zablokowane na jakieś 2^7. Do tego jadąc do dilera po kod radio się odblokowało (aż podskoczyłem z radości) lecz po chwili ERROR wyświetlił się ponownie (widocznie radio daje czas na wpisanie), wiec teraz jest to 2^8. Pytanie czy to tak leci w nieskończoność? Inżynierzy mogli zrobić algorytm co się zatrzymuje na 30 minutach, przecież i tak utrudniłoby to wpisywanie kombinacji na tyle, że kradzież nie miała by sensu. 9999 kombinacji to w przyblizeniu 5000h na wyprobowanie wszystkich kombinacji (208 dni).

 

Wie ktoś czy ten licznik ma jakis limit? Jeżeli zatrzymuję się choćby na 4h to zoorganizuję sobię jakoś czas by posiedzieć w samochodzie i pograć w jakąś gierce czy cuś.

Edytowane przez Ixodides
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inżynierzy mogli zrobić algorytm co się zatrzymuje na 30 minutach, przecież i tak utrudniłoby to wpisywanie kombinacji na tyle, że kradzież nie miała by sensu.

Ta blokada w ogóle nie ma sensu skoro są szeroko dostępne sposoby zdobycia tego kodu w kilka sekund, bez potrzeby udowadniania legalnego posiadania radia. Warunek trzeba mieć to radio w łapkach, by widzieć jego naklejkę z numerkami.

Są portale do tego stworzone, czy generatory kodów zarówna na Windowsa czy Androida, gdzie każdy może sobie taki kod wygenerować.

Dostępne i na tym forum.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cięcie

 

Zgadzam się z tobą w 100%, kody w radiach nie mają najmniejszego sensu, zawsze się znajdzie ktoś kto będzie mógł stworzyć algorytm wsteczny i generować kody. Aczkolwiek mówię, że skoro już robili kod to mogli zrobić algorytm, który zatrzymuje przedłużanie na jakiejś wartości a nie przedłuża (najprawdopodobniej) w nieskończoność co sprawiło, że mogłem Radio w zasadzie zablokować bezpowrotnie.

 

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!